twitter facebook instagram

Latvijas Jaunatnes olimpiāde

Numurs: 
230
1-LZJO-Millers JBS_8045.jpg

Sen neredzēti kupls dalībnieku pulks piedalījās Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes sacensībās kamaniņu sportā — divās vecuma grupās startēja 30 jaunie sportisti, kas divu dienu sacensībās sadalīja pēdējās olimpiādes medaļas. Tiesa, kamaniņu braucēju vietas vairs neietekmēja komandu vērtējumu.

Spēks ir spārnos!

11.Feb.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
228
1-Atklashana-LJZO-Svilpe.jpg

Vispirms jāatrod griba tos kustināt, lai dotos lidojumā. 17. Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde Ērgļos pulcēja 1075 dalībniekus no 53 pašvaldību 117 skolām, kas divas dienas sešos sporta veidos cīnījās par 80 medaļu komplektiem.

Olimpiāde. Tik un tā

03.Jūl.2009 - Portāla Administrators

Numurs: 
178/179
1-JO-Atklasana-jolatk1 094.jpg

Par spīti
grūtajiem laikiem un Bauskas pēkšņajam atteikumam uzņemties saimnieces pienākumus
Latvijas jaunatnes olimpiāde Valmierā pulcēja 1797 dalībniekus - aptuveni
tikpat, cik iepriekšējās. Pēdējo reizi Latvija tika pārstāvēta visu 33
pašvaldību teritoriālajā dalījumā.

 

Numurs: 
280

2013. gada 13. jūnija vakara naksnīgās debesis Ventspilī paliks vairāku tūkstošu sirdīs un atmiņās. Tās bija stundas, kas zem pasaules sporta lielākā svētuma — olimpiskajiem apļiem — tepat mūszemē vienoja Latvijas sporta jaunatni. Ventspils olimpiskā centra stadionā piekto reizi tika atklāta Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde. Tajā 26 sporta veidos par 236 medaļu komplektiem trīs dienas cīnījās 75 pašvaldību pārstāvji, kuru skaits sasniedza 2500.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
280

Ventspilī vieglatlētu sacensību 40 disciplīnās tika laboti pieci Latvijas rekordi — viens U-18 jaunietēm, četri U-16 zēniem un meitenēm. Labākie tika arī pie pamatīga medaļu biruma — pa četrām izcīnīja valmierieši Valērija Bogdanova, Austris Karpinskis un rīdzinieks Pēteris Krauja, pa trim —rīdziniece Anna Paula Auziņa, daugavpilieši Aleksandra Koblenca un Jūlija Tarvide, kā arī valmierietis Antons Fjodorovs.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
280

Ventspilī tika izrakstītas ceļazīmes uz Utrehtu Nīderlandē, kur risināsies kārtējā Eiropas Jaunatnes olimpiāde (EYOF). Pēc federācijas nolikuma, šis darbiņš sākās jau Latvijas čempionātā. Olimpiādē abi jauniešu ranga līderi — dobelnieks Ēriks Toms Gavars un rīdzinieks Nils Ķelderis — apmainījās laipnībām, katrs izcīnot pa vienai uzvarai. Ēriks Toms — 50 km grupas braucienā, Nils — 10 km solo distancē. Bet cīņa par trešo vietu EYOF izlasē bija principiāla līdz pēdējam metram.

Autori: 
Dainis Caune

BMX

12.Jūl.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
280

Pasaules čempionātu finālisti, kurus sportā ievadījis olimpiskais čempions bobslejā Jānis Ķipurs... BMX kā parasti Latvijā ir ne tikai augsta meistarība, bet tam raksturīga arī atraktivitāte un pārsteigumi. Pirmo reizi Latvijas Jaunatnes olimpiādē notika arī meiteņu cīņas, un ne bez pūlēm tajās uzvarēja Vineta Pētersone, kuras divritenim 4. numurs. Tas nozīmē, ka šāda vieta savā vecuma grupā izcīnīta iepriekšējā pasaules čempionātā. Šāda līmeņa mačos Cēsu 2. pamatskolas 7. klases skolniece guvusi īpašu pieredzi. Šogad Vineta startēja pasaules...

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
280

Ar krāšņu atklāšanas parādi un jauno mākslinieku priekšnesumiem smaiļotāji un kanoe airētāji sāka savas triju dienu cīņas mājīgajā un vējiem pasargātajā Cieceres ezerā pie Brocēniem.

Uzvarēja labākie, taču neiztika bez pārsteigumiem, vairāki patstāvīgie finālu dalībnieki beidzot tika arī pie medaļām. Sacensību galvenā tiesnese Ilze Bome atzīst, ka medaļu sadalījums, iespējams, būtu citāds, ja vienlaikus nenotiktu skolu izlaidumi.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

AIRĒŠANA

12.Jūl.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
280

Sacensības airēšanā kā allaž noritēja savrupi – Lielupē, bet tās nebija vientuļas. Šajā īpašajā sporta veidā startēja ne tikai to pašvaldību pārstāvji, kas mācās un trenējas Murjāņu Sporta ģimnāzijas filiālē Majoros vai specializētajā airēšanas sporta skolā Lielupē. Savu spēju pastāvēt un patstāvēt apliecināja arī Jelgava un Daugavpils.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
280

Iepriekšējā Jaunatnes olimpiādē tikai Jānis Šaltāns spēja izcīnīt piecas zelta medaļas. Šajā, kas notika peldētāju iecienītajā un sportiskajā Liepājas olimpiskā centra baseinā, par pieckārtējiem čempioniem kļuva divi sportisti — jūrmalniece Arina Baikova, kas guva četras individuālas uzvaras un vienu stafetē, un rīdzinieks Arturs Pesockis — trīs pirmās vietas individuāli, divas stafetēs. Šādā rangā otrās vietas ieņēma līderu komandas biedri Odrija Jasinoviča un Emīls Pone, kas izcīnīja attiecīgi četras un trīs zelta medaļas.

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs