twitter facebook instagram

Leģendas

Gunāra Jākobsona laika mašīna

09.Dec.2010 - Portāla Administrators

Numurs: 
224
1-Jakobsons-LEGENDAS-PEK 08 5 086.jpg

Oficiāli Gunārs Jākobsons no saviem 55 darba gadiem tikai piecus bijis sporta raidījumu galvenais redaktors. Pārējā laikā viņš Latvijas Radio vadījis muzikālas programmas, bijis atbildīgs par ziņu un kultūras raidījumiem, bet šo Ziemassvētku priekšvakarā tieši viņš saņems Latvijas Gada balvu par mūža ieguldījumu sportā. Jo vienlaikus visus šos gadus Gunārs Jākobsons bijis arī radio un televīzijas sporta komentētājs.

Ceturtdaļgadsimts uzplaukuma brīdī

30.Okt.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
148
1-skeitbords-Gailitis-LEGENDAS_2390.jpg

Latvijas skeitbords
svin 25. dzimšanas dienu, iekarojot arvien lielāku popularitāti ne tikai lielajās
pilsētās. Lai arī daudziem skeitošana ir tikai dzīvesstila sastāvdaļa, tomēr
pašmāju skeitborda pārstāvji var lepoties ar pasaules un Eiropas čempionu
slalomā Jāni Kuzminu, kā arī meistarīgo strītstailistu Madaru Apsi. Skeitborda
sabiedrības redzamākā daļa ir uz ielām, skolās un skeitparkos, taču tajā pašā
laikā šis ir arī sporta veids, kurā notiek cīņa par sekundēm un centimetriem. 21.

Numurs: 
345

Pagājušā gadsimta 30. gados Latvijas ziemas sports nebija iedomājams bez Alīses Dzeguzes daudzkārtējas Latvijas daiļslidošanas meistares jeb čempiones.

Numurs: 
343

Kad pagājušā gadsimta 30. gadu sākumā Latvijas sportisti pievērsās jaunam sporta veidam, ko tolaik dēvēja par Kanādas hokeju, neviens nevarēja prognozēt, ka šis sporta veids mūsu zemē kļūs par vienu no populārākajiem. Par to varam būt pateicīgi pirmajiem celmlaužiem, kuri sāka spēlēt hokeju paši un aizrāva citus.

Numurs: 
340

Arvīda Jurgena panākumu pietiktu vairākiem izciliem sportistiem, treneriem un tiesnešiem. Tik bagāts sportista un sporta darbinieka mūžs, ka grūti aptvert — to paveicis viens vīrs! Sava laika labākais Latvijas futbola vārtsargs, viens no valsts basketbola celmlaužiem, rezultatīvs bendija spēlētājs, viens no hokeja skolotājiem. Latvijas valstsvienības dalībnieks un vairākkārtējs valsts čempions visos nosauktajos sporta veidos. Spēlējis arī tenisu, galda tenisu, ūdenspolo. Vasaras un ziemas olimpisko spēļu dalībnieks (1924. gadā Parīzē un 1936.

Numurs: 
338

Kādam populāram Latvijas sporta žurnālistam garām ejot, ieminējos, ka tagad, kārtējā pasaules futbola čempionāta priekšvakarā, būtu interesanti uzzināt, ko par to (un arī par sevi) domā Jozefs Blaters. Pagājuši jau divi gadi, kopš vadošās pasaules futbola organizācijas FIFA bijušais prezidents, tāpat kā Eiropas Futbola asociāciju savienības UEFA bijušais prezidents Mišels Platinī, uz sešiem gadiem (pirmajā lēmumā — astoņiem gadiem) atstādināts no jebkādiem futbola amatiem.

Intrigas bruņinieks

21.Nov.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
332

Pērnruden pēc savām divpadsmitajām olimpiskajām spēlēm pāragri mūžībā devās sporta žurnālists Arturs Vaiders, kas bija labi pazīstams arī mūsu lasītājiem. Viņu aizsaulē pavadot, tika izveidots Artura Vaidera fonds, kura mērķi ir profesionālas un atbildīgas žurnālistikas veicināšana, jaunatnes sporta attīstība, izcilā žurnālista darbu un piemiņas saglabāšana. Pērn ar Artura Vaidera balvu pirmo reizi tika godināts Gada sporta žurnālists, šovasar noorganizēta Artura Vaidera kausa izcīņa futbolā.

Autori: 
Dainis Caune

Atļauties vieglatlētiku

17.Okt.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
331

Marita Ārente pēdējās desmitgadēs vairāk pazīstama kā sekmīga vieglatlētikas trenere, taču statistikas draugi zina, ka viņai pieder astotais vecākais Latvijas rekords nebūt ne eksotiskā disciplīnā — 800 metros, kā arī 1000 metros (abi sasniegti 1984. gadā). Latvijas čempionu sarakstā atrodami četru Ārentu vārdi: Maritas vīrs Pēteris — vidusdistančnieks, vecākais dēls Mareks — kārtslēcējs, olimpietis, kā arī jaunākais dēls Pauls — vidusdistančnieks. Savulaik jauniešu konkurencē sekmīgi startēja arī meita Petra. Īstena vieglatlētu dinastija.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Iznākšana dienasgaismā

15.Dec.2014 - Ieva Runge

Numurs: 
297

"Viņa augstība gadījums. Kas ir šis varenais kungs, kuru mēdzam saukt arī par likteni. Ko viņš mums piespēlē? Cik no tā spējam gūt paši? Cik no tā dot citiem?" tā priekšvārdā savām atmiņām* par unikālu situāciju un tās izraisītiem notikumiem raksta žurnālists un sporta darbinieks Mārtiņš Pagodkins.

Numurs: 
295

Šoruden, 5. novembrī, aprit 110 gadu kopš dzimis viens no leģendārākajiem sportistiem, kas nesis Latvijas vārdu pasaulē. Jāņa Daliņa panākumi soļošanas trasēs lika daudziem sporta cienītājiem pētīt Eiropas karti, lai noskaidrotu, kur atrodas tāda lielvalsts Latvija.

JANCI, VELC!

Sindikāta saturs