twitter facebook instagram

Vingrošana

Numurs: 
328

Tūkstošgades mijas spēlēs Sidnejā Igors Vihrovs, uzvarot vingrošanā brīvajās kustībās, neatkarīgās Latvijas vēsturē kļuva par pirmo olimpisko čempionu. Septiņpadsmit gadus vēlāk viņa audzēkne un meita Elina Vihrova izcīnīja visas piecas Latvijas Jaunatnes olimpiādes zelta medaļas, kļūstot par absolūto čempioni un ar labām cerībām dodoties uz Eiropas Jaunatnes olimpiādi (EYOF) Ungārijas pilsētā Ģērā. Tur viņa nebūs vienīgā Igora Vihrova audzēkne. Puišu konkurencē daudzcīņā un vēl uz diviem rīkiem nepārspējams bija Oļegs Ivanovs.

Autori: 
Anastasija Tetarenko

Daudzsološa uzvara

29.Jūl.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
316

Sporta vingrotājam Rihardam Tramam šis ir pirmais gads, kad viņš startē pieaugušo konkurencē. Arī pirmā sezona, kad treniņi notiek olimpiskā čempiona Igora Vihrova uzraudzībā.

Autori: 
Iveta Daine

Caur sāpēm uz pjedestāliem

29.Jūl.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
316

Latvijas labākā sporta vingrotāja Valērija Grišāne šai sporta veidā trenējas jau sešpadsmit gadus. Vēl arvien jūtamas pirms pusotra gada gūtās traumas sekas, tomēr viņa kļuva par pārliecinošu Latvijas olimpiādes uzvarētāju daudzcīņā.

Autori: 
Iveta Daine
Numurs: 
302

Latvijas vingrošanai iet kā pa viļņiem — septiņdesmitajos gados bija Valērijs Komisarovs un Tatjana Ščegoļkova, kas startēja PSRS izlasē, astoņdesmitajos olimpisko zeltu ieguva Natālija Laščonova, deviņdesmitajos līdz olimpiskajam startam tika Ludmila Princa. Pati viļņa virsotne bija Igora Vihrova olimpiskais zelts brīvajās kustībās Sidnejā (2000) un Jevgeņija Saproņenko sudrabs atbalsta lēcienā Atēnās (2004). Bija arī medaļas pasaules čempionātos un gana daudz pjedestālu Pasaules kausa izcīņas sacensībās.

Autori: 
Arturs VAIDERS, ParSportu.lv
Numurs: 
281

„Kad mūsējās pēc skolas četros pēcpusdienā dodas uz savu vienīgo treniņu, konkurentes citās valstīs gatavojas tās dienas trešajam treniņam,” uz būtisku atšķirību vingrotāju sagatavošanas iespējās norāda Latvijas jaunatnes komandas trenere Veronika Murauska. „Tas tāpēc, ka visas spēcīgo valstu vingrotājas mācās sporta internātskolās.” Tehniski, fiziski un psiholoģiski sarežģītā vingrošana ir jauno sporta veids.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
281

Latvijas vingrošanas vēsturē ierakstāms ne tikai olimpiskais zelts un sudrabs. Starptautiski šajā sporta veidā esam pazīstama arī kā arbitru zeme. Jau Sidnejas spēlēs pie tiesnešu galdiņa sēdēja Nikolajs Jaružnijs, viņa olimpisko darbu turpināja Arturs Mickevičs, kurš bija arbitrs arī Londonā un tagad kļuvis par Starptautiskās Vingrošanas federācijas locekli. Savukārt Nadežda Seile šajā tūkstošgadē nav izlaidusi nevienu EYOF. Vienā (2005. gadā) viņa bija trenere, pārējos sešos — starptautiskās kategorijas tiesnese.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
280

Sezonas beigas, skolās eksāmenu laiks... Sacensībām vingrošanā šis bija neērts brīdis, tikai ne tiem, kas gatavojas cīņām Eiropas Jaunatnes olimpiādē (EYOF) un kam meistarības spicākā virsotne vēl jāslīpē. Tiesa, Utrehtas komandas dalībnieki jau bija zināmi iepriekš, tos noteica pēc īpaša atlases reitinga. Toties mājaspalicējiem bija iespēja tikt pie gandarījuma.

Autori: 
Dainis Caune

Lai slava Vladislavai!

08.Feb.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
275

Vladislava Marozova ir Latvijas patriote. Viņa nāk no sportiskas ģimenes Jūrmalā un jau kopš agras, agras bērnības ir cītīgi trenējusies mākslas vingrošanā, iegūstot sporta meistares titulu. Viņai patīk arī gleznot un rakstīt dzeju. Pirms pāris gadiem talantīgā meitene absolvēja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāti (SZF) un izaicinājumu pilna devās uz Londonu, lai atgrieztos sporta apritē un sāktu treneres karjeru. Uz karalisti — nevis peļņas, bet pieredzes vārdā.

Autori: 
Kristaps Zaļkalns

Cik maksā kritiens

21.Aug.2012 - Ieva Runge

Numurs: 
264/265

Iepriecinoši, ka pēc viena olimpiskā cikla pārtraukuma Londonā uz starta atkal izgāja Latvijas vingrotājs Dmitrijs Trefilovs. Tiesa, līdz sava priekšteča Igora Vihrova zeltam (2000. g.) un Jevgeņija Saproņenko sudrabam (2004. g.) Dmitrijam aizsniegties neizdevās.

Dmitriju Londonā konsultēja Igors Vihrovs, jo viņa īstenais treneris Artūrs Mickevičs darbojās kā tiesnesis. Kopumā ar Dmitrija startu Igors ir apmierināts, kaut arī sportists pieļāva vairākas kļūdas, no kurām rupjākā bija kritiens brīvajās kustībās.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
262/263

Pirms četriem gadiem Latvijas II olimpiādē, uzvarot daudzcīņas sacensībās vingrojumā uz stieņa un savā kroņa disciplīnā — vingrojumā uz zirga —, Dmitrijs Trefilovs sevi pieteica, kā kandidātu startam Londonas olimpiskajās spēlēs. Sākoties Latvijas III olimpiādei, Dmitrijs no kandidāta jau bija kļuvis par olimpieti, un viņa vieta uz olimpiskā tramplīna Ventspilī palika vakanta. Vairāki jaunie talanti to centās izmantot.

Autori: 
Raimonds Gekišs
Sindikāta saturs