twitter facebook instagram

Triatlons

Cīņa ar dēmoniem Havaju salās

02.Nov.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
246

Ironman jeb 3,8 km peldējums, 180 km ar riteni un 42 km skrējiens ir klasiskā triatlona distance. Tie, kuri spēj to paveikt, tiek dēvēti par dzelzs vīriem. Rinalds Sluckis, kurš pazīstams arī kā Digital Mind izveidotājs, 2011. gada oktobrī kļuva par pirmo latvieti, kurš šo trasi pieveica pasaules čempionātā — leģendārajā Ironman dzimtenē Havaju salās, mežonīgā gandrīz divtūkstoš atlētu konkurencē izcīnot 97. vietu. „Deviņas stundas tu esi viens pats. Viens pats ar sevi, savām domām un dēmoniem,” ekskluzīvā intervijā žurnālam Sports stāsta pats varonis.

Triatlons uz skatuves

30.Jūl.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
316

Triatlona sacensību centrs tika iekārtots pašā pilsētas sirdī, labi ja divsimt metru no Valmieras teātra skatuves. Pat ilgstoša lietusgāze netraucēja vai puspilsētai sanākt skatīties, kā 70 triatlonisti metīsies iekšā Dzirnavu dīķī, kurā vēl nevienam valmierietim neesot ienācis prātā iet peldēties. Triatlonisti pierādīja, ka arī tas ir iespējams, turklāt visaugstākajā līmenī gan nopeldot 750 metrus, gan nobraucot ar divriteni 20 km, lai pēc tam vēl  5 kilometrus līdz finišam veiktu skriešus.

 

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
303/304

Triatlona sacensības risinājās šā sporta veida pārstāvjiem labi pazīstamajā Vaidavas ezera apkaimē. Par čempioniem kļuva Latvijas junioru izlases dalībnieki Daniela Leitāne (Dobeles novads) un Savēlijs Suharževskis (Burtnieku novads).

Triatlonā 13 komandu 33 sportisti (jauns LJO rekords) veica supersprinta distanci — 375 metru peldējumu Vaidavas ezerā, 10 kilometru riteņbraukšanu un 2,5 kilometru skrējienu.

Autori: 
Renārs Buivids

Pati sev glābēja

18.Aug.2014 - Ieva Runge

Numurs: 
293

Latvijas labākā triatloniste Baiba Medne vasaras plaukumā ne vien aktīvi piedalās sacensībās, bet arī cītīgi rušinās savā dārzā. Sports undārzniecība ir viņas dzīvesveids — viens otram pakārtots. Baibas pārliecība ir: uzturam ikdienā jābūt veselīgam. Tādu viņa pati sev nodrošina, saimniekojot lauku mājās Dobeles novada Anneniekos.

TRĪSKĀRŠAIS INDIVIDUĀLISMS

TRIATLONS

12.Jūl.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
280

Šoreiz nomaļus palika iepriekš slavenā Dobele. Toties ar zelta un sudraba medaļām atzīmējās Jelgava. Lai gan puišu konkurencē daugavpiliešu pārsvaru apstrīdēt spēja tikai Artjoms Ščerbakovs, kas tomēr piekāpās čempionam Arturam Spruktam.

 

REZULTĀTI

Jaunietes

1. Elza Mestere (Jelgava) 43:25,80, 2. Brenna Barata (Babītes nov.) 46:20,30, 3. Annija Rašmane (Dobeles nov.) 47:45,10.

Jaunieši

Autori: 
Dainis Caune

Lai sirds strādā

30.Jūl.2012 - Ieva Runge

Numurs: 
262/263

Kad septiņos vakarā LTV 7 sporta ziņas krievu valodā sāk vēstīt Andrejs Dmitrijevs, diezin vai kāds televīzijas skatītājs var iedomāties, ka eleganti spridzīgais jauneklis ar stilīgo frizūru, pirms studijā stāties kameru priekšā, noskrējis kilometrus piecpadsmit un ar velosipēdu nobraucis vismaz pussimtu. Pēc raidījuma viņš dosies uz baseinu, lai vēl četrus kilometrus nopeldētu. Tā ir kārtīga triatlonista ikdienas deva.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
262/263

Tas bija mazliet pārsteidzoši — 69 dalībnieki no 28 pašvaldībām un visi amatieri vienā no olimpiādes sarežģītākajiem un grūtākajiem sporta veidiem triatlonā, kurā bija jāveic olimpiskā sprinta distance — 750 m peldus, 20 km ar velosipēdu un 5 km skriešus. Arī cīņa bija aizraujoša, jo īpaši tāpēc, ka tiesneši principiāli centās ievērot noteikumus, un penalty box tukšā nepalika.

Autori: 
Dainis Caune

Visi savējie

29.Jūn.2012 - Ieva Runge

Numurs: 
260/261

Vilnis Priedītis ir Latvijas Triatlona federācijas prezidents, pazīstams arī kā bijušā būvmateriālu koncerna Tapeks īpašnieks. Viņš ir sīksts vīrs — pats jaunībā sekmīgi skrēja garās distances, vēlāk — nodibinājis biznesus, iesaistījās Biatlona federācijas darbā un četros gados tajā investēja 60 000 latu. Bet nu jau trešo sezonu Priedīša izaicinājuma loks zīmē kontūras Latvijas triatlonam.

Autori: 
Kristaps Zaļkalns

Divas draudzeņu olimpiādes

11.Jūl.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
238
31-LJO Triat-neskirami.jpg

Lielupē turpinājās iepriekšējā olimpiādē aizsāktais mačs, kurš triatlona centrs Latvijā dūšīgāks — Dobeles vai Daugavpils? Pirms diviem gadiem Vaidavā kurzemnieki paņēma abus zeltus, tagad Jūrmalā — vienu. Uz Daugavpili no Lielupes aizceļoja pa sudrabam un bronzai. Tika apliecināts, ka uz pjedestāla var tikt arī tie, kas gatavojas individuāli un pārstāv Ķekavas novadu.

ZELTA REZERVES VARIANTS

Olimpieši jaunā ampluā

27.Jan.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
227
13-N-Olimpies-Andrejsv triatl.jpg

Par Latvijas pirmo čempionu ziemas triatlonā (5,1 km skriešus, 10,5 km ar velosipēdu, 9,3 km slēpojot) kļuvis daugavpilietis Turīnas olimpisko spēļu dalībnieks distanču slēpošanā Oļegs Andrejevs (attēlā), kurš apsteidza pieckārtējo olimpieti biatlonistu Oļegu Maļuhinu. Dāmām nepārspējama bija Līga Glāzere, kura cīnījās Vankūveras spēļu biatlona trasēs.

Sindikāta saturs