twitter facebook instagram

Olimpiāde

Avots, plecs, liesma…

29.Sep.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
342

Avots, kurā smelties izturību, plecs, pie kura gūt atbalstu, liesma, kas sasilda tas ir Uļas fonds jeb oficiāli Latvijas Olimpiešu sociālais fonds, kas vasaras beigās īstenoja vēl nebijušu projektu.

Autori: 
Dainis Caune

Tehnoloģijās iekausēta mode

25.Dec.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
333

No Dienvidamerikas, kur risinājās Rio spēles, Latvijas olimpiskā delegācija vienota stila 4F zīmola tērpos dodas uz Āziju, lai gūtu panākumus Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs. Prezentēto komandas tērpu kolekciju veido apģērbs spēļu atklāšanas ceremonijai, treniņiem, ikdienai un plašs aksesuāru klāsts — kopā 45 priekšmeti katrā komplektā.

Divas no septiņām

20.Nov.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
332

Septiņas sieviešu kērlinga izlases no 5. līdz 10. decembrim Čehijas alus brūvēšanas galvaspilsētā Pilzenē cīnīsies par divām ceļazīmēm uz 2018. gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Latvijas valstsvienība — Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Zanda Bikše — mērosies spēkiem ar Čehijas, Dānijas, Ķīnas, Somijas, Vācijas un Itālijas pārstāvēm, pretendējot uz Latvijas kērlinga debiju olimpiskajās spēlēs.

Autori: 
Renārs Buivids

100 iespēju

20.Nov.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
332

Phjončhanas olimpisko tērpu cenšas pielaikot divi vai pat trīs Latvijas šorttrekisti. Konkrētus uzvārdus vēl minēt pāragri, jo vietas spēlēs sportisti izcīna valstīm, bet — kas tieši kļūs par olimpiešiem, to izšķir nacionālās federācijas. Spēlēm kvalificēsies pa 32 šorttrekistiem 500 un 1000 m distancēs, bet 36 – 1500 metros. Tātad 100 iespēju... Ja vienai valstij labāko sarakstā būs vairāk par trim sportistiem, ceļazīmi iegūs ranga nākamie labākie citu valstu slidotāji.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
332

Hokejā un futbolā katrs sevi cienošs līdzjutējs zina labāk par komandas galveno treneri, kas un kā viņam jādara. Kamaniņu sportā šī amata pildītājs plašākai publikai ir gandrīz vai nemanāms. Ko tad īsti dara Latvijas izlases galvenais treneris Kaspars Dumpis, kurš mūsu kamaniņu sporta pusgadsimtu ilgajā vēsturē ir gados pats jaunākais.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
332

Phjončhanā latviešu uz slēpēm būs mazāk nekā Sočos. Toties, iespējams, ka pirmo reizi mums Latvijas krāsām nāksies sekot visās kalnu slēpošanas disciplīnās. Turklāt varbūt beidzot startēsim arī snovbordā.

Autori: 
Dainis Caune

Pēdējā lode, pirmā reize

20.Nov.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
332

Biatlons Latvijā diemžēl kļuvis par viena līdera sportu. Olimpiskās ceļazīmes kungiem gan iegūtas divas, un par tiesībām izmantot otro gaidāms ļoti nikns cīniņš.

Autori: 
Dainis Caune

Zirgos, kas jāiebrauc

20.Nov.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
332

Novembra vidū uz Pasaules kausa skatuves Parksitijas trasē iznāca mūsu bobsleja līdz šim varenākais spēks — četrinieki. Vai tas tāds būs arī turpmāk, to uzzināsim februāra pēdējā vīkendā Phjončhanā. Olimpiskā vicečempiona Oskara Melbārža kvartets Amerikā testē uzlabotas Soču olimpiskās kamanas, Oskara Ķibermaņa vīri apgūst jauno Walner bobu. Savukārt divniekos Ķibermanis un Uģis Žaļims palikuši uzticīgi mūsu pašu BTC ražojumiem, bet Melbārdis seglo Walner kaujas zirgu, kas vēl jāiebrauc.

Autori: 
Dainis Caune

Atgriešanās

20.Nov.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
332

Pēc gandrīz ceturtdaļgadsimta Latvija atkal būs pārstāvēta olimpiskajā daiļslidošanā. Drošs par savu debiju var būt tikai astoņpadsmitgadīgais daugavpilietis Deniss Vasiļjevs. Savukārt par vietu dāmu konkurencē uzvirmojusi savstarpējā cīņa.

Autori: 
Dainis Caune

Pēc tā, kā vēl nav

20.Nov.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
332

Uz Phjončhanu februārī viņi dosies pēc tā, kā viņiem vēl nav. Pieckārtējais pasaules čempions un astoņu Pasaules kausu īpašnieks skeletonā Martins Dukurs ir tikai divkārtējs olimpiskais vicečempions. Viņa vecākais brālis Eiropas vicečempions Tomass olimpiskajās spēlēs divas reizes finišējis ceturtais, pasaules junioru eksčempione Lelde Priedulēna tajās pagaidām tikai debitējusi ar 14. vietu. Savukārt Ivo Šteinbergs gatavojas kļūt par olimpieti.

 

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs