twitter facebook instagram

Svarcelšana

Piektā olimpiāde?

19.Nov.2009 - Portāla Administrators

Numurs: 
196/197
1-Svarcelsana-AKTUAALI--scerbatihs cel 0171.jpg

Novembra pēdējā svētdienā 9. Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs aizstāvēs
savu pasaules čempiona titulu. Olimpiskajās sezonās svarcelšanā čempionāti
nenotiek, un uz pasaules meistarsacīkstēm Dienvidkorejas pilsētā Gojanā tāpat kā
pērn uz spēlēm Pekinā Viktors dodas ar 2007. gadā paceltā zelta spīdumu. Vēl
nesen četru spēļu dalībnieks, olimpiskā sudraba un bronzas laureāts domāja, ka
šis būs viņa pēdējais pasaules čempionāts. Tagad situāciju mainījusies.

 

 

Viktors būs kapteinis!

25.Aug.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
138
11_svarc.jpg

Pēc
dramatiskās supersmagsvaru cīņas, kurā Viktors Ščerbatihs Atēnu olimpiskajam
sudrabam pievienoja bronzu, Pekinā izskanēja daži nākotnes minējumi, kuriem
fonā bija rūgtums par neizmantoto iespēju kļūt par čempionu.
"Es
biju gatavs zeltam," tūlīt pēc apbalvošanas ceremonijas ar bronzas medaļu
kaklā noteica mūsu Eiropas un pasaules čempions, kuram eksperti uzvaru
prognozēja arī uz olimpiskā svarcelšanas paaugstinājuma. "Zelts
jau bija tikpat kā rokā," korekti valdot dusmas uz sevi un visu pasauli,

Nervu karā nesatricināmais Šcerbatihs

27.Sep.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
91
Scerbatihs.jpg

Viktora Šcerbatiha cerības uz labvēlīgu iznākumu pasaules svarcēlāju čempionātā Taizemes pilsētā Čanmajā cēlās, uzzinot, ka konkurentu rindās nebūs smagsvaru izcilības Hoseina Rezazades un iepriekšējā čempionāta bronzas laureāta ķīnieša Fena Dona. Taču jebkurā gadījumā virsroku gūst tas, kuram stiprāki nervi. Nav obligāti jāceļ maksimālie svari, bet jāparedz, cik iespēs galvenie konkurenti.

Šoreiz nervu karā vinnētājs bija trenera Eduarda Andruškeviča audzēknis Viktors Šcerbatihs. Abu izvēlētā stratēģija pārējiem konkurentiem bija nokautējoša. Ar viņu pūlēm Latvija medaļu vērtējumā ieguva septīto vietu.Čanmajā, kur Viktors savu pirmo pasaules čempionāta bronzas medaļu ieguva pirms desmit gadiem, viņš bija vienīgais no tālaika dalībniekiem, kurš startēja arī tagad. Vai nu rutīnas pārsātināts vai emocijas neatzīstošs, trešdien, kad varētu līksmot ar plašu sirdi, mūsu spēkavīrs tā arī īsti nepasmaidīja. Varbūt jauno pasaules čempionu iespaidoja neveiksmīgie mēģinājumi (pa reizei raušanā un grūšanā), varbūt ne tik augstais koprezultāts. Savukārt interesanti bija vērot Taizemē nestartējušo un traumēto Hoseinu Rezazadi, kurš ar platu smaidu sejā apbalvoja nedaudz sadrūmušo Latvijas Saeimas deputātu.

Ritvars, kas var!

25.Dec.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
333

Svarcēlājs Ritvars Suharevs cīnās ne tikai ar kilogramiem, bet arī ar pretinieku gadiem. Lai gan pašam ir vien astoņpadsmit, oktobrī Albānijā viņš kļuva par Eiropas U-20 čempionu. Turklāt divās iepriekšējās sezonās divdesmitgadnieku konkurencē Ritvars izcīnīja Eiropas sudrabu. Pirms tam kļuva par kontinenta čempionu U-17 un U-15 grupā, protams, startējot pie vecākiem puišiem.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Tu esi mūsu zelts!

13.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

Svarcelšanā dāmām svara kategorijā līdz 53 kg pasaules rekordi netika laboti, vairākas līderes nespēja sasniegt savus labākos rezultātus, jo ritēja cīņa, kas notiek tikai reizi četros gados un kas tāpēc ir vissaspringtākā. Šādā situācijā stipri nervi nereti ir noderīgāki par lielu spēku. Šo argumentu savā labā izmantoja mūsu Rebeka Koha, izcīnot ceturto vietu un liekot pat saskumt, ka nenotika brīnums. Astoņpadsmitgadīgā spēļu debitante pavisam reāli varēja kāpt uz Rio pjedestāla.

Autori: 
Dainis Caune

Kad jāceļ neceļamais

13.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

Viņš bija labojis personisko rekordu, bet gandrīz vai asarām acīs atzina, ka esot izgāzies kā veca sēta. Svarcēlājs Artūrs Plēsnieks Rio spēlēs bija cerējis izcīnīt vismaz sesto vietu, bet palika astotais un jutās satriekts.

Cienījama attieksme. Un... mazliet nepamatota sevis noniecināšana. Iespējams, Artūrs tiešām varēja tikt augstāk. Bet lūkosim, kā un ar cik spēcīgiem konkurentiem ritēja cīņa.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
303/304

Latvijas Jaunatnes olimpiādes čempions svara kategorijā līdz 77 kg — Ventspils 6. vidusskolas skolnieks Ritvars Suharevs — ar svarcelšanu nodarbojas jau deviņus gadus no saviem sešpadsmit. Viņa treneris Eduards Andruškevičs man atgādināja kādu senu notikumu. Pirms gadiem astoņiem, kad Dobelē fotografēju mūsu slavenību Viktoru Ščerbatihu, viņš norādīja uz kādu pasīku zēnu un noteica, ka redz viņā nākamo čempionu.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
294

Pirmo reizi atjaunotās Latvijas sporta vēsturē kādam mūsu atlētam jau pirmajā olimpisko spēļu dienā izdevies izcīnīt medaļu. To Naņdzinā paveica sešpadsmitgadīgā ventspilniece Rebeka Koha, izcīnot trešo vietu svarcelšanas sacensībās.

SVARCELŠANĀ KOPĀ AR DRAUDZENI

Numurs: 
280

Visaugstvērtīgāko olimpiādes rezultātu sasniedza viens no jaunākajiem dalībniekiem — četrpadsmitgadīgais ventspilnieks Ritvars Suharevs, kurš svara kategorijā līdz 62 kg par čempionu kļuva, labojot visu trīs Latvijas jauniešu rekordus, kas tagad ir 101 kg raušanā, 126 kg grūšanā un 227 kg divcīņā. Lai arī jaunietēm Ventspilī konkurence bija niecīga, Rebeka Koha (līdz 48 kg) tikai par kilogramu atpalika no pašai piederošā Latvijas rekorda — 140 kg (63 + 77).

Autori: 
Dainis Caune

Aug mantinieks

21.Aug.2012 - Ieva Runge

Numurs: 
264/265

Divdesmitgadīgais Artūrs Plēsnieks uzsver, ka viņa paraugs sportā ir Viktors Šcerbatihs. Artūrs nonāca pie Viktora trenera Eduarda Andruškeviča, kad olimpiskais vicečempions (2004.) gatavojās savām ceturtajām spēlēm Pekinā, kur izcīnīja bronzas medaļu. Pirms Londonas Ščerbatihs no lielā sporta atvadījās.

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs