twitter facebook instagram

O, Sports!

Dukuri un Kubertēns

19.Apr.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
277

 

Savu pirmo un vienīgo olimpisko zelta medaļu Pjērs de Kubertēns izcīnīja 1912. gada spēlēs Stokholmā, ar Odu Sportam uzvarot literārajā konkursā. O, Sport, Dievu prieks, dzīves spēks... Ar šādiem vārdiem sākas šis darbs. Kā pirms 100 gadiem Odā paustās domas un atklāsmes sasaucas ar šodienas lielo sportu?

 

Kubertēns pārlaiku sarunā tiekas ar pasaules skeletona līderiem olimpiešiem Martinu un Tomasu Dukuriem, kā arī viņu tēvu un treneri Daini Dukuru.

 

Autori: 
Dainis Caune

Stīgas un raketes veiktspēja

08.Mar.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
276

 

Ar kādām stīgām spēlē Rafaels Nadals? Kādas izvēlēties tev? Vai amatierim vērts pirkt profesionāļu raketi? Labāka priekšstata gūšanai piedāvājam interviju ar šajā jomā vienu no zinošākajiem speciālistiem pasaulē.

Autori: 
Māris Rīmenis

Ne tikai muskuļiem

16.Nov.2012 - Ieva Runge

Numurs: 
270/271

Olimpiskā diena Latvijā veicināja ne tikai muskuļu kustību vien. Tās laikā risinājās trīs radošo darbu konkursi. Vecāko klašu skolēni, sekojot Pjēra de Kubertēna literāta talantam, rakstīja esejas, kuru tēma bija Kā es kļūšu par Latvijas olimpieti, pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestāžu audzēkņi piedalījās zīmējumu konkursā Latvijas sportisti olimpiskajās spēlēs Londonā un fotokonkursā Olimpiskās dienas dalībnieku nostāšanās olimpisko apļu formā. Publicējam uzvarētāju darbus.

 

Autori: 
Dainis Caune

Olimpiāde Aizvīķu muižā

11.Okt.2012 - Ieva Runge

Numurs: 
268/269

Gandrīz jāsāk kā pasakā. Sensenos Ulmaņlaikos Leišmalē, Aizvīķu pagastā (tagad — Gramzdas pagasts Priekules novadā), atradās barona Korfa pils, kur bija iekārtojusies mežniecība un aizsargu organizācija. Šeit notika visi pagasta ievērojamākie kultūras sarīkojumi, kā svinīgas sanāksmes valsts svētkos, teātra izrādes, koncerti un populārie bazāri. Vasarās krāsainas afišas vēstīja, kad notiks zaļumballes ragu pūtēju mūzikas pavadībā. Darbosies pilna bufete.

Viens rings, divi reperi

05.Nov.2009 - Portāla Administrators

Numurs: 
194/195
8-Reperu bokss-O SPORTS-Cimdos.jpg

Dusmas, naids vai aizvainojums noteikti varētu kļūt par
iemeslu divu repa mūziķu cīņai boksa ringā, bet 20. novembrī Rīgā, Skonto hallē, viss būs citādi, jo Gacho un Ozola ceļi krustosies sportisku iemeslu dēļ, par godīgu cīņu
rūpējoties Dūru brāļa ordenim.

 

Divu vērtību sistēmā

05.Nov.2009 - Portāla Administrators

Numurs: 
194/195
12-Rubenis-O SPORTS-afisaVarkaKRUpromo copy.jpg

Loengrīns ir
cēls viduslaiku bruņinieks, kas dodas palīgā ļaudīm cīnīties pret netaisnību, Varka
Kru
- diskotēkas nosaukums Latvijā, kurā darbojas dīdžejs Betons jeb
kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis - Turīnas olimpisko spēļu bronzas laureāts.
Tā radies nosaukums Latvijā jaunākajai filmai, kurā apvienots sports, opera un
ne tikai un kuras režisors ir Viesturs Kairišs.

 

 

Sindikāta saturs