twitter facebook instagram

LSPA 95

Numurs: 
315

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (1921.—2016.)

Augstskolas vēstures dati: nosaukumi, vadītāji, absolventu skaits, kvalifikācija

 

Latvijas Fiziskās izglītības institūts (LFII), dibināts 1921. gada 6. septembrī

Rektori:

Mārtiņš Krūze, skolotājs (1921.—1922.)

Jēkabs Dille, ārsts (1922.—1925.)

Voldemārs Cekuls, Izglītības ministrijas fiziskās audzināšanas inspektors (1925.—1940.)

Numurs: 
315

Veselība ir viena no cilvēka būtiskākajām pamattiesībām eksistencei un spējai aktīvi darboties. Veselība ir atkarīga no daudziem un dažādiem faktoriem. Pasaules Veselības organizācija veselību skaidro kā fizisku, garīgu un sociālu labklājību, savukārt fiziskā veselība nozīmē orgānu sistēmu un visa ķermeņa netraucētu funkcionēšanu.

Numurs: 
315

Sporta izglītības pedagoģiskā procesa centrā ir skolēns ar personificētām vajadzībām savas veselības un attīstības sekmēšanā, tomēr atslēgas vārds pedagoģiskajā procesā ir sporta SKOLOTĀJS. Šobrīd Latvijā skolotājs nav prestižākā profesija. Iedvesmojošs ir Somijas izglītības piemērs, kur skolā strādā augsti izglītoti cilvēki ar vismaz maģistra grādu. Somi uzskata, ka skolā nedrīkst strādāt pedagogi, kuri skolotāja profesiju uzskata par garlaicīgu, nedrošu un slikti apmaksātu.

Temīdas kalpi sportā

27.Jūn.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
315

Tiesnesis sportā ir tā persona, kuru visi gribētu redzēt kā absolūto ideālu un sacensību godīguma etalonu, bieži vien aizmirstot, ka tiesāšanas darbs sacensībās ir tikai aisberga maza redzamā daļa, kura balstās uz rūpīgā ikdienas darbā un izglītošanā balstīto neredzamo daļu. Lai gan notiek straujš tehniskais progress, joprojām ir virkne sporta veidu, kuros sportisko darbību novērtēšana ir tikai tiesnešu subjektīvo lēmumu līmenī. Šos lēmumus ietekmē daudzi faktori, taču pats svarīgākais no tiem ir sagatavotība tiesnešu darba izpildei.

No sporta tiesnešu ikdienas

27.Jūn.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
315

Kā starptautiskajās sporta arēnās pazīstamie latvijas tiesneši gatavojas savam darbam, kādas ir šā grūtā un atbildīgā darba aizkulises? Neliels ieskats dažās intervijās.

 

Agita Ābele, ISU (Starptautiskās slidošanas apvienības) tiesnese un starptautiskā referi daiļslidošanā.

Dienas ritms pirms sacensībām.

Mūsdienu sporta treneris

27.Jūn.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
315

Sports — nozīmīga mūsdienu straujās dzīves sastāvdaļa jeb terminoloģiski precīzi — visu veidu individuālas vai organizētas aktivitātes fiziskās un garīgās veselības saglabāšanai un uzlabošanai, kā arī panākumu gūšanai sporta sacensībās. Protams, ka sportists kā personība ir galvenais, taču viņam blakus allaž ir treneris, kurš savas darbības augstāko novērtējumu redz savu audzēkņu izcilajos sasniegumos kā individuālās izaugsmes, tā arī sporta uzvaru jomā!

Numurs: 
315

Latvijā esot pavisam nedaudz patiesu jogas speciālistu, kuri sportistiem un arī interesentiem spēj pasniegt jogu tās pilnībā — ne tikai iemācīt lotosa pozu, piemēram, uzskata Sunnita Raavi, kura no Indijas ieradusies Latvijā, lai Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) veiktu doktorantūras studijas un attīstītu izpratni par jogas pielietojumu sportā.

Numurs: 
315

Rekreācijas speciālists, tāds ieraksts pēdējos sešos gados arvien biežāk parādās LSPA absolventu diplomos. Svešvārdu vārdnīca ir lakoniska — rekreācija ir cilvēka fizisko, garīgo un emocionālo spēju atjaunošana. LSPA docente, Rekreācijas programmas vadītāja Ingrīda Smukā uzsver, ka daudziem svešādais nosaukums būtībā ir tas pats, ar ko cilvēki nodarbojas jau izsenis — brīvajā laikā atpūšas gan garīgi, gan fiziski.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

LSPA patriote 56 gadu garumā

27.Jūn.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
315

Cilvēka dzīves būtība ir nemitīgs attīstības un pilnveidošanās ceļš, kas saistīts armērķu un uzdevumu izvēli, kā arī ar pienākumu un atbildības uzņemšanos.Lai cilvēks justos laimīgs — vajadzīga sirds un prāta gudrība, kā arī reālās iespējas realizēt sevi un savus talantus.

Vieglatlēti skulptūrās

27.Jūn.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
315

Visā pasaulē tiek godinātas patiesas vērtības, ideāli un izcilas personības, iemūžinot tās skulptūrās vai citos mākslas darbos par spilgtu atgādinājumu, ka daudz kas ir iespējams, sasniedzams un tāpēc cildināms. Varoņi, sports, izcilības — tas nāk prātā tad, kad runājam par ko īpašu, ko tādu, ko atpazīst visā pasaulē. Kas gan būtu Spānija bez futbola, Lietuva bez basketbola un Norvēģija bez slēpošanas! Arī Latvija ir atpazīstama ar saviem sportistiem un viņu sasniegumiem.

Sindikāta saturs