twitter facebook instagram

Pirmais treneris

Numurs: 
305

Treneris novadā... Līvānietis Vjačeslavs Grigorjevs, tāpat kā daudzi viņa amata brāļi, šim jēdzienam spēj piešķirt gan šarmu, gan magnētisku pievilcību, gan apjomu. Strādādams sporta skolā, Latvijas eksčempions soļošanā ne tikai trenē jaunos vieglatlētus, bet ir arī vairāku Līvānu novada sacensību organizators, galvenais tiesnesis. Par dažu audzēkni jārūpējas arī tad, kad sporta skola jau absolvēta vai dažs vēl tikai uz bērnudārzu steberē...

Numurs: 
284

Latvijas šķēpmešanas sabiedrībā skaļi vārdi nav jāmeklē, tajā ir gan olimpiskie čempioni, gan citu visaugstākās raudzes medaļu īpašnieki. Treneru saraksts skaitliski ir pieticīgāks, un nav viegli kādam ielauzties titulēto biedru rindās. Rudenī skaļāk noskanēja jauno šķēpmetēju treneres Indras Eversones vārds, kas kopā ar kārtslēcēju treneri Aleksandru Obižajevu Eiropas vieglatlētikas sezonas noslēguma ceremonijā Tallinā tika atzīta par pagājušās sezonas labāko Latvijas treneri.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
282

Pirms pieciem gadiem olimpiskajās spēlēs Pekinā 50 Latvijas atlētu vidū sekojām līdzi arī septiņcīņnieces Aigas Grabustes gaitām. Toreiz viņa ierindojās 19. vietā. Nākamgad Eiropas U-23 čempionātā — uzvara, bet 2012. gada Eiropas čempionātā Helsinkos — ceturtā vieta. No Londonas olimpiskajām spēlēm pēc trešās disciplīnas traumas dēļ Grabuste izstājās... Aigai juta līdzi visa Latvija un arī viņas trenere Ludmila Olijare.

Numurs: 
260/261

Viņš rīkojās izšķiroši — pēc Talsu novada sporta skolas direktora krēslā pavadītiem 13 gadiem piecēlās un to pameta, lai turpmāk strādātu tikai par šķēpmešanas treneri. Gints turpina trenēt valsts rekordisti, savu meitu Madaru Palameiku un jauno šķēpmešanas cerību Rolandu Štrobinderu.

Maijā Gintu Palameiku ievēlēja par Latvijas Šķēpmetēju kluba prezidentu.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
256/257

Kaspars saviem jaunajiem audzēkņiem nekādus zelta kalnus nesola — vien svaigu gaisu, ūdeņus, draudzīgu kompāniju un garantē, ka, centīgi trenējoties, izaugs par staltu jaunieti. Uzvaras? Sports taču bez tām nevar pastāvēt. Bet vispirms vienkārši mācīsimies airēt... Tā Salacgrīvā prāto smaiļošanas treneris Kaspars Močāns.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Amatiera profesionālā meita

02.Nov.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
246
6-Pirmaa trenere-Tihovska JBS_5603 (3).jpg

Viņa izskatās kā savu trenēto meiteņu vienaudze. Turklāt reizēm Aleksandra Tihovska ar viņām pat spēlē vienā komandā. Tajā pašā laikā Aleksandra ir Latvijas junioru izlases otrā trenere. Nereti viņai pat nākas būt galvenajai kā nule Baltijas kausa izcīņā, kurā Tihovskas vadītās meitenes izcīnīja uzvaru.

Tehnika un zvaigžņu stāvoklis

26.Aug.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
241
8-Gailitis-PIRMAIS TRENERIS-JBS_3143 (2).jpg

Treneri Guntaru Gailīti sastapu norūpējušos. Latvijas Olimpiskās vienības mediķi steidz darīt visu, lai Guntara audzēknis, mūsu labākais lodes grūdējs Māris Urtāns spētu saārstēt muskuļa traumu un varētu doties uz pasaules čempionātu vieglatlētikā. Treneris satraucies, taču 35 darba gados tā ir tikai kārtējā amata īpatnība, kas dažkārt var pārvilkt svītru visam sezonas darbam.

Dzīves daudzcīņnieks

10.Aug.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
240
16-Zilgalvis-PIRMAIS TRENERIS-JBS foto  (2).jpg

Kad sportists nokļūst sasniegumu virsotnē, sajūsmas gaisotnē nereti tiek piemirsti tie, kas medaļniekam savulaik ielikuši panākumu pamatus, mācījuši trenēties, nežēlot spēkus, lai spētu gūt panākumus savā izvēlētajā sporta veidā. Patīkams izņēmums bija Pekinas olimpisko spēļu vicečempiona Aināra Kovala godināšana, kad uzteikts tika arī Vecumnieku sporta skolas treneris Ivars Zilgalvis, kas mazajā puikā savulaik prata saskatīt lieliskas šķēpmetēja dotības.

Agri sākt, ilgi rūdīties

21.Jūl.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
239
2-Iecelnieks-PIRMAIS TRENERIS-JB2_5618.jpg

Desmitcīņa Latvijā nav pati populārākā vieglatlētikas disciplīna, un ir maz sportistu, kas ar to nopietni nodarbojas. Tā ir bijis no laika gala, taču ik pa brīdim mums rodas pasaules klases atlēti. Atceramies pirmskara daudzcīņnieku Jāni Dimzu, kas piedalījās divās olimpiskajās spēlēs, piecdesmito un sešdesmito gadu meistarus Zigurdu Pakalnu un Jāni Lanku, atjaunotās Latvijas olimpiešus Roju Piziku, Jāni Karlivānu. Teicams desmitcīņnieks bija mūsu izcilais šķēpmetējs Jānis Lūsis, kas divreiz izcīnīja bronzas medaļu PSRS meistarsacīkstēs.

Numurs: 
238
19-V-Kolidzejs JBS_5021.jpg

Ātrums, izturība spēks... Tā pavisam īsi vesera mešanu raksturo treneris Jānis Kolidzejs. Pēc trim vai četriem apgriezieniem ar 12,5 m garā stieplē iestiprināto 7,257 kg smago veseri labākajiem sportistiem uz rokām sanāk ap tonnu liels centrbēdzes spēks. Tikai tad var palaist veseri 70,80 metru tālā lidojumā.

Sindikāta saturs