twitter facebook instagram

Strītbols

Igauniskais punkts

30.Aug.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
87
stritbols-RBfoto-IMG_8802.jpg

GE Money strītbola šīs vasaras distancē tikai pēdējos metros kļuva zināmas vairākas čempionvienības, bet sezonas izskaņas starptautisko skanējumu parūpējās viesi no Igaunijas. Viņi ne tikai piedalījās, bet arī apspēlēja vietējos izcilniekus, finālposmā Rīgā pie tirdzniecības centra Olympia uzvarot Uzņēmumu grupā.

Sacensību organizatori iepriekš bija ieplānojuši, ka pēdējā posmā Rīgā sabrauks arī labākie Igaunijas un Lietuvas strītbolisti, taču dažādu iemeslu dēļ vērienīgais pasākums izpalika, atstājot tukšas ailītes tabulās iepretim dienvidu kaimiņu komandu nosaukumiem. Igauņi bija pārstāvēti ar trijiem kvartetiem, no kuriem lielākos panākumus guva Deckol, kuri pa ceļam pēc čempionu lauriem apspēlēja ne tikai visus mājiniekus, bet arī savus tautiešus no Converse, kas ieņēma ceturto vietu U grupā. Starptautiskais fināls izvērtās par vienu no aizraujošākajiem posma mačiem, jo tikai pēdējās sekundēs Deckol uzvarēja jau iepriekš čempionu titulu nodrošinājušo Vestabalt.

Pāžes dubultā

16.Aug.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
85
atskats_streetball_pazes.jpg

Mārupē GE Money strītbola sestajā posmā laureātu pulkā bija arī brāļi Pāžes - Rihards un Roberts. Var droši sacīt, ka basketbola spēlēšana ir abu puišu asinīs, jo viņu tēvs Ivars Pāže pirms daudziem gadiem Kuldīgas Linde-N sastāvā ļoti sekmīgi cīnījās Adidas strītbolā, kam toreiz pat bija oficiāls Latvijas čempionāta statuss.

Neilgi pēc gadsimtu mijas Adidas strītbola jauktajā grupā lielākās cīņas notika starp Ivara Pāžes, Alda Plendišķa un Agneses Brašmanes pārstāvēto Lindi-N un Valmieras reģiona Patērētāju biedrības komandu, kuras krāsas aizstāvēja daudzi valstī pazīstamu basketbolistu - Anda Jēkabsone, Arnis Vecvagars, Igors Meļņiks.

Spēks ir cieņā

02.Aug.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
83

GE Money strītbola piektajā posmā Valmierā, pie Vidzemes olimpiskā centra, uzvaru sēriju turpināja Vestabalt puiši. Rolandam Brenčam, Raimondam Elbakjanam, Robertam Caucim un Andim Cīrulim šis bija jau piektais panākums pēc kārtas. Šovasar tas nav bijis pa spēkam nevienam citai komandai.
Strītbolā spēles šajā sezonā notikušas dažādos apstākļos - ne tikai uz asfalta, bet arī smiltīs un ūdenī, kā arī uz stadiona skrejceļa. Tas nav bijis šķērslis Vestabalt strītbolistiem, kuri pēc uzvaras Valmierā tuvāko sekotāju Tritan U grupā apsteidz jau par 21 punktu.

„Ja komandas biedru vidū izdodas atrast sapratni un izveidot labu saspēli, spēļu norises vietai vairs nav tik liela nozīme," sarunā ar Sportu uzsver Rolands Brenčs. Vestabalt sastāvā pulcēti gados jauni basketbolisti, kuri arī iepriekš reizēm spēlējuši kopā. Lai arī pašlaik esam uzvarējuši visos posmos, tomēr negribu apgalvot, ka panākumu pamatā ir sabalansēts sastāvs. Mūsu rindās ir tikai viens augumā garāks basketbolists, tādēļ akcentējam ātru spēli."

Laukumā draugu nevar būt

31.Jūl.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
82
Atskats-stritbols-IMG_0492.jpg

GE Money strītbola ceturtais posms notika Liepājas pludmalē, vērienīgā mūzikas festivāla Tele2 Baltic Beach party pievārtē, smilšu laukumos pulcējot vairāk pilngadīgu spēlētāju nekā iepriekš ierasts. C grupā otro uzvaru šajā sezonā guva Rīgas komandas Zebiec puiši, nostiprinoties kopvērtējuma vadībā.

Trīskāršais Ozolbols

12.Jūl.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
80
Atskats-Stritbols.jpg

GE Money strītbola laukumos Salacgrīvas stadionā ar varen aktīvu cīnīšanos izcēlās brāļi Atis un Arnis Ozoli, bet no malas visu uzmanīgi vēroja viņu tēvs -- sacensību ilggadējais galvenais tiesnesis Viesturs Ozols. Ja vēl ņem vērā, ka brāļu māmiņa Ināra Ozola darbojas turnīra sekretariātā, tad jau izveidojas īsts ģimenes burziņš.

Ielu basketbola pirmsākumos lielu popularitāti guva spēles ģimeņu grupā, jo cīņās devās ne tikai Ozolu, bet arī Valteru un Kambalu dinastijas. Pašlaik šādas iespējas vairs nav, taču spēlētprieks nav zudis. Tieši tādēļ Arnis Ozols organizē GE Money strītbolu un pats dodas laukumā, bet Atim Ozolam enerģijas pietiek pat spēlēšanai divās komandās. Tomēr brāļus Ozolus vieno U grupas komanda Kamina, kurai Salacgrīvā izdevās izcīnīt otro vietu.

Ne basketbols, ne strītbols

14.Jūn.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
76
stritbols.jpg

GE Money strītbola sezonas otrais posms notika saules karstumā Jūrmalā, pludmalē netālu no Dzintaru koncertzāles. Spēlēšanu smiltīs un ūdenī var nosaukt dažādi, jo tam ir attāla saistība ne tikai ar basketbolu, bet arī ar strītbolu.
Iespējams, tieši atšķirīgi spēles apstākļi, liedzot izpausties meistarīgiem driblētājiem un dažādu citu tehnisko elementu pratējiem, bija par iemeslu tam, ka tikai divām komandām bija pa spēkam nosargāt pirmajā posmā izcīnīto uzvarētāju titulu. GE Money E grupā to paveica Vakcinācijas dienests, bet Delfi U grupā izcēlās Raimonda Elbakjana un Rolanda Brenča pārstāvētais Vestabalt.

Juniori iesildās Jelgavā

07.Jūn.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
75

GE Money strītbola sezona sākusies ar vairāk nekā 150 komandu startu pirmā posma sacensībās pie Jelgavas ledus halles. Plānots, ka šovasar notiks vēl septiņi posmi, no kuriem nākamais jau šosestdien Jūrmalā, pludmalē pie Dzintaru koncertzāles.
Vairums grupās tieši favorīti izcīnīja balvas arī šā gada pirmajās sacensības, bet ar īpaši atraktīvu un efektīgu sniegumu izcēlās D grupas labākā komanda Meistars, kurā bija apvienojušies ne tikai jaunatnes basketbolā labi zināmie Andrejs Šeļakovs (ASK/Juniors) un Oskars Rusmanis (LU/Barons/Rīdzene), kā arī Rihards Šulcs.

Svarīgākais sacensību noteikumos

07.Jūn.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
75
stritbols-Atskats_4805.jpg

Spēle notiek pēc basketbola noteikumiem 3:3 ar nelielām noteikumu izmaiņām.
Trīs sekunžu zonas nav. Minūtes pārtraukumi netiek doti.
Spēle notiek līdz 30 punktiem vai 10 minūtes.
Bumba pāriet pie otras komandas pēc iemesta groza. Spēlētāju maiņas drīkst notikt pēc iemestā groza. traumētais spēlētājs var tikt nomainīts jebkurā brīdī.

Strīdus bumba visos spēles gadījumos pāriet aizsargājošās komandas kontrolē.
Komandai, kura aizsargājas, izcīna vai atgūst bumbu, visās spēles situācijās tā ir jāizspēlē aiz sešu metru metiena līnijas. No turienes arī spēles sākumā ievada bumbu spēlē (izņemot gadījumus, kad bumba tiek ievadīta spēlē aiz gala līnijas).

Sindikāta saturs