twitter facebook instagram

Gaudeamus

Numurs: 
331

Līdz 30. oktobrim bakalaura, maģistra vai doktora programmās studējošie Latvijas izlašu dalībnieki un kandidāti tiek aicināti pieteikties Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) Sporta stipendijai. Šogad pirmo reizi uz stipendiju var kandidēt tie Latvijas izlašu dalībnieki un kandidāti, kas sekmīgi studē augstskolās Eiropas Savienības valstīs.

Autori: 
Dainis Caune

Punkti cēlmetālā

18.Sep.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
330

Vairāk nekā 10 000 studentu no 146 valstīm — tik iespaidīgs šovasar bija universiādes mērogs Taivānas galvaspilsētā Taipejā, kurā Latviju astoņos sporta veidos pārstāvēja 71 atlēts no 15 augstskolām. Kopā ar pieredzi un neaizmirstamām emocijām mājās pārvestas arī trīs godalgas.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
324

Pasaules studentu ziemas spēļu jeb universiāžu vēsturē pirmo zelta medaļu Latvijai februāra sākumā Almati izcīnīja Kristaps Zvejnieks. Šo panākumu viņš guva Alpu kombinācijā, jau pirmajā disciplīnā supergigantā izvirzoties vadībā, bet slalomā, sasniedzot otro rezultātu un šo pārsvaru noturot.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
320

Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valdes sēdē apstiprināti LSFP Sporta stipendijas saņēmēji 2016./2017. studiju gadam. Konkursam pieteicās rekordliels pretendentu skaits — 81 studējošais sportists, no kuriem 9 pārstāv vieglatlētiku, 7 — airēšanu, 6 — florbolu, 5 pieteikumi tika saņemti no pludmales volejbolistiem un kalnu slēpotājiem. Aktīvi savu kandidatūru pieteica arī smaiļošanas, orientēšanās un MTB riteņbraukšanas sportisti.

Numurs: 
305

Pasaules studentu vasaras sporta spēlēs jeb universiādē Latvijas augstlēcējas godalgas nebija guvušas 80 gadus. Ilgstošo tukšumu negaidīti aizpildīja Madara Onužāne, Dienvidkorejas pilsētā Kvandžu izcīnot sudraba medaļu.

GODĪGI PAR REZULTĀTU

Autori: 
Iveta Daine
Numurs: 
296

Ar krāšņu atklāšanas parādi olimpiskajā centrā Rīga sākusies Latvijas universiādes 25. sezona, kurā gandrīz pustūkstotis studentu sacentīsies 25 sporta veidos. Universiāde noslēgsies maijā ar sacensībām vieglatlētikā un volejbolā.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Mācīšanās gadsimts

10.Feb.2014 - Ieva Runge

Numurs: 
287

Tā par šo laiku saka Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) zinātņu prorektors, profesors Juris Grants. Jau trešo gadu akadēmija piedalās Eiropas kopienas sabiedriskās organizācijas Sports un nodarbinātība (EOSE) darbā. Tās mērķis ir sabalansēt nozares profesiju piedāvājumu ar pieprasījumu, mācīties gudri, efektīvi un daudzpusīgi.

Autori: 
Dainis Caune

Olimpiskā universiāde

17.Dec.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
285

Profesore Agita Ābele labo jau otro rekordu pēc kārtas. Pirms nepilniem diviem gadiem kļuvusi par Latvijas Augstskolu sporta savienības valdes priekšsēdētāju, viņa pagājušajā vasarā uz Vispasaules studentu spēlēm Kazaņā aizveda Latvijas vēsturē lielāko delegāciju (128 sportistus), tagad nedēļu pirms Ziemassvētkiem Trentīno arī ziemas universiādē cīnās nebijis latviešu studentu pulks, hokeja komandu ieskaitot.

VĒSTURISKAIS HOKEJS

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
276

 

Mūsu vieglatlēti nereti izmanto lielisko iespēju turpināt sporta gaitas un iegūt izglītību ASV. Šīssezonas iesaukumā pāri okeānam devies arī olimpietis, Latvijas rekorda līdzautors 400 m skrējienā, tāllēcējs Jānis Leitis. Amerikā Jānis jau paspējis labot 21 gadu veco Latvijas rekordu 400 m telpās — 46,71, viņam pieder latviešu šīs sezonas labākais rezultāts tāllēkšanā — 7,77 m, kā arī trīssoļlēkšanā (16,12 m), kurā viņš startēja pirmo reizi.

 

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Ekselence sportā un studijās...

17.Jan.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
274

Aizvadītajā gadā Latvijas Augstskolu sporta savienība (LASS) ievēlēja jaunu prezidenti. Savukārt pavasarī Latvijā gaidāmas SELL spēles, tradīcijām bagāts studentu sporta forums, kas vēsturiski pulcē studējošos sportistus no Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas, mūsdienās vēl no citām Eiropas valstīm. Šie notikumi liek paraudzīties uz kopējo situāciju šajā jomā Latvijā — kādas ir studentu iespējas sportot Latvijas augstskolās, cik liels finansējums tam tiek atvēlēts, kāda ir studentu sporta nozīme un būtība...

Autori: 
Kristaps Zaļkalns
Sindikāta saturs