twitter facebook instagram

Latvijas Jaunatnes olimpiāde

Mūsu sētā zeltu raka...

11.Jūl.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
238
1-LJO atklasana 01Jurmala 483.jpg

2220 sportisti, pārstāvot 71 pašvaldību, Latvijas Jaunatnes olimpiādē 26 sporta veidos cīnījās par 221 medaļu komplektu. Trīs pirmās jūlija dienas Jūrmala bija viņu mājas, viņu sēta, kurā tika skalots zelts. Šo prasmi demonstrēja jaunieši vecumā no 12 līdz 18 gadiem, pirmo reizi sacenšoties arī golfā, pieskārienregbijā un jātnieku sportā.

REZULTĀTI

31.Jūl.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
328

AIRĒŠANAS SLALOMS

Jaunietes

K-1. 1. Marta Zandere (Rīga) 138, 2. Kristīne Strazdīte (Valmiera) 147,81, 3. Daila Grāvīte (Baldones nov.) 158,94, 4. Annija Kristīne Glezere (Liepāja) 179,53, 5. Elīza Šēfere (Nīcas nov.), 6. Elīna Leščišina (Rīga)

Jaunieši

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
328

Priedaines trases finišā, Lielupes krastā, pēc apbalvošanas ceremonijas šķindēja kā zvārguļu tirgū, skanēja kā ēdnīcā. Sacensības airēšanā daudziem noslēdzās ar divām un pat trim izcīnītām medaļām.

NE TĀ KĀ VISI CITI

Autori: 
Anastasija Tetarenko
Numurs: 
328

Šā gada 9. jūnijā 3x3 basketbols tika iekļauts 2020. gada Tokijas olimpisko spēļu programmā, un tieši mēnesi pēc tam Cēsīs, Vienības laukumā, tika apbalvoti Latvijas Jaunatnes olimpiādes vēsturē pirmie čempioni 3x3 basketbolā. Zelta medaļas saņēma Rīgas puiši un Daugavpils meitenes.

Autori: 
Renārs Buivids
Numurs: 
328

Par to, kā mest kūleņus vai ar muguras izliekumu uztvert bumbu, stāvot vien uz vienas kājas pirkstgaliem, aizdomāties gados jaunajai, taču mākslas vingrošanā jau pieredzējušajai Jekaterinai Djominai pirms starta vairs nevajagot. „Viss notiek automātiski. Viss mūžs man jau te,” ar piecpadsmitgadniekam neraksturīgu secinājumu dalās Jekaterina, pirkstos virpinot vairākas nule izcīnītās Latvijas Jaunatnes olimpiādes medaļas.

Autori: 
Anastasija Tetarenko
Numurs: 
328

Vairāk nekā simt dalībnieku no visiem airēšanas centriem — pēdējā laikā tik kupls ir jauniešu skaits kanoe un smaiļošanas sacensībās, kurās par Latvijas Jaunatnes olimpiādes princesi ar trim zelta medaļām kļuva Limbažu vidusskolniece Sabīne Cirša.

Kopš janvāra arī Limbažu olimpiskajā centrā atvērts sporta internāts, un Sabīne pieredzējušā Genādija Zujeva vadībā trenējas tieši tajā. Savukārt kanoe airēšanā absolūti labākais bija jelgavnieks Roberts Lagzdiņš, kas kļuva par divkārtēju čempionu.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
328

Tūkstošgades mijas spēlēs Sidnejā Igors Vihrovs, uzvarot vingrošanā brīvajās kustībās, neatkarīgās Latvijas vēsturē kļuva par pirmo olimpisko čempionu. Septiņpadsmit gadus vēlāk viņa audzēkne un meita Elina Vihrova izcīnīja visas piecas Latvijas Jaunatnes olimpiādes zelta medaļas, kļūstot par absolūto čempioni un ar labām cerībām dodoties uz Eiropas Jaunatnes olimpiādi (EYOF) Ungārijas pilsētā Ģērā. Tur viņa nebūs vienīgā Igora Vihrova audzēkne. Puišu konkurencē daudzcīņā un vēl uz diviem rīkiem nepārspējams bija Oļegs Ivanovs.

Autori: 
Anastasija Tetarenko
Numurs: 
328

Žaklīnas Litaunieces 27. vieta Europe jahtu klasē Sidnejas olimpiskajās spēlēs diezin vai paliks viņas augstākais sniegums sportā, jo olimpiete veido sekmīgu treneres karjeru. To apliecināja arī Latvijas Jaunatnes olimpiādes regate, kas pirmo reizi notika jūrā pie Engures.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
328

Divi Eiropas vicečempioni — Edvards Glāzers no Burtnieku novada un Niks Rožukalns (Saldus novads) uzvarēja visos priekšbraucienos, kā arī savos pusfinālos. Izšķirošajā cīņā, kad Silvas trasē Smiltenē beidzot abi tikās plecu pie pleca, pārāks bija vecākais — Edvards, kurš kontinenta titulu ieguvis sešpadsmitgadnieku (B 16) konkurencē. Eiropas B 15 vicečempionam Nikam Rožukalnam nācās samierināties ar sudrabu, jo Latvijas Jaunatnes olimpiādē šīs abas vecumu grupas bija apvienotas.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
328

Ne tikai jauni sportisti. Latvijas Jaunatnes olimpiāde akcentēja, ka riteņbraukšanā ienāk jauni talantīgi treneri. Arī ar olimpisko spēļu pieredzi.

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs