twitter facebook instagram

Phjončhana 2018

Numurs: 
335

Tūkstošgades sākumā no saplākšņa Cēsīs sev taisījuši pirmos sniegadēļus, Jānis Jansons un Jānis Daļeckis Phjončhanas olimpiskajām spēlēm būvēja grandiozo sloupstaila trasi. Abi snovbordu izkoduši līdz kaulam.

Autori: 
Dainis Caune

Baltijā labākie

09.Apr.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
335

Pirmo reizi ziemas olimpiskajās spēlēs piedalījās vairāk nekā 90 valstu atlēti — 92 delegācijas ar 2925 atlētiem, kas 17 dienās sadalīja 102 medaļu komplektus 15 sporta veidos. 34 Latvijas sportisti, piedaloties 33 godalgu izcīņās, ieguva vienu bronzas medaļu un nāciju vērtējumā ierindojās dalītā 28 vietā.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
335

Juris Ģērmanis bija pirmais latviešu distanču slēpotājs, kas olimpiskajās spēlēs spēja finišēt labāko piecdesmitniekā, 2002. gadā Soltleiksitijā 15 km distancē klasiskajā stilā izcīnot 49. vietu. Vecbebros Patrīcijas Eidukas mūžā tad ritēja tikai otrā ziema. Bet tieši viņa Phjončhanā ar 44. rezultātu 10 km slēpojumā brīvajā stilā ne tikai laboja Ģērmaņa rekordu, bet arī pirmo reizi šajā sporta veidā ziemas spēlēs Latvijas vārdu ierakstīja protokola pirmajā pusē.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
335

Kristapa Zvejnieka uzvara Vispasaules studentu spēlēs kombinācijā (nobrauciens plus slaloms), Leldes Gasūnas spēja iekļūt Pasaules kausa izcīņas posma labāko trīsdesmitniekā slalomā — tie bija galvenie argumenti, kas pamatoja mūsējo ambīcijas Phjončhanā. Turklāt Zvejnieks bija ieguvis tiesības startēt visās kalnu slēpošanas disciplīnās.

Autori: 
Dainis Caune

Cerību dejas ar vēju

09.Apr.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
335

Phjončhanas olimpiādes četrgadē Latvijas biatlons izteikti kļuva par viena līdera sportu. Iepriecināja vienīgi tas, ka kopā ar Andreju Rastorgujevu, kas nereti spēja būt starp ātrākajiem pasaules biatlonistiem, bet nestabilās šaušanas dēļ savā 10 gadus ilgajā karjerā tikai reizi bija guvis vietu uz Pasaules kausa (PK) izcīņas pjedestāla, finišējot otrais pirmsolimpiskās sezonas noslēdzošajā mačā — 15 km ar kopējo startu, PK ieskaites punktus sāka gūt arī septiņus gadus jaunākā Baiba Bendika, kas reiz pat ieslēpoja labāko sešniekā.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
335

Lai arī šķita, ka bijušajam šorttrekistam Haraldam Silovam ātrslidošanā vislabākās izredzes būs jaunajā olimpiskajā disciplīnā — 16 apļu slidojumā ar kopējo startu, kurā tiek krāti punkti trijos starpfinišos, galvenos rēķinus nokārtojot finālā, un kas tādējādi līdzinās Haraldam tik labi zināmajai slidošanai īsajā celiņā, statistikā bija atrodami arī citi solījumi. Šosezon Pasaules kausa izcīņas posmos Haralds visaugstāk — līdz septītajai vietai — bija ticis 1500 m distancē, kurā 2016.

Labāko trešdaļā

09.Apr.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
335

Phjončhanā uz olimpiskā ledus pirmo reizi kāpa divi Latvijas šorttrekisti. Un abi — gan Roberto Puķītis, kam šīs bija jau otrās spēles, gan divdesmitgadīgais Roberts Zvejnieks — spēja iekļūt labāko trešdaļā. Puķītis abās savās distancēs (1500 m un 1000 m) izcīnīja vienpadsmito vietu. Zvejnieks 500 m pat aizsniedzās līdz desmitniekam.

Autori: 
Dainis Caune

Kur pazuda punkti

09.Apr.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
335

Iepriekšējo reizi Latvija olimpiskajā daiļslidošanā bija pārstāvēta gandrīz pirms ceturtdaļgadsimta, kad Lillehammerē Jeļena Berežnaja un Oļegs Šļahovs izcīnīja astoto vietu pāru slidojumos. Arī pirms Phjončhanas spēlēm lolojām klusas cerības. Jo sevišķi tāpēc, ka īsi pirms tām Deniss Vasiļjevs finišēja ceturtais Eiropas čempionātā. Daugavpilieša trenera olimpiskā vicečempiona Stefana Lambjēla (Šveice) vadībā debijai zem piecapļu karoga gatavojās arī Latvijas delegācijas jaunākā sportiste septiņpadsmitgadīgā Diāna Ņikitina.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
335

Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija (FIL) Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK) izteikusi vēlmi olimpisko spēļu programmu papildināt ar vairākām jaunām disciplīnām. Komentē FIL viceprezidents Einars Fogelis:

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
335

Latvijas kamaniņu sporta piecdesmitgadē Atis Strenga ir visilglaicīgākais federācijas prezidents. Pirmo reizi viņš amatā ievēlēts apaļajā 2000. gadā. Šajā pilngadībā kamaniņu braucēji Latvijai izcīnījuši visas olimpiskās medaļas: 2006. gadā Turīnā — Mārtiņš Rubenis bronzu, 2010. gadā Vankūverā — brāļi Andris un Juris Šici sudrabu, 2014. gadā Sočos — bronzu komandu stafetē (Elīza Tīruma, Mārtiņš Rubenis, Andris un Juris Šici), kā arī divniekiem (Andris un Juris Šici).

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs