twitter facebook instagram

Jaunumi – notikumi

Golfs ar divstobreni

12.Jūl.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
80
Kaa_tas_notiek-Caune-IMG_6664.jpg

Pasaulē populārākas par olimpisko apaļo un tranšeju stenda šaušanu ir tā neolimpiskās māsas - franču sportings (Parcours de Chasse), angļu lielais sportings, ko paši briti dēvē par pastaigu ar ieroci vai golfu ar plinti, un kompaksportings, kas ir apaļā un tranšeju stenda apvienojums. Tajā šķīvīšu lidojumu trajektorijas nav stingri ierobežotas - jo vairāk variantu, jo labāk.
Lai iepazīstinātu Sporta lasītājus ar šo stenda šaušanas paveidu, talkā aicinājām Pasaules kausa izcīņas Rīgas posma uzvarētāju kompaksportingā madonieti Agnesi Cauni, kura apsteidza rīdzinieci Irinu Kirensku un itālieti Ornellu Akaputo.

Jāstājas medniekos
"Lai ienāktu kompaksportinga lielajā apritē, jāstājas medniekos, lai varētu iegādāties bisi," skaidro Agnese Caune. "Bet tas nenozīmē, ka nevari iemēģināt roku šajā disciplīnā, nebūdams mednieks. Izvēloties kompaksportingu izklaidei, jādodas uz šautuvi. Tur var iznomāt gludstobra bisi ar skrošu lādiņu patronām, kuru kalibrs nav lielāks par divpadsmit milimetriem. Pēc tam instruktora pavadībā var ķerties pie lidojošo šķīvīšu šķaidīšanas. Iznomātas, protams, tiek arī austiņas un brilles.

Numurs: 
301

Schenker līgas Latvijas čempionāta finālsērijā RTU/Robežsardzes volejbolistiem izdevās apliecināt sezonas laikā iegūto valsts labākās komandas statusu. Rīdzinieki trīs spēlēs pēc kārtas pārspēja Biolaru/Jelgavu, otro gadu pēc kārtas izcīnot zelta medaļas. Savukārt Daugavpils Universitāte pēc trīs gadu pārtraukuma atgriezās uz bronzas pakāpiena.

Autori: 
Renārs Buivids
Numurs: 
300

Oskars Muižnieks februāra pēdējā piektdienā ar ceturto vietu Latvijas biatlona čempionāta sprintā iejutās dzimtajās Alūksnes trasēs, sestdien ar uzvaru Sportlat 18 km slēpojumā, par 25 sekundēm pārspējot savu sīvāko konkurentu Jāni Paipalu, iesildījās, bet svētdien 15 km distancē ar kopējo startu pārliecinoši kļuva par Latvijas čempionu biatlonā. Šogad šādu titulu Muižnieks jau izcīnījis distanču slēpošanā un cer to iegūt arī MTB XCO riteņbraukšanā.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
299

Pasaules čempionāts kamaniņu sportā otro reizi viesojās Siguldā, svinot savu 45. rīkošanas reizi. Atjaunotā trase, kas tikusi pie jumta un žalūzijām, kuras sargā ledu no dabas kaprīzēm (lietu un sauli ieskaitot), ar visdažādākajā gaismā labi saskatāmo tablo, skatītājiem neredzamajām, bet krietni uzlabotām saldējamajām iekārtām un citiem noderīgiem uzlabojamiem solīja ātru ledu. Pat vācieši atzina, ka, iespējams, labākas trases kamaniņām šobrīd pasaulē nav.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
295

Valmierā Skrien Latvija seriāla ietvaros par Latvijas čempioni maratonā kļuva jaunā salacgrīviete Jolanta Liepiņa, kura 42 195 m garo distanci sacensībās veica pirmo reizi — 3.08:46. 2. Karīna Helmane (Tukums) 3.13:05, 3. Sanita Jaudzema (Rīga) 3.14:28.

 

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
295

Ar dramatisku Latvijas olimpisko dāmu Vitas Matīses (attēlā vidū) un Ilonas Grīnbergas-Dzelmes (pa kreisi) dubultuzvaru Spānijā beidzās pasaules čempionāts vindsērfingā Raceboard klasē.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
295

Jānis Preiss Atēnās ieguvis Eiropas kausu vindsērfingā Formula Windsurfing klasē. Tā izcīņa risinājās 12 posmos dažādās valstīs. Bronzas godalga — Jānim Rencim.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
294

Latvijas pludmales volejbola čempionātā ERGO OPEN interesants izvērtās pusfināls, kur Samoilovs/Šmēdiņš vien sīvā cīņā ar 2—1 uzvarēja nākamos bronzas medaļu ieguvējus Mārtiņu Dauburu un Uģi Puķīti. Otrajā pusfināla cīņā ar līdzīgu rezultātu Aleksandrs Solovejs/Rihards Finsters uzvarēja Raimondu Vilmani un Kasparu Salmiņu. Spēlē par zelta godalgām pasaules līderi Samoilovs/Šmēdiņš divos setos pārspēja Soloveju/Finsteru.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
294

Vidējā distancē Viesītes apkārtnē pēc ilgāka laika pārliecinošu uzvaru guva Mārtiņš Sirmais, kurš vicečempiona godā atstāja Uldi Bertuku. Pērnā gada čempionam Laurim Sildam nācās samierināties ar bronzas medaļu. Dāmu rezultāti nepareizi novietota kontrolpunkta dēļ tika anulēti.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
294

Raceboard klasē Jaunciema ostas akvatorijā, Ķīšezerā, absolūtajā vērtējumā uzvarēja divkāršā olimpiete Ilona Dzelme-Grīnberga, kas aiz sevis atstāja kungu čempionu Rihardu Akmentiņu un vēl vienu divkārtējo olimpieti — Vitu Matīsi, kurai mēneša beigās Spānijā būs jāaizstāv savs pasaules čempiones tituls. Attēlā: Latvijas dāmu pjedestāls — Vita Matīse, Ilona Grīnberga un bronzas laureāte Zane Atstāja.

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs