twitter facebook instagram

Notikums

Supermarians

26.Nov.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
344

"Mana karjera bija piesātināta ar dažādiem notikumiem, kas sagādāja krāsainas emocijas – gan priekus, gan bēdas. Domāju, mans stāsts būs interesants, aizraujošs un pamācošs. It īpaši jaunajiem futbolistiem," prezentējot Askolda Uldriķa grāmatu Super Marians, atzina tās galvenais varonis, viens no visu laiku izcilākajiem Latvijas futbolistiem Marians Pahars.

Autori: 
Dainis Caune

Vēstule tenisa zvaigznei

26.Nov.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
344

“Olimpiskajā dienā sacenšamies ne tikai sporta laukumos, bet arī ar krāsām, zīmējumiem, tekstiem, ar spējām pateikt domu, radīt tēlu,” Latvijas Sporta muzejā, sveicot radošo konkursu laureātus, teica Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Autori: 
Dainis Caune

No saknēm līdz mūsdienām

20.Mai.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
338

Atvērta Gunta Keisela vadībā un līdzautoru Daiņa Āzena, Andra Kļaviņa un Jura Visocka izpildījumā tapusī grāmata par volejbola vēsturi Latvijā Volejbols Latvijā. No saknēm līdz mūsdienām.

Grāmatas autori izseko volejbola attīstībai Latvijā, sākot ar sporta veida pirmsākumiem XX gadsimta 20. gadu sākumā, kad ar to latviešus iepazīstināja amerikāņu organizācijas YMCA (Jaunekļu kristīgā savienība) sporta instruktori, un beidzot ar 2017. gadu.

Autori: 
Dainis Caune

Kas futbolā ir galvenais

20.Mai.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
338

“Par futbolu un futbolistiem ir milzīgi daudz grāmatu, biogrāfisku atmiņu, čempionātu vēstures, statistikas. Bet par tiesnešiem nav tikpat kā nekā,” raksta žurnālists un futbola tiesnesis Miķelis Rubenis, kurš nu šo “neko” kopā ar kolēģi Pēteri Karlsonu pacenties kaut nedaudz aizpildīt, sarakstot grāmatu ar vienkāršu, bet daudzsološu nosaukumu Latvijas futbola tiesneši.

Autori: 
Dainis Caune

Īstie vārdi īstajā brīdī

20.Mai.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
338

Tā varētu teikt arī par visu LSPA profesores Agitas Ābeles grāmatu Sporta psiholoģija: teorija un prakse, jo tā rakstīta, lai palīdzētu ikvienam sportistam, trenerim vai komandai kļūt īpašai un izcilai.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
338

Grāmata Latvijas hokeja izlase. Sākums. 1932—1940 ir vēsturnieka Andra Zeļenkova detalizēts stāsts par Latvijas hokeja izlases izveidi, par tās gaitām no pirmās spēles 1932. gadā līdz Latvijas okupācijai 1940. gadā, par Latvijas hokeja celmlaužiem un meistariem, par izlases dalībnieku, treneru un menedžeru likteņiem Otrā pasaules kara laikā un pēc tā.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
338

Izdota leģendārajam šķēpmešanas trenerim un pedagogam Valentīnam Mazzālītim (mūžībā aizgājis 2017. gadā 87 gadu vecumā) veltīta grāmata Lielais liktenis.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Vēlreiz Rio...

19.Dec.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
321

Pieliekot simbolisku punktu Riodežaneiro olimpiskajam ciklam, klajā nākusi Latvijas Olimpiskās komitejas izdotā grāmata Latvija Rio.

Bumba lido debesīs...

29.Nov.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
320

“Bumba lido debesīs un nostājas priekšā saulei, tad, gravitācijas spēkam iedarbojoties, tuvojas man...” Šis citāts ņemts no Rugāju novada vidusskolas 12. klases skolnieces Elīnas Smoļakas esejas Mana vēstule jebkuram volejbolistam, kas sekmīgi piedalījās Olimpiskās dienas konkursā. Tajā risinājās arī radoša fotosacensība, bet jaunākie skolēni zīmēja savu Sapņu bumbu.

Autori: 
Dainis Caune

Latvijas bobsleja olimpiādes

24.Okt.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
319

Ar šādu nosaukumu apgāds Jumava laidis klajā unikālu Daiņa Caunes, Gunta Keisela un Māra Zemberga veidotu sporta vēstures grāmatu. Tajā 256 bagātīgi ilustrētās lappusēs var izsekot gan Latvijas bobsleja attīstībai, sākot no septiņdesmito gadu beigām, gan iepazīties ar spilgtākajām personībām, to piedzīvojumu stāstiem un sasniegumiem, gan atrast visu lielāko sacensību rezultātus.

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs