twitter facebook instagram

Vasaras biatlons

Asfalta biatlons

13.Sep.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
89
Reportazha-Biatlons-1211.jpg

Globālā sasilšana vismaz vienu ziemas sportu nepazudinās. Pēc otrā pasaules čempionāta vasaras biatlonā Otepē par to nav ne mazāko šaubu. Izsenis biatlonisti vasarās, gatavojoties ziemai, skrējuši un šāvuši, kā arī šādi spēkus pārbaudījuši. Bet tiklīdz kādai sacensībai tiek iepūsta dzīvība, tā tūlīt sāk diktēt savus noteikumus. Treniņmači vasaras biatlonā ar laiku daudzās valstīs ieguva nacionālo čempionātu statusu, un tad jau klāt bija arī pasaules meistarsacīkstes, kuras gan skatītājus nesaistīja.

Skriešana, kas visiem biatlonistiem palīdz veidot izturības bāzi, tomēr būtiski atšķiras no slēpošanas. Skrejbiatlonā lielākoties uzvarēja sportisti, kuru vārdi ziemas sniegā nebija manāmi. Dažas komandas šādām sacensībām pat speciāli sāka gatavot bijušos vieglatlētus. Ziemas zvaigznēm tas kļuva pavisam neinteresanti, un tās turpināja vasaru deldēt gan pa mežu, gan pa asfaltu.

Jaunie laiki Piebalgā

20.Sep.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
90
Rollertuure.jpg

Ne tikai brāļi Kaudzītes un ne tikai kultūrā vien piebaldzēni salikuši spilgtas zīmes. Brāļi Upeni biatlonā, Gateri, Užāni, Rubenis slēpošanā... Tie ir vārdi, ap kuriem virmo uzvaru blāzma un leģendas. Pašreizējai Latvijas izlasei šaipusē spēkus krājis Edgars Piksons un Līga Glāzere. Inešos jauno paaudzi cītīgi turpina trenēt Praulīši, Vanagkalnā distanču slēpošanas trasi ierīkojis Dombrovskis. Pilnīgi pelnīti blakus tradicionālajam tautas slēpojumam Apkārt Alaukstam šoruden tika ielikts pamats vēl vienam plašam pasākumam.

Lieliski noasfaltētajā Vecpiebalgas - Jaunpiebalgas šosejas sākuma daļā pirmo reizi vienā distancē ar kopējo startu sacentās skrituļslēpotāji un skrituļslidotāji, kas ziemā pazīstami kā kalnu vai distanču slēpotāji un biatlonisti. Ar šādu oriģinālitāti, kurai bija gandrīz 200 dalībnieku, reti krāšņā apvidū beidzās slēpošanas-biatlona kluba Cēsis un pilsētas sporta skolas rīkotais Rollertour seriāls.

Ne uz lauriem, ne aizkrāsnē

09.Aug.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
84
Atskats-vasaras biatlons-.jpg

Latvijas čempionāts vasaras biatlonā bija gan Priekuļu olimpiskā centra rekonstruētās šautuves atklāšanas svētki, gan komandas komplektēšanas tests pasaules čempionātam.

Nokūstot sniegam, burtiski dažu mēnešu laikā šautuve paplašināta līdz trīsdesmit mērķu iekārtām, ar elegantu virāžu uzbūvēta jauna ieeja ugunslīnijā. Tas jau Priekuļiem ļauj pretendēt uz Eiropas līmeņa sacensību organizēšanu ziemā. Bet arī pašmāju sacensībās jauniešu grupās ir vairāk par trīsdesmit dalībniekiem.

Sindikāta saturs