twitter facebook instagram

Pēc pjedestāla

Galvas mēs turējām stingrāk

29.Jan.2009 - Portāla Administrators

Numurs: 
158
1-Amantova-PEEC PJEDESTAALA1.jpg

Piektdien Siguldā sākas Latvijas jaunatnes
ziemas olimpiāde. Pirmie startē kamaniņu braucēji, kas trijās dienās izcīnīs
pirmās olimpiskās medaļas. Sportistus cīņā vadīs olimpiskās bronzas medaļas
ieguvēja tālajā 1980. gadā Ingrīda Amantova, kas jau 35 gadus ir mūsu kamaniņu
sportā.
Saruna ar Ingrīdu
Amantovu risinājās Siguldas kamaniņu trasē, kur Ingrīda strādā kopš trases
pirmsākumiem.- Vai var teikt, ka šī skola ir kamaniņu
sporta būves pamatakmens?
- Visa pamatā jau ir

Māksla izkāpt no braucošā vilciena

10.Apr.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
119
Rasmanis-PEEC PJEDESTAALA.jpg

Viņa vārds pirms
dažiem gadiem pazuda no sporta aprindām. Viņš nogāja malā, pazuda, ierakās
biznesā. Tomēr motoru sporta slimības var tikai pieslēpt, ne izārstēt.
Pieckārtējais pasaules čempions Artis Rasmanis atkal ir uz motocikla un bauda
dzīvi, startējot motokrosa kvadraciklu sacīkstēs, braucot makšķerēt, ziemā
rīkojot skijoringa sacensības un pats tajās startējot.

Cēsnieks Artis Rasmanis ilgus gadus bija kantētājs
slavenākajam latviešu motokrosa braucējam Kristeram Serģim. Kopā sasniegti

No sporta neatkarīgs sportists

11.Okt.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
93
Daale-Peec pjedestaala.jpg

Ansis Dāle brauc ar Porsche un kopā ar meitu spēlē golfu, kaut gan divas reizes olimpiskajās spēlēs startējis burāšanā un nupat īsi pirms savas 40. dzimšanas dienas vindsērfingā atguva valsts čempiona titulu, kuru iepriekš izcīnījis tik daudz reižu, ka to nespēj saskaitīt ne viņa māte un tēvs, ne viņš pats.

Būtībā Ansis Dāle no pjedestāla tā īsti nemaz nav nokāpis, lai gan vada uzņēmumu, kurš darbojas visā Baltijā un kura apgrozījums rakstāms ar septiņciparu skaitli. Vienlaikus viņš pamazām gatavojas kārtējam pasaules čempionātam Formula Windsurfing, kurā pērn, izcīnot 20. vietu, Dāle bija labākais no baltiešiem. Eiropas meistarsacīkstēs viņš finišēja 18. un sezonu beidza ar rezultātu, kāds vismaz gadus desmit nav bijis pa spēkam nevienam citam Latvijas burātājam - 10. vietu pasaules reitingā. Netikšana uz pasaules pjedestāla Master (vecāki par 35 gadiem) konkurencē Dālem jau būtu neveiksme.

Numurs: 
342

Vankūveras olimpisko spēļu dalībniece Līga Glāzere-Spalviņa pēc biatlonistes karjeras beigšanas veiksmīgi sākusi pedagoģes karjeru dzimtajā Vecpiebalgas pusē. Līga nāk no sportiskas ģimenes, un viņas vīrs Intars Spalviņš arī ir olimpietis.

Autori: 
Kristaps Zaļkalns

Karotājs Karro

23.Jūn.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
339

Matīss Karro ir atgriezies. Un atgriezusies ir arī Karro firmas zīme — sprogainie mati, kas kādreiz viņu darīja tik atšķirīgu no citiem braucējiem. Šobrīd Matīss galvenokārt brauc, izbaudot katru mirkli uz motocikla. Iespējams, tā būs panākumu atslēga pārliecībai un veiksmei nākotnē.

Dzīvei pēc sporta

12.Feb.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
334

Cilvēka dzīvi var mērīt posmos. Ir bērnība, skolas laiks, augstskolas gadi, darba dzīve un, vēlams, cienīgas vecumdienas. Tomēr šādā mūža konstrukcijā nereti grūti ierakstīt sportistus, kuriem ir iespēja izdzīvot mūžu mūžā. Bet pēc sporta karjeras nākas atgriezties parastajā dzīvē, un tas visbiežāk nav vienkārši. Ko darīt, kā nopelnīt, kur likties? Šie un citi jautājumi nereti kā sniegs uz galvas uzkrīt ne vienam vien sportistam, kad viņš pēdējo reizi nokāpj no pjedestāla.

Autori: 
Anastasija Tetarenko
Numurs: 
330

Droši vien itin visas TTT zelta laikmeta basketbolistes — astoņpadsmitkārtējas Eiropas kausa ieguvējas un daudzkārtējas (21 reizi) PSRS čempiones — pelnījušas savu grāmatu par sportisko meistarību, raksturu un neatlaidību augstāko mērķu sasniegšanā. Šodien daudzas no viņām ir cienījamas dāmas labākajos gados, taču tikai dažas tā vai citādi vēl ir aktīvas arī sporta dzīvē.

Numurs: 
328

Vēl pērn Roberts Justs pasaules čempionātā motokrosā MX2 aktīvi cīnījās par vietu labāko desmitniekā. Pērn arī viņam 23 gadu vecumā aktīvo sportu nācās pamest. Tagad viņš trenē jaunos braucējus un neizslēdz iespēju, ka tomēr kādu dienu atgriezīsies trasē.

Numurs: 
301

1997. gadā Artis Rasmanis un Kristers Serģis kļuva par pasaules čempioniem motokrosā blakusvāģu klasē, ierakstot jaunu lappusi gan Latvijas, gan pasaules motosporta vēsturē. Lai gan nepārspējamais tandēms pasaulē kopā izcīnījis piecus čempiona titulus, aiz šiem panākumiem stāv smags darbs, spīts un strīdi, kas savulaik šo savienību arī šķīra. Tiesa, ne uz ilgu laiku.

Domas par zaļu zāli

13.Jan.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
226
5-Kozharenoka-PEEC PJEDESTAALA 163 (5).jpg

PĒC PJEDESTĀLA
Domas par zaļu zāli

Statistika ir labu labā — daudzkārtēja Latvijas rekordiste, seškārtēja valsts čempione, olimpisko spēļu, pasaules un Eiropas čempionātu dalībniece, taču pirms četriem gadiem, 24 gadu vecumā, skrundeniece Inga Kožarenoka beidza savas šķēpmetējas gaitas. Tagad Inga dzīvo un strādā Baldonē un viņas dzīve mazāk saistīta ar sportu, vairāk — ar fiziskajām aktivitātēm.

Sindikāta saturs