twitter facebook instagram

Ideāla diena

Draugos ar pusnakts steiku

07.Feb.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
110
Skele-RBfoto-IMG_6081.jpg

Bez Barona/LMT kapteiņa Armanda Šķēles nav iedomājama ne Baltijas Basketbola līgas Zvaigžņu spēle, ne Latvijas izlases jauno tērpu prezentācija. 24 gadus vecais aizsargs nule atzīts par BBL janvāra vērtīgāko spēlētāju, bet 9. februārī viņš kā populārākais Latvijas basketbolists dosies laukumā Rietumu izlases sastāvā, piedaloties Latvijas Basketbola līgas Zvaigžņu mačā.

Basketbolista panākumi nav iedomājami bez komandas sekmīgajiem startiem, tādēļ šonedēļ Šķēle pagarināja uz trijiem gadiem līgumu ar Baronu/LMT. Šķēle paliek Rīgā, lai arī turpmāk priecētu ne tikai galvaspilsētas līdzjutējus. Armands neslēpj, ka dzīvot un spēlēt mājās ir daudz vienkāršāk. Tam droši var ticēt, jo Šķēle trimdinieka dzīves garoziņu izbaudījis jau 18 gadu vecumā, parakstot ilgtermiņa līgumu ar poļu klubu Anwil. Pēc tam Armands spēlējis arī divos Beļģijas klubos, bet tā pa īstam viņa talants atklājies tieši mājās - Barona/LMT formā. „Profesionāla basketbolista dienas režīms tiek pakārtots komandai, treniņiem, spēlēm, izbraucieniem," sarunā ar Sportu uzsver Armands Šķēle. „Sezonā brīvā laika ir maz - maksimums viena diena. Basketbols ir mans darbs, kuru nevaru atļauties kavēt. Ne pirmo gadu spēlēju basketbolu, tādēļ šāds ritms man ir ierasts. Protams, ir atšķirība, vai spēlē mājās vai kādā ārzemju klubā."

Ar brīvu galvu režīma rāmjos

31.Jan.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
109
Lakucs.jpg

BMX Eiropā tagad ir ziemas sporta veids, kam sezona sākas decembrī un beidzas maijā, lai pēc tam atkal atsāktos un kulminētu augusta vidū olimpiskajās spēlēs Pekinā. Sestdien un svētdien Dānijā risināsies BMX Eiropas čempionāta piektās un sestās kārtas sacensības, un šis turnīrs būs sasniedzis ekvatoru. Šobrīd tajā otro pozīciju ieņem Māris Štrombergs, trešo - Artūrs Matisons, bet ceturtais ir Latvijas izlases galvenais treneris Ivo Lakučs, kura darbdienā tad arī ielūkosimies.

"Mēs zinājām, ka šī būs īpatna sezona, un tai gatavoties sākām gadu iepriekš," klāsta galvenais treneris. "Bija skaidrs, ka jau 2006. gadā vajadzēs ielikt tādu vispārējās sagatavotības bāzi, lai ar to pietiktu divām sezonām, jo starp tām būs minimāla pauze. Parasti ziemās smagi strādājam, lai vasarās varētu viegli un labi braukt. Bet tagad jau pilnā sparā rit sacensības, un organisms nav piekusis." Ko organisms teiks maija beigās, kad vajadzēs startēt pasaules čempionātā, ar kuru beigsies kvalificēšanās olimpiskajām spēlēm? "Pēc Eiropas čempionāta astotās kārtas februāra beigās pusotru mēnesi sacensību nebūs. Tad mēs noiesim drusku lejā, smagāk padarbosimies, lai aprīļa vidū atkal kāptu augšā. Strādājam, lai sportiskā kondīcija īstajā brīdī būtu viļņa virsotnē. Tā visu laiku periodiski šūpojamies - augšā lejā. Pēc tam sāksies visnozīmīgākais un visspecifiskākais sagatavošanās periods augusta beigām Pekinā. Tagad vieni mači ir parastā trasē, nākamie - Pasaules kausa izcīņas superkrosā. Pēc pasaules čempionāta divarpus mēnešus gatavosimies tikai vienai vienīgajai olimpiskajai trasei."

Ivara Levšas kvadratlons

22.Mai.2009 - Portāla Administrators

Numurs: 
172/173
12-Levsha-IDEAALAA DIENA-IvLevsha 010.jpg

Latvijas čempions dzelzs vīru sportā - triatlonā - Ivars Levša finišē
trīs gadus garā distancē, kas veikta angļu valodā. 14. jūnijā viņš saņems
diplomu par bakalaura grāda iegūšanu Rīgas Ekonomikas augstskolā un tad cer
sportam pievērsties vēl nopietnāk nekā līdz šim.

