twitter facebook instagram

Latvijas Ziemas olimpiāde

Numurs: 
300

Olimpiskās kustības atjaunotājs Pjērs de Kubertēns priecātos. Latvijā viņa tīrā olimpisma idejas dzīvo. Šī, izņemot bobsleju un kamaniņu sportu, bija klasiska amatieru olimpiāde, kurā uzvarēja medicīnas māsas, virsnieki, studenti, skolēni, fizioterapeiti, uzņēmēji, frizieres, projektu vadītāji...

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
300

Žēl, ka supergiganta medaļu komplektu izkausēja pavasaris. Slalomam un milzu slalomam Kaķīškalnā sniega pietika. Turklāt ar cietinātāju palīdzību trase tika padarīta tik stingra, ka absolūtajam čempionam Kristapam Zvejniekam nācās atzīt, ka šosezon Eiropas kausa posmos viņš dažkārt cīnījies pa mīkstāku sniegu. Siguldā visu izšķīra tikai meistarība, kas sevī ietver arī attīstītu koncentrēšanās spēju un psiholoģisko sagatavotību.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
300

Nedēļu vēlāk Madonā valsts čempionātā distanču slēpošanā elites konkurencē stafetē startēja tikai trīs komandas, Latvijas ziemas olimpiādē — trīspadsmit. Arī individuālajās distancēs Siguldas Laurenčos dalībnieku skaits bija daudzkārt lielāks. Tas tomēr liecina par pašvaldību potenciālu, kuru atraisa nacionālās olimpiādes. Arī pjedestāls distanču slēpošanā bija visdaudzveidīgākais, to spēja iekarot deviņu novadu pārstāvji!

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
300

Olimpiāde biatlonā demonstrēja garām palaistās vai līdz galam neizmantotās, bet varbūt vēl īstenojamās iespējas. Sacensībās Priekuļu trasē kārtējos varoņdarbus veica elites amatieris fizioterapeits Oskars Muižnieks, mūsu nacionālajās spēlēs kļūstot par vienīgo olimpieti, kurš uzvarējis trīs dienas pēc kārtas divos dažādos sporta veidos. Bet tas nebija vienīgais pārsteigums ar saknēm nesenā pagātnē.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
300

Latvijas III ziemas olimpiādes hokeja turnīrā Valmierā vīriešu konkurencē drīkstēja sacensties 16—20 gadus veci jaunieši, bet dāmām nebija vecuma ierobežojumu. Abi zelta medaļu komplekti otro reizi pēc kārtas ceļoja uz Rīgu.

Autori: 
Kristiāns Girvičs
Numurs: 
300

Latvijas kērlinga čempioni tika kronēti marta vidū Rīgā, Kērlinga hallē, bet Latvijas III ziemas olimpiādes zelta medaļu komplektus izcīnīja citi kērlinga meistari. Tukuma Ledus hallē notikušajā turnīrā triumfēja Kārļa Smilgas vadītie Jelgavas pārstāvji, kļūstot par divkārtējiem pašmāju olimpiādes čempioniem, un Latvijas kērlingā eksotiskā Carnikavas novada dāmas ar kapteini Ilutu Lindi avangardā.

Autori: 
Renārs Buivids
Numurs: 
300

Mācos, strādāju, sportoju — tā par sevi saka abi olimpiādes čempioni paralēlajā snovborda slalomā Signe Valdusa un Andris Ablažēvics. Abi bijuši labākie arī iepriekšējā olimpiādē, abi nāk no Siguldas Valsts ģimnāzijas 2011. gada izlaiduma paralēlklasēm.

Autori: 
Dainis Caune

Spara pilni

23.Mar.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
300

Ja lauvai ir sava tiesa, tad tikpat cienīga tiesa Latvijas olimpiādes šorttrekistu sacensībās Ventspilī tika pašiem ventspilniekiem, kas galvenokārt ir Ventspils Spara trenera Māra Birzuļa audzēkņi — 16 medaļas no 18. Ar viņiem sacentās vienīgi Ozolnieku un Jelgavas sportisti, kas trenējas pie olimpietes Evitas Krievānes, kas pati pārstāvēja Rīgu. Tā arī šobrīd ir visa šorttreka teritorija Latvijā.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Varenākie

23.Mar.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
300

Pēc vēsturē spožākās sezonas mūsu bosblejisti un skeletonisti grandiozā šovā Siguldā tikās ar saviem līdzjutējiem, vienlaikus pieliekot arī izteiksmīgu punktu Latvijas III ziemas olimpiādei.

Autori: 
Dainis Caune

Spārni, kas nes

24.Feb.2012 - Ieva Runge

Numurs: 
253

1150 dalībnieku sešos sporta veidos, 134 skolu komandas no 41 pašvaldības, 80 brīvprātīgie... Tāda ir šāgada Jaunatnes ziemas olimpiādes oficiālā statistika, skelets emocijām, kādas šie jauniešu simti Ērgļos guva, pirmo reizi dzīvojot olimpiskajā saimē pēc olimpiskajiem principiem. Cīnoties un mācoties saprast, ko īsti šī cīņa nozīmē, cik tā vērta un cik prasīga. Patīkami, ka šajā izziņas ceļā viņiem bija gatavi palīdzēt Latvijas Olimpiešu kluba biedri. Olimpiādes moto bija — laiks celties spārnos!

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs