twitter facebook instagram

vindsērfings

Vēja skolā

30.Jūl.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
316

Pagājušā gadsimta beigās olimpiskajai regatei vindsērfingā centās kvalificēties Māris Birzulis. Pēc 16 gadiem to izdarīja viņa meita Ketija, kura būs jaunākā atlēte ne tikai Latvijas olimpiskajā delegācijā, bet, ļoti iespējams, arī visā Rio burāšanas regatē.

Patiesībā Rīgas 49. vidusskolas tagad jau 12. klases skolniece sapņoja par aiznākamajām spēlēm Tokijā. "Man taču tikai 17 gadu, kāda lielā olimpiāde? Tas taču nav iespējams!" tā viņa domājusi sezonas sākumā. "Bet, re, ka dzīvē viss ir iespējams," tā Ketija saka tagad.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
310

„Nu, meistar, kad tu rādīsi savu meistarstiķi?” tā Visvaldis Briedis vindsērfinga pionierus Latvijā uzrunāja pirms gadiem četrdesmit un vēl aizvadītajā vasarā. Patiesībā vislielākais Meistars bija viņš pats, un Viļa mūžs, kas 7. janvārī noslēdzās 83 gadu vecumā, bija Meistarstiķu pilns.

Ar atlētismu un sajūtām

26.Okt.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
307

Divās spēlēs pēc kārtas Latvija nav bijusi pārstāvēta olimpiskajā burāšanas regatē. Lai situāciju mainītu, jārunā ar tiem, kas to spēj regulāri. Ukrainis Maksims Oberemko ar vējdēli burājis piecās iepriekšējās spēlēs. Rudenī viņš sniedza treniņkursu Rīgas vindsērfinga kluba 360 audzēkņiem, starp kuriem bija arī Jaunatnes olimpisko spēļu dalībniece Ketija Birzule.

Ir doma...

24.Aug.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
305

Liepājniekiem noteikti populārākie sporta veidi ir futbols, basketbols, autorallijs, hokejs, varbūt arī florbols, bet... Tikai vindsērfingā pilsētā, kurā piedzimst vējš, pēdējo sešu gadu laikā notikuši divi pasaules un četri Eiropas čempionāti! Neapšaubāmi, arī šie veiksmīgi sarīkotie forumi ietekmēja to atzinību, kas Liepāju noteica par Eiropas sporta pilsētu.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
302

Patiesībā Jānis Preiss ir arī pasaules čempions. Aprīlī Azoru salās Atlantijas okeānā Formula Windsurfing pasaules čempionātā izcīnot sudraba medaļu (pirmo Latvijai šādās sacensībās), viņš kļuva arī par čempionu Master konkurencē, kurā vērtē burātājus, kas vecāki par 35 gadiem. Jau trešo sezonu Jānis Preiss ir Formula Windsurfing pasaules ranga līderis.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
295

Ar dramatisku Latvijas olimpisko dāmu Vitas Matīses (attēlā vidū) un Ilonas Grīnbergas-Dzelmes (pa kreisi) dubultuzvaru Spānijā beidzās pasaules čempionāts vindsērfingā Raceboard klasē.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
295

Jānis Preiss Atēnās ieguvis Eiropas kausu vindsērfingā Formula Windsurfing klasē. Tā izcīņa risinājās 12 posmos dažādās valstīs. Bronzas godalga — Jānim Rencim.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
294

Raceboard klasē Jaunciema ostas akvatorijā, Ķīšezerā, absolūtajā vērtējumā uzvarēja divkāršā olimpiete Ilona Dzelme-Grīnberga, kas aiz sevis atstāja kungu čempionu Rihardu Akmentiņu un vēl vienu divkārtējo olimpieti — Vitu Matīsi, kurai mēneša beigās Spānijā būs jāaizstāv savs pasaules čempiones tituls. Attēlā: Latvijas dāmu pjedestāls — Vita Matīse, Ilona Grīnberga un bronzas laureāte Zane Atstāja.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
292

Vindsērfings Latvijā, sekmīgi sadalījies vairākās vējdēļu klasēs un disciplīnās, tuvojas savai četrdesmitgadei, kas būs svinama aiznākamvasar.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
283

Pirms 17 gadiem viņa sasniedza vienu mērķi — ieguva bakalaura grādu Valsts Mākslas akadēmijā un sapņoja par otru — startēt olimpiskajās spēlēs. Tagad mākslas maģistre Vita Matīse ir divkārtēja olimpiete vindsērfingā ar sekmīgu interjeristes praksi, kas nule sākusi mācības... Sporta pedagoģijas akadēmijas 1. kursā. Tas nav vienīgais pārsteigums — šoruden savā vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu ilgajā burātājas karjerā Vita pirmo reizi kļuva par pasaules čempioni un tagad apgūst jaunu profesiju.

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs