twitter facebook instagram

Eiropas jaunatnes olimpiāde

Savam karogam drēbi nežēlo

10.Aug.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
240
1-EYOF-Atklasana-IMG_8839.jpg

Turcija uzņēmusi Vispasaules studentu spēles, šajā valstī rīkoti daudzi pasaules čempionāti dažādos sporta veidos, bet olimpiskais karogs Turcijas mastā plīvoja pirmo reizi. Tas jūlija pēdējā nedēļā Trabzonā vienoja XI Eiropas Jaunatnes olimpiādes dalībniekus no 49 valstīm. Zem šī karoga Turcijas Republikas premjerministrs Redžeps Tajips Erdogans paziņoja, ka Turcija gatavojas pie sevis aicināt 2020. gada olimpiskās spēles.

Numurs: 
330

Septiņas karstas vasaras dienas Ģēra bija jauno sporta talantu galvaspilsēta. Šajā Ungārijas pilsētā risinājās 14. Eiropas Jaunatnes olimpiāde, kas pulcēja aptuveni 3000 sportistu no 50 Eiropas valstīm vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latviju šajā forumā septiņos no desmit programmā iekļautajiem sporta veidiem pārstāvēja 53 atlēti, kas izcīnīja divas medaļas, kā arī vairākkārt nostājās cieši blakus pjedestālam.

Numurs: 
305

Eiropas Jaunatnes olimpiādē (EYOF) Tbilisi labākie bija tie mūsu atlēti, kas iepriekš triumfēja Latvijas Jaunatnes olimpiādē Valmierā un Cēsīs. 50 valstu konkurencē, pirmo reizi startējot arī ar abām basketbola komandām, mūsējie izcīnīja trīs sudraba medaļas — visas vieglatlētikā.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
305

Latvijas basketbola komandām iespēju startēt Eiropas Jaunatnes olimpiādē jeb olimpiskajā festivālā Tbilisi sagādāja kadetu izlašu veiksmīgais starts kontinenta čempionātos 2014. gada vasarā. Toreiz puiši izcīnīja otro, meitenes — piekto vietu, apliecinot Latvijas kā Eiropas jaunatnes basketbola lielvalsts statusu. Godam kantes rīvētas netika arī Tbilisi, kur Latvijas puišu komanda līdz pēdējā mača pēdējām minūtēm pretendēja uz bronzas medaļām, bet meitenes finišēja ar pozitīvu uzvaru/zaudējumu bilanci un 5. vietu.

Autori: 
Guntis Keiselis basket.lv
Numurs: 
281

Jauniešiem Eiropas mēroga sacensību ir maz,” vērtējot Latvijas komandas sniegumu Eiropas Jaunatnes olimpiādē Utrehtā, teica LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. Piecpadsmit sešpadsmitgadīgajiem notiek mači starp klubiem, komandām, bet savas valsts jaunatnes sportu visa kontinenta kontekstā var ieraudzīt tikai Eiropas Jaunatnes olimpiādēs.”

 

Autori: 
Dainis Caune

EYOF vīruss

21.Aug.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
281

Eiropas Jaunatnes olimpiādes ģenerē vīrusu — pēc šā pasākuma abreviatūras dēvētu par olimpisko EYOF, kas šovasar no 14. līdz 19. jūlijam tika izplatīts Nīderlandes pilsētā Utrehtā un kam tika pakļauti aptuveni 2300 atlēti no 49 valstīm, kas deviņos sporta veidos cīnījās par 12. Eiropas Jaunatnes olimpiādes medaļām. Latvija šajā forumā piedalījās vienpadsmito reizi pēc kārtas.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
281

„Trešā, ceturtā, piektā, divas septītās un piecas astotās vietas,” mūsu vieglatlētu veikumu Utrehtā secīgā skaitļu virtenē raiti saver Latvijas Vieglatlētikas savienības Jaunatnes komisijas vadītāja Ilze Stukule. „Varēja būt vēl viena medaļa, bet šķēpraidei Lainei Donānei pēc kvalifikācijas normas izpildes ar pirmo metienu, kas bija teicams, un Patrika Gailuma izcīnītās bronzas līdz savam finālam bija diena jāgaida un viņa pārdega.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
281

„Pirmo reizi mēs cīnījāmies kā komanda,” Utrehtā paveikto vērtē treneris Germans Jakubovskis. „Parasti cerības saistījām ar vienu līderi. Spilgtākais piemērs — Jānis Šaltāns, kurš iepriekšējā EYOF Trabzonā izcīnīja divas sudraba medaļas. Tagad mums bija pieci spēkos līdzvērtīgi puiši un pirmo reizi piedalījāmies stafetes peldējumos, kuros apdzinām diezgan daudzus, arī mūsu kaimiņu — Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas — peldētājus.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
281

Ceplīšiem izdodas pārsteigt. Drīz pēc neatkarības atgūšanas Rīgā no Austrālijas ierodas 23 gadus vecs jauneklis Kārlis, kurš kļūst par Latvijā pirmās privātās aviokompānijas RIAIR pilotu. Eiropas Jaunatnes olimpiādē Utrehtā peldēšanā Latviju ar sekmīgiem rezultātiem visās disciplīnās pārstāv viņa četrpadsmitgadīgā meita Krista no... Dubaijas.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
281

„1996. un 1997. gadā Latvijā dzimis maz talantīgu džudistu,” ar joku, kurā daļa patiesības, jaunatnes izlases treneris Gatis Mīlenbergs sāk skaidrojumu par to, kāpēc atšķirībā no iepriekšējā EYOF uz Utrehtas tatami Latvija palika bez godalgām. „Mums pat nebija pilnas izlases. Bet favorīti bija — vispirms Dāvis Dūda, kas svara kategorijā līdz 73 kg šogad vairākos Eiropas kausa izcīņas posmos jauniešiem bija piektais un pats pirmais, jau februārī nopelnīja ceļazīmi uz Utrehtu.”

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs