twitter facebook instagram

Latvijas Olimpiāde

Numurs: 
316

Tā var dēvēt Latvijas olimpiādes, kas ar katru reizi kļūst arvien plašākas, daudzveidīgākas, izkoptākas un saturīgākas. Ceturtās pašmāju spēles pirmo reizi risinājās Vidzemē, un Jāņa Daliņa stadionā Valmierā atklāšanas parādē izgāja jau 93 pašvaldību delegācijas, apliecinot sporta nozīmīguma izpratni vai visos Latvijas novados.

 

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
316

Trijās dienās Valmieras Jāņa Daliņa stadionā 35 pilsētu un novadu vieglatlēti sadalīja 126 medaļas. Konkurence bija liela, jo vairākās disciplīnās pēc ilgiem gadiem notika arī priekšsacīkstes.

Kaut arī dažādu iemeslu dēļ nestartēja vairāki vadošie sportisti (Madara Palameika, Zigismunds Sirmais), olimpiādes rekordi krita cits pēc cita. Pavisam tie tika laboti 16 disciplīnās.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Triatlons uz skatuves

30.Jūl.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
316

Triatlona sacensību centrs tika iekārtots pašā pilsētas sirdī, labi ja divsimt metru no Valmieras teātra skatuves. Pat ilgstoša lietusgāze netraucēja vai puspilsētai sanākt skatīties, kā 70 triatlonisti metīsies iekšā Dzirnavu dīķī, kurā vēl nevienam valmierietim neesot ienācis prātā iet peldēties. Triatlonisti pierādīja, ka arī tas ir iespējams, turklāt visaugstākajā līmenī gan nopeldot 750 metrus, gan nobraucot ar divriteni 20 km, lai pēc tam vēl  5 kilometrus līdz finišam veiktu skriešus.

 

Autori: 
Dainis Caune

Daudzkārtība

30.Jūl.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
316

Pirmo reizi Latvijas olimpiādes regate notika Burtnieka ezera plašumos un Rīgas līcī, kur burātāji sacentās Platu 25 jahtās, kas sāk aizstāt iepriekš tik populāros Micro mazizmēra buriniekus. Olimpiskajā Laser klasē ceturtajā olimpiādē pēc kārtas uzvarēja rīdzinieks Madars Alviķis. Raceboard vējdēļu konkurencē tikpat daudzskaitlīgu panākumu guva Gunārs Rozenbergs. Dāmu konkurencē nepārspējama bija vairākkārtējā pasaules čempione Vita Matīse, kas olimpiādēs uzvaras dalījusi pamīšus ar Ilonu Grīnbergu.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
316

Latvijas IV olimpiādes futbola turnīrā otro reizi pēc kārtas triumfējuši Liepājas futbolisti. Tāpat kā lielajās olimpiskajās spēlēs, arī Latvijas olimpiādē vīriešu futbola turnīrā bija spēkā vecuma cenzs — komandās drīkstēja spēlēt tikai trīs futbolisti, kuri ir vecāki par 23 gadiem. Savukārt sieviešu turnīrā, kur šādu vecuma ierobežojumu nebija, pārliecinoši uzvarēja Rīgas komanda.

Autori: 
Kristiāns Girvičs
Numurs: 
316

Tikai otro reizi Latvijas olimpiādē risinājās arī regbija 7 turnīrs, kurš notika Rūjienā. Kungiem par čempioniem kļuva Ķekavas novada regbisti, kuri finālā ar 30:10 uzvarēja Garkalnes novada komandu. Zīmīgi, ka abus finālistus pārstāvēja mūsu valsts spēcīgākie regbija klubi — attiecīgi Miesnieki un Livonia. Atgādināšu, ka šogad Riodežaneiro regbijs debitēs olimpisko spēļu programmā.

Autori: 
Kristiāns Girvičs
Numurs: 
316

Latvijas olimpiādes basketbola turnīrā vīriešu konkurencē triumfēja Ventspils komanda, bet starp dāmām labākās bija rīdzinieces. Interesanti, ka mājinieki valmierieši, kuri mēnesi iepriekš bija skaļi triumfējuši Aldara Latvijas Basketbola līgas 25. čempionātā, olimpiādē palika tikai ceturtie.

Autori: 
Guntis Keiselis basket.lv

Pārliecinoši un sīksti

29.Jūl.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
316

Latvijas olimpiādē Valmieras Avotu laukumā bija pārstāvēti 27 (!) Latvijas novadi un pilsētas. Uzvarētāju laurus plūca Rīgas komandas golferi Reinholds Pīrāgs kungu ieskaitē un Anna Diāna Švanka sacensībās dāmām. Švankas uzvara šķita neizbēgama jau pirms pēdējās sacensību kārtas, bet Pīrāgam pirmo vietu izdevās noturēt sīvā konkurencē ar sekotājiem.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
316

Dāmas

2000 m.Vieninieki

1. Anna Karasa (Jūrmala) 7:41,95

2. Elza Gulbe (Kandavas nov.) 7:50,38

3. Lana Bračka (Jūrmala) 7:52,91

Bezstūrmaņa divnieki

1. Madara Strautmane (Jūrmala), Elza Gulbe (Kandavas nov.) 8:38,69

2. Ludmila Ivanova (Daugavpils), Olga Svirska (Daugavpils) 8:48,05

3. Lolita Kaufmane (Ikšķiles nov.), Laila Lapiņa (Ikšķiles nov.) 9:17,95

1000 m. Bezstūrmaņa divnieki

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs