twitter facebook instagram

Krustpunktā

Numurs: 
334

Latvija piedalījusies desmit ziemas olimpiskajās spēlēs, sākot ar pašām pirmajām — 1924. gadā Šamonī. Phjončhanā uz starta stāsimies vienpadsmito reizi, astoto — pēc neatkarības atgūšanas. Pirms 26 gadiem Albērvilā bijām zaļi jaunatnācēji, uz Dienvidkoreju Latvija dodas kā valsts, kuras atlēti kāpuši uz goda pjedestāla trijās iepriekšējās spēlēs pēc kārtas. Augusi ne tikai olimpiešu meistarība, mainījusies arī olimpiskā kustība, aktualizējot ārkārtīgi kritiskas problēmas.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
328

Ineta Radēviča nav tikai divkārtēja olimpiete, kuru Londonā no medaļas tāllēkšanā šķīra viens nieka centimetrs, vai apburoša televīzijas žurnāliste. Viņa nav arī tikai Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente. Jau divus gadus Ineta Radēviča ir viena no astoņām Eiropas Olimpisko komiteju asociācijas (ENOC) Dzimumu līdztiesības komisijas loceklēm.

Tāpēc Sports Inetu Radēviču aicināja uz sarunu par tēmu, kuru mūsu vīrišķīgā sabiedrība nereti cenšas ignorēt.

Autori: 
Iveta Daine
Numurs: 
322

Antidopinga joma, gluži tāpat kā sporta nozare Latvijā, no pārpilnības raga nedzīvo, un no valsts budžeta pēdējos gados Latvijas Valsts sporta medicīnas centra (VSMC) Antidopinga nodaļa var rēķināties vien ar 150 dopinga analīzēm uz visu plašo sportistu saimi. Neskatoties uz to, ka vēl nav saņemti visi 2016. gadā veikto analīžu rezultāti, pērn sasniegtais pozitīvo analīžu kopskaits tuvojas vienam no augstākajiem rādītājiem, kalpojot par signālu nepieciešamajām pārmaiņām, lai spētu noturēties atzītā starptautiskā līmenī.

Autori: 
Anastasija Tetarenko
Numurs: 
312

Korupcijas skandāls Starptautiskajā Vieglatlētikas savienībā (IAAF) nav kādu trešo personu rīcības rezultāts, bet gan konkrētu IAAF amatpersonu atbildība, pētot Krievijas vieglatlētu dopinga pārkāpumus, secinājusi Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) Neatkarīgā komisija. Vārdi vairs netiek slēpti.

Numurs: 
309

Vēl nebijis dopinga skandāls skāris ne tikai Krievijas vieglatlētiku, bet visu šīs valsts sporta sistēmu. Vai tas ir tikai sākums Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) aktivitātēm arī citās valstīs un citos sporta veidos? Vai patiesi Rio olimpiskajā stadionā neredzēsim Krievijas vieglatlētus?

Numurs: 
301

Turpmāk negodprātīgo sportistu sēdēšana uz atmaskošanas pulvermucas būs vēl par diviem gadiem ilgāka. Cīņā pret cēlo sporta ideālu nievāšanu Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) jaunajā Antidopinga kodeksā iestrādājusi normu, kas nosaka, ka dopinga kontrolēs ņemtie paraugi laboratorijās glabāsies nevis astoņus, bet gan 10 gadus, būtiski paildzinot laiku, kurā blēdīgais atlēts varēs zaudēt savu medaļu, titulu un, iespējams, arī spožo nākotni sportā, jo maksimālais diskvalifikācijas laiks dubultots...

Numurs: 
275

Pēc katastrofālās neveiksmes olimpiskajās spēlēs Londonā masu medijus pāršalca ziņa, ka olimpiskais vicečempions (2004. gadā Atēnās) Latvijas rekordists (90,73 m) un 2012. gada pasaulē ceturtā tālākā metiena īpašnieks (86,50 m) Vadims Vasiļevskis 30 gadu vecumā beidz savas šķēpmetēja gaitas... Izrādās — tā nav bijusi patiesība.

 

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Ar trīspunktniekiem vairs nepietiek

11.Mai.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
234
6-Basis-KRUSTPUNKTA-Baskets jaunatnei JBS _6408.jpg

„Basketbols ir gudru cilvēku spēle” — Latvijas žurnālistikas vecmeistara Zigurda Mežavilka gadiem ilgi popularizētā tēze nupat iegūst jaunu, aktualizētu skanējumu. „Pagājušajā gadā brīdinājām, ka tā būs, bet šogad nolikumā ierakstīts melns uz balta — nesekmīgie finālturnīrā spēlēt nedrīkst!” Swedbank Latvijas Jaunatnes basketbola līgas direktore Anitra Eiklone uzsver, ka komandu vietu kārtību sezonas svarīgākajās spēlēs regulēs ne tikai puišu un meiteņu sportiskā meistarība vien.

Treju kalpu direktors

11.Feb.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
228
11-Smugais-KRUSTPUNKTAA-Varbut titulam.jpg

Madoniešos jūt tādu savpatnu spītību, kas laikam būs no Latgales pāri Aiviekstei atvēlusies. Kad citi rajoni savas BJSS steigšus pārdēvē par sporta skolām, madonieši paliek pie nosaukuma bērnu un jaunatnes sporta skola, turklāt šo Madonas BJSS vēl lieliem burtiem uzdrukā uz košiem sporta krekliem. Kas grib, lai rāda ar pirkstu un apskauž! Tagad Madonas BJSS tik tiešām ir, par ko apskaust.

Argumentēta palīdzība rīcības cilvēkiem

24.Nov.2010 - Portāla Administrators

Numurs: 
223
2-Solidaritate-KRUSTPUNKTAA-OS-Velga.jpg

Ideālu uzturēšanas minimuma nodrošinātāja... Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) Valsts kase... Tā dēvē olimpiskās Solidaritātes institūciju, no kuras līdzekļiem Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) šajā un iepriekšējā gadā kopā būs piesaistījusi krietni vairāk par pusmiljonu ASV dolāru. Jaunākais ieguvums — kopš septembra desmit mūsu sportisti saņem Solidaritātes stipendijas, lai labāk varētu gatavoties Londonas olimpiskajām spēlēm.

Sindikāta saturs