twitter facebook instagram

Studentu sports

Numurs: 
315

Mēs te sportojam, bet citiem studentiem pat nav iespēju izkustēties,” noraizējusies Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas profesore Agita Ābele, kas, būdama Latvijas Augstskolu sporta savienības prezidente, vēro arī notiekošo citās augstskolās.

— Kas Latvijas studentiem ir vajadzīgs, lai viņi sportotu?

Autori: 
Iveta Daine
Numurs: 
315

Gadu gaitā šīs profesijas, kuru var iegūt LSPA, nosaukums ir vairākkārt mainījies — vadītājs sporta jomā, pēc tam izglītības un sporta darba menedžeris, šobrīd vadītājs sporta jomā (atbilstoši profesijas standartam), ikdienā saukts par menedžeri.

Programmas vadītāja ir LSPA Vadības katedras docente, Latvijas Olimpiskās akadēmijas viceprezidente, bijusī Latvijas vieglatlētikas izlases dalībniece Biruta Luika.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Ziemas nometnei 70 gadu

27.Jūn.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
315

Katram akadēmijas absolventam neaizmirstamas atmiņas atstājušas ziemas nometnes — gan ar balto ziemu, sniegu, gan ar ieskaišu kārtošanu un noslēpotajiem kilometriem, gan ar daždažādiem notikumiem, piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem nometnes ikdienā. LSPA ir vienīgā augstskola Latvijā, kur studiju darbs tiek organizēts arī nometnē. Tā ir augstskolas specifikai neatņemama studiju procesa sastāvdaļa un vienlaikus tradīcija.

Numurs: 
315

Atzīmējot ikvienu jubileju, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija atskatās uz paveikto un izsaka pateicību tiem, kas spodrinājuši augstskolas labo slavu. Šoreiz par sešiem LSPA absolventiem, kas iekarojuši olimpiskās virsotnes.

Numurs: 
308

Kartinga hallē Ātruma cilts sveikti tie studenti, kuri savieno augstu sasniegumu sportu ar sekmīgām studijām augstskolās. Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) sporta stipendiju konkursā pieteicās 65 studenti, tās saņēma 44 no 12 augstskolām.

Numurs: 
305

Studentu sports... Cik grandiozi tas skan ASV un arī dažā labā Eiropas valstī, tik klusi tas jūtams Latvijā. Likums gan paģēr, ka augstskolām studenti jānodrošina ar iespējām nodarboties ar sportu, bet Ministru kabineta noteikumos par augstākās izglītības standartu vārds sports nav iekļauts nekādā kontekstā, un katrā augstskolā sporto savā veidā vai nedara to nemaz, jo trūkst gan stadionu, gan sporta zāļu, kas jāīrē. Bet īre maksā naudu. Tam jādara gals, un studentiem beidzot jākļūst par saimniekiem pašiem savā sportā.

Numurs: 
297

Nevis studentiem, kas sporto... Tāds ir Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) nu jau tradicionālo stipendiju piešķiršanas motīvs. Bet... Pretendentiem ne tikai jāgūst panākumi sportā, viņiem vispirms jābūt sekmīgiem studentiem,” norāda LSFP prezidents Einars Fogelis. Mēs stimulējam sportistus, kas orientēti uz starptautiskiem panākumiem, iegūt izglītību, veicinām duālo karjeru.”

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
296

Ar krāšņu atklāšanas parādi olimpiskajā centrā Rīga sākusies Latvijas universiādes 25. sezona, kurā gandrīz pustūkstotis studentu sacentīsies 25 sporta veidos. Universiāde noslēgsies maijā ar sacensībām vieglatlētikā un volejbolā.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
291

Tradicionālajās Baltijas valstu un Somijas studentu sacensībās Tartu, kurās šogad piedalījās arī Ķīnas, Krievijas un citu valstu studējošie sportisti, trešo vietu medaļu skaita ziņā ieguva Latvijas sportisti — 67 medaļas. Pirmie pārliecinoši bija lietuvieši — 161 medaļa, otrie — igauņi ar 99 medaļām.

Augstskolu konkurencē trešo vietu izcīnīja RTU studenti, kuru panākumus kaldināja arī florbolisti, kuri ieguva sudraba medaļas.

Autori: 
Dainis Caune

Mācīšanās gadsimts

10.Feb.2014 - Ieva Runge

Numurs: 
287

Tā par šo laiku saka Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) zinātņu prorektors, profesors Juris Grants. Jau trešo gadu akadēmija piedalās Eiropas kopienas sabiedriskās organizācijas Sports un nodarbinātība (EOSE) darbā. Tās mērķis ir sabalansēt nozares profesiju piedāvājumu ar pieprasījumu, mācīties gudri, efektīvi un daudzpusīgi.

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs