twitter facebook instagram

LATVIJAS SKOLU ZIEMAS OLIMPISKAIS FESTIVĀLS

Numurs: 
335

Ulla Ērkšķe(Ventspils 4. vidusskolas 4.a klase), jauno žurnālistu konkursa uzvarētāja

Numurs: 
335

Pērn pirmo reizi ragaviņu braukšana, lielā skolu stafete un ziemas orientēšanās, šogad papildus vēl kērlings, distanču slēpošanas kross un 3x3 hokejs — tā attīstās Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivāls, kas nemainīgi notiek Ērgļos un Viešūra kalnā pie Gaiziņa un kuram nu jauns rekords — 1418 dalībnieki no 146 skolām.

Numurs: 
323

Iepriekš Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde, tagad — Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivāls, Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) virsvadībā tradicionālajās norises vietās Ērgļos un Viešūrkalnā pie Gaiziņa gan turpināja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) iekoptās tradīcijas, veidojot plašu un atraktīvu olimpisma mācību pasākumu, gan attīstīja tās tālāk. Pirmo reizi programmā bija iekļauts kamaniņu sports visiem pieejamā veidā, kā arī orientēšanās sacensības uz slēpēm un oriģināla lielā skolu stafete.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
323

Visdārgākās medaļas tika izcīnītas kalnu slēpošanā, kurā startēja vislielākais dalībnieku skaits – 251! Lai kļūtu par čempionu, vidēji katrā grupā jaunietēm vai jauniešiem bija jāuzvar 40 konkurenti. Šajā sporta veidā jūtama klubu darba efektivitāte un tradīciju pārmantojamība. Pēc iepriekš gūtajām vecāko brāļu Kristapa un Mika Zvejnieku uzvarām šogad Viešūrkalnā par absolūto čempionu kļuva Dāvis. Ceturtais brālis Jurģis savu kārtu vēl gaida jaunākajā grupā.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
323

“Šai tūkstošgadei sākoties, visi gribēja izmēģināt snovbordu, daudzi to izdarīja un atgriezās kalnu slēpošanā,” dalībnieku skaita samazināšanos kādreiz vai visplašākajā jaunatnes olimpiādes disciplīnā skaidro festivāla sacensību galvenais tiesnesis sniegadēļu slalomā Gerds Sīmanis, kurš ir arī Latvijas ziemas olimpiādes čempions. “Nu dalībnieku skaits stabilizējies, un viņi snovbordam ir uzticīgi līdz galam,” uzsver Sīmanis.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
323

Patiesībā šajā ģimenē jāvalda matriarhātam, jo bez distanču slēpošanas nav iespējams biatlons, nevis otrādi. Festivālā Ērgļos šīs attiecības vēl bija jūtamas, lai gan distanču slēpošanā varētu vēlēties plašāku pārstāvniecību un krietni vairāk par divsimt dalībniekiem.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
323

Tā nereti dēvē ziemas orientēšanos, kas beidzot debitēja jaunatnes olimpiskajās sacensībās. Paīsā vidējā distance Viešūrkalna apkaimē pulcēja vairāk nekā 100 dalībnieku. Dažiem acīmredzami tās bija pirmās lielās cīņas ar slēpēm kompasu un karti, savukārt Latvijas jaunatnes un junioru izlases pārstāvjiem efektīvs kontroltreniņš pirms Eiropas čempionāta Somijā, kur viņi sasniedza cienījamus rezultātus.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
323

Ne ātrslidošana, ne šorttreks, bet vienkārši — slidošana. Tik demokrātiski bija nosauktas sacensības lieliski iekārtotajā hokeja laukumā pie Viešūra kalna. Galu galā ledus dotās iespējas tiek izmantotas daudzveidīgi — gan daiļslidošanas iemaņas apgūstot, gan jauno hokejistu un šorttrekistu treniņos, gan tāpat pa dīķi ripu padzenājot vai vienkārši slaidāku loku izlaižot.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
323

Zināmi nezināmais festivāla dienaskārtībā bija kamaniņu sports. Nolikums vēstīja, ka katrā komandā jābūt sešiem dalībniekiem, kas paralēlās trasēs sacentīsies līdz izslēgšanas braucieniem, kuros noskaidros čempionus. Bija publicēts arī gandrīz jebkurā lielveikalā nopērkamu un rīkotāju sagādāto kamanu attēls, lai var jau trenēties laikus braukšanā lejup pa jebkuru tuvāko kalnu, liekot noprast, ka būs nepieciešama arī nelielu dabisku virāžu veikšanas prasme.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
323

Tie laiki, kad uzvilka tikai dūraiņus, uzlika ķiveres un metās uz ledus aizstāvēt savas skolas godu, pagājuši. Tagad skolas godu Ērgļos aizstāv tikpat nikni, bet ar lielāku meistarību, pilnā hokejistu ekipējumā un savas komandas kreklos.

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs