twitter facebook instagram

Teniss

Ar ambīcijām pret Poliju!

16.Sep.2010 - Portāla Administrators

Numurs: 
219
1-DavisCup-AKTUAALI-JBS_9880.jpg

Nedēļas nogalē olimpiskajā
sporta centrā Rīga, tiks aizvadīts
Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas I grupas mačs tenisā Latvija -
Polija. Tikai uzvarētāji arī nākamgad saglabās vietu pirmajā līgā, un Latvija
šai cīņai gatavojas ļoti nopietni. Pirmo reizi teniss tiks spēlēts tik lielā
arēnā, iespējami labākam rezultātam izvēlēts parocīgāks segums un arī bumbas.

 

Zils segums,
mobils tīkls

Ceram, varam un gribam

17.Apr.2009 - Portāla Administrators

Numurs: 
168
1-FED-AKTUAALI-Kuzmina-irina1.jpg

Nākamnedēļ Turcijā Federācijas kausa izcīņā tenisā sievietēm Latvijas
izlase centīsies izkļūt no Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas. Lai to izdarītu,
mūsu meitenēm Antālijā, kur spēlēs sešu valstu komandas, jāuzvar pusfinālā.

 

Reitings un izspēle

Jāspēlē, nevis jārēķina!

18.Sep.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
142
1-Davis cup-AKTUAALI.jpg

Būt vai
nebūt - tāds šoreiz ir jautājums. Šīs nedēļas nogalē, no 19. līdz 21. septembrim
Deivisa kausa izcīņā tenisā Latvijas izlase izbraukumā aizvadīs izšķirošo cīņu
ar Itāliju. Uzvarētāji arī nākamgad varēs spēlēt Eiropas - Āfrikas zonas
pirmajā grupā, zaudētājiem būs jācīnās otrajā grupā. Šoreiz izteikti favorīti
ir Itālijas tenisisti.

Vimbldonas izaicinājums

20.Jūn.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
130
Gulbis-AKTUAALI.jpg

Vimbldonā risinās
viens no četriem gada lielākajiem Grand Slam tenisa turnīriem.
Neoficiāli uzvara tajā tiek uzskatīta par visprestižāko. Varbūt tāpēc, ka šim
turnīram ir vissenākā vēsture - pirmās sacensības šajā Londonas priekšpilsētā
notika jau 1877.gadā. Pēc Ernesta Gulbja iekļūšanas French Open
ceturtdaļfinālā ceram sagaidīt tikpat veiksmīgu spēli Anglijā.
Deviņpadsmitgadīgo
pārsteigumi

Kārtējais turnīrs
sāksies Līgo dienā un risināsies divas nedēļas līdz 6. jūlijam. Latvijas

Ernests Gulbis - olimpietis?!

07.Sep.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
88
Ceribas-Gulbis-5921.jpg

Ernesta Gulbja žilbinošā spēle un panākumi US Open turnīrā ļauj pamatoti cerēt uz mūsu tenisista līdzdalību nākamajās olimpiskajās spēlēs. Par Pekinas olimpieti var kļūt, ieņemot attiecīgu vietu ATP reitingā vai arī izcīnot šīs tiesības kvalifikācijas turnīrā.

Reitinga vērtība
Olimpiskajā vienspēļu turnīrā spēlēs 64 dāmas un tikpat daudz kungu. Lai noteiktu šo laimīgo sarakstu, vērā tiks ņemts 2008. gada 9. jūnija reitings (tūlīt pēc French Open), un no šī saraksta 48 labākie (un labākās) uzreiz iegūs tiesības spēlēt Pekinā. Vēl divas vietas organizatori plāno piešķirt mājiniekiem ķīniešiem. Par atlikušajām četrpadsmit ceļazīmēm jūnijā vai jūlijā notiks olimpiskais kvalifikācijas turnīrs. Viss it kā skaidri un vienkārši, taču tenisā ir dažas būtiskas nianses.

Sapnis un izaicinājums

21.Jūn.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
77
Teniss-Vimbldona-IMG_0807.jpg

Vimbldona ir kas vairāk par tenisa turnīru - te ir dzimušas un vēl dzims leģendas, tā ir visu tenisistu Meka. Ikviena spēlētāja lielākais sapnis ir uzvarēt tieši Vimbldonā finālspēlē centrālajā laukumā karaliskās ģimenes un citu augstību klātbūtnē. Vimbldonā joprojām tiek ievērotas tradīcijas - paklanīšanās karaliskajai ložai, spēlēšana baltā tērpā, un spēles, protams, notiek zāles laukumos.

Kas maina Vimbldonu
Vimbldonas turnīra vēsture aizsākās 1877. gadā. Šīs sacensības nav notikušas tikai pasaules karu laikā - no 1915. līdz 1918. gadam un no 1940. līdz 1945. gadam. Sievietes Vimbldonā debitēja jau 1884. gadā, kad gandrīz nevienā citā sporta veidā daiļā dzimuma pārstāvēm nebija iespējams startēt.

Uz kapteiņa tiltiņa Ģirts Dzelde

29.Mar.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
65
teniss-dzelde-DSC00007.jpg
Māra Jurševica

Nākamnedēļ Latvijas tenisistu izlase uzsāks jauno sezonu Deivisa kausa izcīņā, savā laukumā mērojoties spēkiem ar Bulgārijas valstsvienību. Komandas kapteinis pirmoreiz būs savulaik ilggadējais izlases dalībnieks Ģirts Dzelde.

Latvijas valstsvienība Deivisa kausa izcīņā debitēja 1993. gadā, un kopš tās reizes komandas kodolu veidoja Ģirts Dzelde un Andris Fiļimonovs. Kapteiņa Jāņa Jansona vienspēlēs tieši Ģirts guvis visvairāk panākumu - sešpadsmit reižu konkurenti viņu apsveikuši ar uzvaru. Savukārt Andra rēķinā visvairāk panākumu (18) pāru sacīkstē. Ģirts un Andris ir izlases visu laiku labākais dubultspēļu duets.

Laiks rit, abi joprojām nereti arī iziet laukumā kā spēlētāji. Vien ne vairs kopā. Un tagad Latvijas tenisa cienītājiem būs lieliska iespēja redzēt, kā diplomētais žurnālists Ģirts Dzelde tiks galā ar kapteiņa pienākumiem. Ar šo tēmu arī sākām mūsu sarunu.

- Būt par kapteini - man tā ir liela atbildība, - saka Ģirts. - Tie ir komandu mači, kuros mēs pārstāvam savu valsti. Jaunais amats man ir izaicinājums kā bijušajam ATP turnīru profesionālim un Deivisa kausa komandas spēlētājam. Daudzos gados gūto pieredzi (visvairāk - taktisko un sadzīves) vēlos maksimāli efektīvi izmantot mūsu jauno tenisistu motivēšanai un mobilizēšanai.

- Cik tev daudz pienākumu Karlsrūes klubā?

- Esmu galvenais treneris Dienvidvācijas pilsētas Karlsrūes vienā no nozīmīgākajiem tenisa klubiem - KETV. Mums ir ap pustūkstoties kluba biedru. Te ir septiņadsmit jauniešu, pieaugušo un senioru komandu, kuras spēlē dažādās valsts līgās. KETV galvenā - pirmā vienība startē Vācijas Badenlīgā. Esmu tajā pieteikts ar astoto numuru. Vēl esmu KETV vīriešu (30+ Jungsenioru) viens no komandas līderiem.

Numurs: 
347

Federācijas kausa izcīņas pasaules II grupas mačā Latvijas sieviešu tenisa izlase savā laukumā uzvarēja Slovākiju ar rezultātu 4:0 un jau aprīlī cīnīsies par iekļūšanu pasaules elites grupā —labāko astoņniekā! Izcils panākums mūsdienu sieviešu tenisā, un to paveikusi mūsu pašu jauno spēlētāju paaudze. Latvijai ir divas pasaules elites spēlētājas, izlasei arī jauns kapteinis Adrians Žguns, un šādā sastāvā komanda var daudz ko paveikt.

Autori: 
Māris Rīmenis

Ir ar ko lepoties

26.Nov.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
344

Aizvadītā profesionālā tenisa sezona Latvijas sportistiem kopumā bijusi veiksmīga. Anastasijai Sevastovai gada beigās jauns rekords reitingā, labāko simtniekā vīriešiem pēc divu gadu pārtraukuma atgriezies Ernests Gulbis, neliels kritums vien Aļonai Ostapenko. Šie trīs Latvijas tenisisti ir īsteni profesionāļi, bet sekotāju viņiem netrūkst.

Autori: 
Māris Rīmenis

Nebijusi jauno vasara

27.Aug.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
341

Latvija pret Latviju Eiropas tenisa čempionāta finālā! Jūlijā tas notika Maskavā, kur par kontinenta zeltu U-16 vecuma grupā rīdziniece  Kamilla Bartone cīnījās pret liepājnieci Patrīciju Špaku. Vēl nekad iepriekš nevienam Latvijas jaunatnes tenisā nebija izdevies tikt pie Eiropas zelta medaļas. Nu tas ir noticis — par čempioni kļuva  Kamilla, bet vicečempiones tituls Patrīcijai. Tas vēl nav viss.

Autori: 
Māris Rīmenis
Sindikāta saturs