twitter facebook

Svarcelšana

Piektā olimpiāde?

19.Nov.2009 - Portāla Administrators

Numurs: 
196/197
1-Svarcelsana-AKTUAALI--scerbatihs cel 0171.jpg

Novembra pēdējā svētdienā 9. Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs aizstāvēs
savu pasaules čempiona titulu. Olimpiskajās sezonās svarcelšanā čempionāti
nenotiek, un uz pasaules meistarsacīkstēm Dienvidkorejas pilsētā Gojanā tāpat kā
pērn uz spēlēm Pekinā Viktors dodas ar 2007. gadā paceltā zelta spīdumu. Vēl
nesen četru spēļu dalībnieks, olimpiskā sudraba un bronzas laureāts domāja, ka
šis būs viņa pēdējais pasaules čempionāts. Tagad situāciju mainījusies.

 

 

Viktors būs kapteinis!

25.Aug.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
138
11_svarc.jpg

Pēc
dramatiskās supersmagsvaru cīņas, kurā Viktors Ščerbatihs Atēnu olimpiskajam
sudrabam pievienoja bronzu, Pekinā izskanēja daži nākotnes minējumi, kuriem
fonā bija rūgtums par neizmantoto iespēju kļūt par čempionu.
"Es
biju gatavs zeltam," tūlīt pēc apbalvošanas ceremonijas ar bronzas medaļu
kaklā noteica mūsu Eiropas un pasaules čempions, kuram eksperti uzvaru
prognozēja arī uz olimpiskā svarcelšanas paaugstinājuma. "Zelts
jau bija tikpat kā rokā," korekti valdot dusmas uz sevi un visu pasauli,

Nervu karā nesatricināmais Šcerbatihs

27.Sep.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
91
Scerbatihs.jpg

Viktora Šcerbatiha cerības uz labvēlīgu iznākumu pasaules svarcēlāju čempionātā Taizemes pilsētā Čanmajā cēlās, uzzinot, ka konkurentu rindās nebūs smagsvaru izcilības Hoseina Rezazades un iepriekšējā čempionāta bronzas laureāta ķīnieša Fena Dona. Taču jebkurā gadījumā virsroku gūst tas, kuram stiprāki nervi. Nav obligāti jāceļ maksimālie svari, bet jāparedz, cik iespēs galvenie konkurenti.

Šoreiz nervu karā vinnētājs bija trenera Eduarda Andruškeviča audzēknis Viktors Šcerbatihs. Abu izvēlētā stratēģija pārējiem konkurentiem bija nokautējoša. Ar viņu pūlēm Latvija medaļu vērtējumā ieguva septīto vietu.Čanmajā, kur Viktors savu pirmo pasaules čempionāta bronzas medaļu ieguva pirms desmit gadiem, viņš bija vienīgais no tālaika dalībniekiem, kurš startēja arī tagad. Vai nu rutīnas pārsātināts vai emocijas neatzīstošs, trešdien, kad varētu līksmot ar plašu sirdi, mūsu spēkavīrs tā arī īsti nepasmaidīja. Varbūt jauno pasaules čempionu iespaidoja neveiksmīgie mēģinājumi (pa reizei raušanā un grūšanā), varbūt ne tik augstais koprezultāts. Savukārt interesanti bija vērot Taizemē nestartējušo un traumēto Hoseinu Rezazadi, kurš ar platu smaidu sejā apbalvoja nedaudz sadrūmušo Latvijas Saeimas deputātu.

Numurs: 
294

Pirmo reizi atjaunotās Latvijas sporta vēsturē kādam mūsu atlētam jau pirmajā olimpisko spēļu dienā izdevies izcīnīt medaļu. To Naņdzinā paveica sešpadsmitgadīgā ventspilniece Rebeka Koha, izcīnot trešo vietu svarcelšanas sacensībās.

SVARCELŠANĀ KOPĀ AR DRAUDZENI

Numurs: 
280

Visaugstvērtīgāko olimpiādes rezultātu sasniedza viens no jaunākajiem dalībniekiem — četrpadsmitgadīgais ventspilnieks Ritvars Suharevs, kurš svara kategorijā līdz 62 kg par čempionu kļuva, labojot visu trīs Latvijas jauniešu rekordus, kas tagad ir 101 kg raušanā, 126 kg grūšanā un 227 kg divcīņā. Lai arī jaunietēm Ventspilī konkurence bija niecīga, Rebeka Koha (līdz 48 kg) tikai par kilogramu atpalika no pašai piederošā Latvijas rekorda — 140 kg (63 + 77).

Autori: 
Dainis Caune

Aug mantinieks

21.Aug.2012 - Ieva Runge

Numurs: 
264/265

Divdesmitgadīgais Artūrs Plēsnieks uzsver, ka viņa paraugs sportā ir Viktors Šcerbatihs. Artūrs nonāca pie Viktora trenera Eduarda Andruškeviča, kad olimpiskais vicečempions (2004.) gatavojās savām ceturtajām spēlēm Pekinā, kur izcīnīja bronzas medaļu. Pirms Londonas Ščerbatihs no lielā sporta atvadījās.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
262/263

Svarcelšanā Ventspils sporta namā Centrs par skaļāko notikumu parūpējās 19 gadus vecais Artjoms Žerebkovs, kurš vēl pirms divām vasarām godam cīnījās I pasaules jaunatnes olimpiskajās spēlēs Singapūrā (4. vieta). Liepājā nu jau nākamajā svara kategorijā — līdz 62 kg — daugavpilietis raušanā sasniedza jaunu Latvijas rekordu — 102 kilogramus.

Autori: 
Kristaps Zaļkalns
Numurs: 
262/263

Eduards Andruškevičs,Artūra Plēsnieka treneris:

 

SĀNCENŠI

Svara kategorijā līdz 105 kg konkurence būs ļoti spēcīga. Startēs gan iepriekšējo olimpisko spēļu čempions baltkrievs Andrejs Aramnau, gan vicečempions krievs Dmitrijs Klokovs. Par zeltu noteikti cīnīsies vēl viens Krievijas pārstāvis Hamdžimurats Akajevs, kā arī polis Marcins Dolega un ukrainis Oleksijs Toroktijs. Viņi visi bijuši pasaules vai Eiropas čempioni. Iespējami arī pārsteigumi.

IZREDZES

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
248

Pasaules junioru čempions Artūrs Plēsnieks svarcelšanā nonāca tāpēc, ka skolā viņu iekaustīja. Mūsu smagsvaram ir divi brāļi un abi Igori, un savu nākotni viņš saista ar... hokeju. Deviņpadsmitgadīgais spēka mitriķis stāsta par svarcēlāja ikdienu, gēniem, nākotnes mērķiem, konkurenci ar Viktoru Ščerbatihu, kā arī par visaktuālāko — kāpēc novembrī aizvadītajās pasaules meistarsacīkstēs palicis 15. vietā, pagaidām neiegūstot ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm Londonā.

Autori: 
Kristaps Zaļkalns

Svarcēlāji grauj griestus

11.Jūl.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
238
27-LJO Svarcel.jpg

Par svarcelšanas sacensību norises vietu bija izraudzīta Pumpuru vidusskola, kuras sporta zāle atrodas otrajā stāvā. Daudz netrūka, lai jaunie spēka mitriķi ielauztu grīdu un ar visiem stieņiem iegāztos apakšstāva ēdnīcā. Tiesa, saspīlētie apstākļi jauniešiem nebija šķērslis, lai skatītājus šokētu ar iespaidīgu sniegumu.

Sindikāta saturs