twitter facebook instagram

wing-suit

Cilvēki-putni

19.Jūl.2007 - Portāla Administrators

Kas-tas-ir wingsuit_06.jpg
 

Vācijā beidzies pasaulē lielākais izpletņlēkšanas pasākums AN-72 Boogie 2007, kurā pirmo reizi piedalījās arī DnB Nord Wingsuit komanda no Latvijas. Tehnisku iemeslu dēļ uz nākamo gadu tika pārcelta pasaules rekorda uzstādīšana Wingsuit disciplīnā, kas bija plānota pasākuma noslēgumā.

Latvijas izpletņlēcēju komanda DnB Nord Wingsuit - Kaspars Sproģis, Daiga Martiševska un Raitis Saulītis - ir pirmā no Latvijas, kas piedalījusies pasaulē lielākajā izpletņlēkšanai veltītajā pasākumā. Treniņu laikā tās sniegums tika atzīts par profesionālu un piemērotu rekorda uzstādīšanas lidojumam. Mūsu vienībai bija plānota vieta izpletņlēcēju formācijas priekšplānā.

Dienu pirms rekorda sasniegšanas radās tehniskas problēmas ar lidmašīnas AN-72 dzinēju, līdz ar to izpletņlēcēju drošības dēļ lidojumi ar šo lidmašīnu vairs nevarēja notikt.

"Prieks un gandarījums par paveikto ir ievērojami pārāks par nenotikušo rekorda mēģinājumu," stāsta Kaspars Sproģis. "Šis pasākums deva mums iespēju gūt milzu pieredzi lidošanai formācijās un individuālās meistarības slīpēšanā, iepazīties ar pasaulē slaveniem izpletņlēcējiem, gūt neatkārtojamas emocijas. Veiksmīgā piedalīšanās dod papildu stimulu treniņiem, nākotnes plāniem - sacensībām, lieliem pasākumiem, skaistai lidošanai Latvijas un pasaules debesīs."

Komandas sniegumu šovasar varēs vērot virs Jelgavas lidlauka, kuru DnB Nord Wingsuit izvēlējusies par treniņu vietu. Visi izpletņlēkšanas un Wingsuit disciplīnas interesenti tiek aicināti izmēģināt putna lidojumu tandēmā kopā ar pieredzējušiem instruktoriem. Šie lēcieni notiek no 4 km augstuma, un lēcēji ir sasprādzēti kopā speciālā sistēmā. Lai izmēģinātu tandēma lēcienu, pieredze vai speciāli sagatavošanas kursi nav nepieciešami.

Sindikāta saturs