twitter facebook instagram

Mēs varam!

Zelta gribasspēks

15.Sep.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
141
1-Apinis-MES VARAM.jpg

To nav viegli aptvert - 90 000 skatītāju
klātbūtnē Pekinas olimpiskajā stadionā skan Latvijas himna un latvietis Aigars
Apinis saņem paralimpisko spēļu uzvarētāja zelta medaļu! Jau otro savā
sportiskajā mūžā - pirms četriem gadiem Aigars uzvarēja Atēnās.

Bobsleja eņģelis

25.Dec.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
333

Ceturtā sezona ratiņkrēslā, otrā sezona bobslejā. Dižstendes meitene Annija Krūmiņa ir pirmā sieviete, kura šajā sporta veidā uzvarējusi Pasaules kausa izcīņas posmā. Tiesa, parabobslejā. Un tomēr...

Autori: 
Iveta Daine

Ar augošu rosmi

31.Jūl.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
328

Latvijas paralimpiešu vidū nav viegli izcelties — čempionu un medaļnieku mums netrūkst, tomēr atraktīvais sprinteris un tāllēcējs Edgars Kļaviņš ir licis par sevi runāt vēl kādā jomā. 2011. gadā viņš kļuva par Eiropas jauniešu čempionu, tad sekmīgi startēja 2012. gada paralimpiskajās spēlēs Londonā. Pirms gada tikai sekundes zibsnis pietrūka līdz ceļazīmei uz Rio, taču šis notikums bez viņa līdzdalības nepalika, jo Edgars kopā ar Māri Rīmeni Latvijas televīzijā komentēja paralimpisko spēļu atklāšanas ceremoniju.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
322

Zelts un bronza mums bija, bet sudraba trūka. Tagad ir pilns komplekts!” tā kādā pērnā marta pusnaktī Rīgas lidostā izsaucās Latvija Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis un pasniedza ziedus pasaules vicečempionam Alvilam Brantam, kas bija ieradies no ASV olimpiskās trases Pārksitijā, kur risinājās pirmais pasaules čempionāts parabobslejā. Tajā mums vēl vienu godalgu — bronzas medaļu — izcīnīja Artūrs Klots.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
319

Lai arī cik ērkšķains bija mūsu paralimpiešu ceļš uz spēlēm Riodežaneiro, pasaule, ieskaitot banku Citadele, sadevās rokās un pāri okeānam mūsējie devās labi ekipēti un stingri motivēti attaisnot visu cerības. Bez ļimstošiem ceļiem, bez atrunām, ka tā nav mana diena, bez īpašām traumām...

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Rio nerimstas

12.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

Apklusušas olimpiskās kaislības, taču Ridežaneiro sporta bāzes tukšas nepaliek — tajās no 7. līdz 18. septembrim risināsies vasaras paralimpiskās spēles, kurās piedalīsies vairāk nekā 4000 sportistu no 176 valstīm. Vairāk nekā pirms četriem gadiem Londonā, nedaudz mazāk nekā 2008. gadā Pekinā.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Iešu uz visu banku

29.Mai.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
314

Martā dalību Rio paralimpiskajas spēlēs sev nodrošināja diska metēja Ingrīda Priede. „Izturēšu tos piecus treniņu mēnešus, jo man ir mērķis,” toreiz spītīgi apgalvoja Jelgavas sportiste, kuras ceļš uz spēlēm turpinās katru dienu septiņos no rīta.

Autori: 
Iveta Daine
Numurs: 
311

99,99 procenti! Tieši tā Darja Tihomirova, Latvijas paraiejādes komandas vadītāja, šobrīd vērtē mūsu jātnieka, Londonas paralimpisko spēļu 4. vietas ieguvēja Riharda Snikus izredzes startēt arī Rio spēlēs.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
307

Pirms trim gadiem kāda jauka, gaišmataina meitene pētīja Latvijā pieejamo sporta veidu sarakstu. Skats apstājās pie loka šaušanas. "Kāpēc gan ne?!" nosprieda Ieva, kuras pieredze sportā nesniedzās tālāk par skolas sporta laukumu, un... Pēc nepilniem trim gadiem viņai rokās jau ir ceļazīme uz Riodežaneiro 2016! Tur loka šāvēja no Smiltenes Ieva Melle startēs paralimpiskajās spēlēs, kas risināsies tūlīt pēc olimpiskajām.

ATPAKAĻ PASAULĒ

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Piecelties un sākt dienu

21.Sep.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
306

Kārlis Pakārklis ir fotogrāfs ar sapņiem. Sešdesmit piektajā dzimšanas dienā viņš vēlētos sarīkot savu sacensībās uzņemto labāko foto izstādi, vēl arī fotografēt mačos, kuros piedalās pasaules izcilākie atlēti un ar savu neaizvietojamo ikdienas palīgu trīsriteni startēt velo sacensībās. Par spīti tam, ka Kārlis jau vairāk nekā 20 gadus cīnās ar Pārkinsona slimību, viņam pietiek spēka ne tikai izvirzīt mērķus, bet tos arī piepildīt.

SEVI AIZSTĀVĒT, NEPAZEMOT

Sindikāta saturs