 

Neparastā dzīves formula

11.Dec.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
153
9-Pukiite-IDEALA DIENA-DSC09051.jpg

LSPA otrā kursa
studente, Latvijas sambo un džudo izlases dalībniece Evija Puķīte ir guvusi
teicamus panākumus Eiropas un pasaules čempionātos un nav atmetusi cerības
piedalīties Londonas olimpisko spēļu džudo turnīrā.Uz pirmo džudo treniņu
Ādažos piecgadīgā Evija aizgāja pēc brāļa Jāņa pamudinājuma. Viņu savā grupā
pieņēma vispusīgais bērnu treneris Leonīds Kuzņecovs. Pati Evija gan atzīst: „Esmu džudiste un dejotāja, pēdējos četros

Dzīve sportam un atpūtai

06.Nov.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
149
10-Lilienfelds-IDEAALAA DIENA_3261.jpg

Latvijā
Ģirts rīta cēlienus vadīja, strādājot par juristu, bet vakaros trenējās
handbolā, tāpēc visa diena pagāja vienā skriešanā. Vācijā, darbojoties
profesionāla sportista kārtā, dienas ritms ir daudz mierīgāks un atšķirīgāks.Latvijas izlases handbolists Ģirts Lilienfelds pirmo sezonu izbauda
profesionālā spēlētāja dzīvi, jo pievienojies Vācijas 2. bundeslīgas klubam ThSV
Eisenach
. Pirms tam 25 gadus vecais handbolists spēlēja Latvijas čempionvienībā
ASK/AB.LV. Rīts 7.00.
Vācijā

Liels, stiprs un labsirdīgs

03.Mar.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
113
Kazelniks-IDEAALA DIENA.jpg

Pasaules
spēkavīru čempionāta dalībnieku un kausa izcīņas pirmā piecnieka cilvēku Agri
Kazeļņiku dzimtās Ogres ielās sveicina pat sveši cilvēki, tāpēc, ka viņš ir
liels un ļoti būdīgs, droši vien varenākais vismaz puspilsētā. Bet daudziem
labsirdīgais milzenis ir tikai cilvēks ar atslēdznieka koferīti, kurš pēc
izsaukuma piebrauc ar autiņu, lai paregulētu vai pielabotu gāzes plītis. Agri
šāda atpazīstamība dažreiz imponē pat vairāk nekā uzvara sacensībās, jo Ogrē spēkavīru
sportam vēl joprojām nav vajadzīgās popularitātes.

Rezultativitātes studijas

20.Dec.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
103
Ivanovs rolands-IDEAALAA DIENA.jpg

Viens no LSPA handbola komandas līderiem Rolands Ivanovs ar astoņās spēlēs 75 gūtajiem vārtiem ir Latvijas čempionāta rezultatīvākais spēlētājs. Ikdienā 21 gadu vecais sportists strādā par administratoru Hansabankā, studē Starptautiskās praktiskās psiholoģijas augstskolas 3. kursā, bet vakarā lej sviedrus trešajā spēcīgākajā Latvijas komandā. Kā viņš to paspēj?

Draugu būšana
Ar handbolu nodarboties sāku vēlu, tikai mācoties septītajā klasē. Viss sākās ar parasto vervēšanu. Gada sākumā, lai aicinātu trenēties handbolā, uz sporta stundu atnāca Ogres komandas trenere Lidija Andrejeva. Vairāki mani klasesbiedri šim piedāvājumam atsaucās uzreiz, es tikai pēc pusgada, kad draugs mani paaicināja līdzi uz treniņu. Iepatikās. Jau devītajā klasē nokļuvu Murjāņu sporta ģimnāzijā, kur manu meistarību turpināja uzlabot handbola meistars Valdis Rozentāls. Paralēli spēlēju savas dzimtās pilsētas komandā, bet vidusskolas izskaņā pievienojos LSPA komandai, kurā spēlēju joprojām.

Onkulis Haralds un Šūmahera triki

28.Jūn.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
78
Ideala diena-Shlegelmilhs.jpg

F-3 Euroseries čempionāta dalībnieks Haralds Šlēgelmilhs šajā seriālā ir debitants. Taču iepriekšējā pieredze viņa sacīkšu dienaskārtību jau atslīpējusi, atšķiras nianses. Turklāt, ja talkā tiek ņemti Mihaela Šūmahera triki, panākumiem jābūt. Kā veidojas Haralda ideālā diena?

Sākumā izošņā gaisu

„F-3 Euroseries seriālā pašu sacīkšu dienaskārtība atšķiras - kvalifikācija var notikt jau ceturtdien, bieži - piektdienās," stāsta Haralds. „Pieņemot otro variantu, nedēļas nogale sākas, vēlākais, trešdien. Tad ierodos trasē iepazīstos ar situāciju. Apspriežamies ar inženieriem, plānojam, ko darīsim, kurā virzienā strādāsim, ko no mašīnas un braucēja prasa trase. Liekam kopā iepriekšējo gadu laikā gūto informāciju par apli, tā sektoriem, pielāgojam to jaunajai situācijai.

30 000 km...

31.Mai.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
74
Saramotins-ID-2.jpg

Latvijas izlases un Rietumu banka-Rīga komandas riteņbraucējam Aleksejam Saramotinam velosipēds ir gan darbarīks, gan pārvietošanās līdzeklis ikdienā. Gandrīz tas pats kas katordzniekam važas. Abi kā piekalti. Riteņbraucēji par ideālu dienu uzskata to, kurā izdodas uzvarēt kādās lielās un prestižās sacensībās. Tad nav svarīgi, cikos pamodies, cikos un ko esi ēdis brokastīs. Aleksejam Saramotinam grandiozu starptautisku uzvaru vēl nav, toties viņam ir kas tāds, par ko pārējie komandas biedri, izņemot Kalvi Eisaku, vēl var tikai sapņot.

Sindikāta saturs