twitter facebook instagram

Piemiņai

Andris Vītols

09.Apr.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
335

1936. gada 19. oktobris — 2018. gada 17. marts

 

Autori: 
Dainis Caune

Zigurds Zēbergs 1933.—2016.

24.Okt.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
319

Te nu mēs bijām — pasaules junioru trīskārtējais čempions biatlonā Jānis Čaurs, PSRS meistarsacīkšu bronzas godalgu ieguvēji Jānis Vimba un šo rindu autors Juris Vingris. Sēdējām ielas kafejnīcā iepretim Rīgas 1. slimnīcai. Kafija un balzams nemaz neuzlaboja noskaņu. Pirms brīža vēl viesojāmies 15. nodaļā pie mūsu trenera Zēberga (tā mēs viņu uzrunājām arī daudzus gadus pēc sporta gaitu beigām). Atvadījāmies un teicām, ka nāksim vēl...

Autori: 
Dainis Caune

Aivars Liepiņš (1932.—2016.)

24.Okt.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
319

Kad no talantīga pedagoga, trenera, pieckārtēja Latvijas čempiona smagajā svara kategorijā boksā Aivara Liepiņa atvadījās ģimene, draugi un boksa biedri, acu priekšā parādījās viņa dzīve. Tas bija amatieru bokss un darbs, pelnot iztiku saviem mīļajiem. Ar Aivaru esam krāvuši vagonus, cirtuši mežus un dedzinājuši zarus, lai nopelnītu. Aivars darba nevairījās.

Autori: 
Dainis Caune

Andis Korde

22.Feb.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
311

09.11.1930.—17.01.2016.

Sigulda un brāļi Kordes. Tas ir pirmais teikums leģendai par kalnu slēpošanu Latvijā. Tagad Andis aizgājis. Leģendārs slēpotājs, daudzkārtējs Latvijas čempions un vēl leģendārāks treneris.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
310

„Nu, meistar, kad tu rādīsi savu meistarstiķi?” tā Visvaldis Briedis vindsērfinga pionierus Latvijā uzrunāja pirms gadiem četrdesmit un vēl aizvadītajā vasarā. Patiesībā vislielākais Meistars bija viņš pats, un Viļa mūžs, kas 7. janvārī noslēdzās 83 gadu vecumā, bija Meistarstiķu pilns.

Numurs: 
301

„Uz kuru pusi?” Latvijas vecie bokseri var jautāt viens otram un saņemt līdzīgas atbildes: „Pārtraukt! Izbeigt! Apstāties!” Lai gan vairākumā atbilde skanētu: „Uz priekšu!” Jaiemācās no sitieniem aizsargāt galvu, un uz priekšu. Kā boksa noteikumi aizsargā veselību, var vērtēt tikai vecumā. Artūra Eglīša slavas laikos varēja vēlēties stingrākus noteikumus, jo galvenā aizsardzība bija uz boksa tiesneša godaprāta un sirdsapziņas.

Kārtīgais bliezējs

16.Dec.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
285

Protams, būšu. Un paskatieties, lūdzu, kāpēc ielūgumu nav saņēmis mans senais cīņubiedrs Jānis Dāvids,” vēl pirms nedēļām divām Valdis Muižnieks moži runāja tālruņa klausulē, apstiprinādams, ka Latvijas basketbola Gada balvu pasniegšanas sarīkojumā būs klāt — kā allaž bijis klāt valstsvienības un klubu komandu svarīgākajās spēlēs. Taču kopš 2013. gada 29. novembra viena vieta mūsu basketbola goda ložā paliks tukša, bet Latvijas komanda aizsaules valstībā kļuvusi vēl stiprāka...

Autori: 
Guntis Keiselis basket.lv
Numurs: 
276

 

Pa mūžības taku aizgājis Ēriks Veldre — visu laiku izcilākais Latvijas handbolists. Viņam bija apbrīnojams atsperīgums, ļoti laba spēles izpratne un plaukstas tādas, ka handbola bumba tajās iegūla, itin kā būtu tenisa bumbiņas lielumā. Pēc saviem fiziskajiem dotumiem Ēriks Veldre bija dzimis handbolam.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
274

20.07. 1932 — 2.01. 2013.

Pēc smagas slimības no dzīves 2. janvārī atvadījās Latvijas handbola pamatlicējs, bijušais sportists, treneris un pedagogs Nils Grasis.

 

Žurnāls pilnā apmērā www.sporto.lv būs lasāms no 31.janvāra.

No 18.janvāra žurnāls Sports atgriežas pārdošanā! Jautājiet žurnālu preses tirdzniecības vietās!

Autori: 
Dainis Caune

PATEICAMIES UN LEPOJAMIES

17.Jan.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
274

Piecdesmito gadu beigās sākās straujas pārmaiņas rokasbumbā — popularitāti zaudēja lielā rokasbumba — 11:11, atdodot savu vietu mazajai rokasbumbai — 7:7. Kā sēnes pec lietus izauga jaunas komandas gan skolās, tehnikumos, augstskolās, gan lielākajās Rīgas rūpnīcās. Tika rīkotas dažādas sacensības — turnīri, zibensturnīri, arī Rīgas čempionāts. Vēlēšanās spēlēt bija liela, spēlētprasme — niecīga.

Jānis Ķuzulis,

Andris Vītols,

Latvijā pirmie starptautiskās kategorijas handbola (IHF) tiesneši

Sindikāta saturs