twitter facebook instagram

Analīze

Ar olimpisku atblāzmu

19.Okt.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
245
1-Golfs-ANALIIZE-Broders.jpg

Kopš golfs atgriezies olimpisko spēļu programmā, un daudzu valstu spēlētāji jau cerīgi raugās 2016. gada Riodežaneiro virzienā, nozīmīgi papildinājies arī Latvijas sacensību kalendārs. Šovasar godalgas ar olimpisku atblāzmu golferi saņēma Latvijas jaunatnes olimpiādē, bet nākamgad golfs pirmo reizi būs pārstāvēts Latvijas olimpiādes programmā. Pieskaitot citos pasaules laukumos abpus Atlantijas okeānam šosezon gūtos panākumus, ir pamats cerēt, ka atlikušajos piecos gados olimpiskais tilts uz Riodežaneiro varētu iegūt stingrākus balstus un skaidrākas aprises.

Zelta liktenis izšķiras Kurzemē

25.Okt.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
95
futbols-Analizeo.jpg

Latvijas futbola virslīgas čempionātā atlikušas tikai divas kārtas. Šo sestdien pl. 14 notiks divu galveno čempionu titula pretendentu duelis - FK Ventspils spēlēs ar Liepājas metalurgu. Uzvara šajā mačā gan nevienai no komandām nenodrošinās zelta medaļas, taču ļoti pietuvos kārotajam mērķim. Sacīksti tiešraidē demonstrēs arī televīzijas kanāls LTV 7. Cerības uz pirmo vietu saglabā arī Rīgas Skonto, kuru daudzi jau bija svītrojuši no medaļu tīkotāju skaita. 

Pirms izšķirošā Kurzemes derbija abu favorītu izredzes ir apmēram vienādas. Liepājniekiem ir par diviem punktiem vairāk, taču ventspilniekiem vēl ir viens mačs rezervē. Tiesa, šī atliktā spēle ir izbraukumā ar Skonto, kas izmisīgi turpina cīņu par medaļām. Ventspilniekiem optimismu dod pēdējā laika sniegums, jo sezonas otrajā pusē FK Ventspils demonstrē ļoti pārliecinošu un stabilu spēli. Par Liepājas metalurgu to pašu nevar teikt.

Nervu karā nesatricināmais Šcerbatihs

27.Sep.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
91
Scerbatihs.jpg

Viktora Šcerbatiha cerības uz labvēlīgu iznākumu pasaules svarcēlāju čempionātā Taizemes pilsētā Čanmajā cēlās, uzzinot, ka konkurentu rindās nebūs smagsvaru izcilības Hoseina Rezazades un iepriekšējā čempionāta bronzas laureāta ķīnieša Fena Dona. Taču jebkurā gadījumā virsroku gūst tas, kuram stiprāki nervi. Nav obligāti jāceļ maksimālie svari, bet jāparedz, cik iespēs galvenie konkurenti.

Šoreiz nervu karā vinnētājs bija trenera Eduarda Andruškeviča audzēknis Viktors Šcerbatihs. Abu izvēlētā stratēģija pārējiem konkurentiem bija nokautējoša. Ar viņu pūlēm Latvija medaļu vērtējumā ieguva septīto vietu.Čanmajā, kur Viktors savu pirmo pasaules čempionāta bronzas medaļu ieguva pirms desmit gadiem, viņš bija vienīgais no tālaika dalībniekiem, kurš startēja arī tagad. Vai nu rutīnas pārsātināts vai emocijas neatzīstošs, trešdien, kad varētu līksmot ar plašu sirdi, mūsu spēkavīrs tā arī īsti nepasmaidīja. Varbūt jauno pasaules čempionu iespaidoja neveiksmīgie mēģinājumi (pa reizei raušanā un grūšanā), varbūt ne tik augstais koprezultāts. Savukārt interesanti bija vērot Taizemē nestartējušo un traumēto Hoseinu Rezazadi, kurš ar platu smaidu sejā apbalvoja nedaudz sadrūmušo Latvijas Saeimas deputātu.

Karalienes visuzticamākie bruņinieki

31.Mai.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
74
Analiize-10-ciina.jpg

Daudzu vieglatlētikas disciplīnu pirmsākumi iesniedzas tālā senatnē. Tomēr ir kāda disciplīna, kuras dzimšanas laiks zināms ar dienas precizitāti. Tā ir desmitcīņa.

Zviedru oriģinalitāte
1912. gadā Stokholmā notika piektās olimpiādes spēles. Zviedri vēlējās spēļu programmā iekļaut arī kaut ko pirmreizēju. Tieši Stokholmā pirmo reizi sacentās modernās pieccīņas pārstāvji - šī sporta veida krusttēvs bija pats Pjērs de Kubertēns.

Numurs: 
344

Pēc astoņu gadu pārtraukuma Latvijas futbola čempionu troni atkal ir ieņēmusi mūsu galvaspilsētas komanda pirmo reizi vēsturē šo godu izcīnījis klubs Riga FC, kas šogad guva dubultpanākumu, iegūstot arī Latvijas kausu.

Autori: 
Kristiāns Girvičs

Ir ar ko lepoties

26.Nov.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
344

Aizvadītā profesionālā tenisa sezona Latvijas sportistiem kopumā bijusi veiksmīga. Anastasijai Sevastovai gada beigās jauns rekords reitingā, labāko simtniekā vīriešiem pēc divu gadu pārtraukuma atgriezies Ernests Gulbis, neliels kritums vien Aļonai Ostapenko. Šie trīs Latvijas tenisisti ir īsteni profesionāļi, bet sekotāju viņiem netrūkst.

Autori: 
Māris Rīmenis
Numurs: 
342

Oktobrī Latvijas futbola valstsvienību gaida izšķirošās spēles UEFA Nāciju līgā, Rīgā uzņemot Kazahstānas un Gruzijas izlases.

Autori: 
Kristiāns Girvičs

Atvērto durvju futbols

17.Apr.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
325

Latvijas futbola valstsvienības pēdējā laika neveiksmes raisījušas diskusijas par mūsu futbolistu resursiem un kvalitāti. Par vienu no meistarības rādītājiem var uzskatīt futbolistu pieprasījumu starptautiskajā tirgū — šobrīd pusotra desmita potenciālo izlases kandidātu veido karjeru ārzemēs, bet jaunākā tendence liecina, ka pat valstsvienības pamatsastāva spēlētāji atgriežas spēlēt dzimtenē. Tāpat arī Latvijas virslīgā darbavietu atraduši vairāk nekā pussimt ārzemju futbolistu.

Autori: 
Kristiāns Girvičs
Numurs: 
319

Pēc pirmajām spēlēm izgaisušas Latvijas futbola valstsvienības cerības cīnīties par augstām vietām 2018. gada pasaules čempionāta atlases turnīrā. Jau septembrī neizteiksmīgā spēlē izmocītā minimālā uzvara futbola pundurvalstiņā Andorā radīja šaubas par Mariana Pahara trenētās komandas perspektīvu, bet divi zaudējumi ar vienādu rezultātu 0:2 savā laukumā Fēru salām un Ungārijai sagrāva pēdējās ilūzijas. Būtībā pēc trim spēlēm šis cikls mums ir beidzies, un grūti mierināt sevi, ka labi nospēlējām vienu no sešiem puslaikiem.

Autori: 
Kristiāns Girvičs
Numurs: 
317

Basketbola starptautisko čempionātu vasaras seriāla izskaņa Latvijā iznāca klusāka, nekā pēdējos gados bija ierasts. Gan tāpēc, ka nevienai jauniešu izlasei neizdevās izcīnīt Eiropas čempionāta medaļas, gan jo īpaši tāpēc, ka iztrūka tradicionālās noslēguma odziņas — vīriešu valstsvienības, kas, tradicionāli spēlējot pati pēdējā, šoreiz savas sezonas darīšanas bija noslēgusi jau jūlija sākumā, olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā paliekot divu soļu attālumā no brauciena uz Riodežaneiro.

Autori: 
Guntis Keiselis basket.lv
Sindikāta saturs