twitter facebook instagram

ūdensslēpošana

Numurs: 
330

PREZIDENTS

Valdis BIŠERS

Kopš 1993. gada zvērināts advokāts. 2006. gadā ievēlēts federācijas valdē, 2008. gadā un vēlāk atkārtoti — par valdes priekšsēdētāju.

KĀPĒC ŪDENSSLĒPOŠANA

Numurs: 
306

Kaut arī saule gaisu vēl brīžiem uzsilda virs +20 C, vasara tomēr ir beigusies. Dažāda vasara. Piņķu vidusskolas 8. klases skolniecei Adrijai Ruņģei šī bija pārsteidzoša vasara. Augusta vidū Itālijā netālu no Romas viņa kļuva par Eiropas čempioni ūdensslēpošanas slalomā U-14 vecuma grupā.

Kaut arī Latvijā gada laikā nesanāk pārāk daudz Eiropas čempionu dažādās vecumu grupās, tomēr šis panākums nezin kāpēc paslīdēja garām, gandrīz nepamanīts. Pat Latvijas Ūdensslēpošanas federācijai...

Autori: 
Arturs VAIDERS, ParSportu.lv
Numurs: 
296

Ir taču kaut kas no reāla kaifa — vienās peldbiksēs ar ātrumu vismaz 60 km stundā, matiem plīvojot, traukties pa ūdens virsmu! Tā ir ūdensslēpošana. Tiesa, tās visprimitīvākajā izpausmē. Un arī nedaudz nelegālajā, jo arī šajā izklaidē ir savi drošības noteikumi — hidrotērps, veste, ķivere... Ūdens nemaz nav nemaz tik mīksta piezemēšanās vieta, par ko ne viens vien ir pārliecinājies, uz vēdera plakaniski iekrītot pat no 1 m augstuma. Bet ātrumā, kas pārsniedz 60 km stundā ūdens kļūst vēl cietāks.

Autori: 
Arturs VAIDERS, ParSportu.lv

Zāles sēkla ūdenī

19.Jūl.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
81
Procesaa-Udensleposhanai 2.jpg
 

Ūdensslēpošana, ekskluzīvs sporta veids, kas, latviešu sakostiem zobiem, sekmīgi apliecinājis mūsu tieksmi pēc oriģinalitātes okupācijas laikā, ir dzīvs arī neatkarīgajā Latvijā. Iepriekšējais lielpanākums tika gūts 1999. gadā, kad Inga Buks pasaules čempionātā slalomā izcīnīja septīto vietu. Tas nemaz nav tik sen, un šī sporta veida metra Kārļa Zāles sēkla dzen arvien svaigākus asnus.

Sen zināms, ka ūdensslēpošanas centri Latvijā atrodami Lielupes attekā Priedainē un Bašķu ezerā Preiļos. Pārsteidzošāks ir fakts, ka jau kopš septiņdesmitajiem gadiem pa ūdeni slēpo arī Siguldā. Avotiņu, Rendenieku, Hercogu, Jēkabsonu un vēl citas ģimenes savulaik atklāja, ka šai nodarbei ļoti piemērots ir šaurais un tikai aptuveni 700 m garais Ummuru ezeriņš, kas atrodams Siguldas - Mālpils šosejas 6. kilometrā.

Sindikāta saturs