twitter facebook instagram

RIO 2016

Numurs: 
317

Pirmās olimpiskās spēles Dienvidamerikā. Ne gluži tik ugunīgas kā sambas karnevāls, ne vienmēr pie pilnām tribīnēm, bet tomēr vairāk nekā 10 500 sportistu, kas pārstāvēja 205 nacionālās olimpiskās komitejas (divas arī zem SOK karoga), 28 sporta veidos izcīnīja 306 medaļu komplektus, labojot 22 pasaules rekordus. Noslēguma ceremonijā Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents Tomass Bahs no visas sirds teica pateicības vārdus Brazīlijai, brazīliešiem, spēļu brīvprātīgajiem un Riodežaneiro, aicinot pēc četriem gadiem tikties atkal Tokijā.

Autori: 
Dainis Caune

Lauras argumenti

13.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

Londonas olimpiskajās spēlēs Laura, tad vēl tikai Ikauniece, ieradās kā divdesmitgadīga debitante un iepriecināja ar devīto vietu vissarežģītākajā vieglatlētikas disciplīnā — septiņcīņā. Uz Rio atbrauca pasaules čempionāta bronzas laureāte Laura Ikauniece-Admidiņa, kurai pēc maijā gūtās traumas šķita, ka šīs spēles nāksies izlaist. Bet viņa vissīvākajā olimpiskajā cīņā finišēja ceturtā. Lūk, kā tas notika.

KĀ LABROCIM KĻŪT PAR KREILI

Autori: 
Dainis Caune

Leduspuķes Rio logos

13.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

Maratons ir vienīgā disciplīna, kurā laimē staro ne tikai uzvarētājs, bet arī pēdējās vietas ieguvējs. Seno grieķu leģendas inspirētā distance vēl saglabājusi īstenā olimpisma garu. Tajā vispirms uzvar nevis pretiniekus, bet sevi un pēc tam šo uzvaru nosvin. Kvalifikācijai šajā vissmagākajā vieglatlētikas disciplīnā ir visdemokrātiskākie noteikumi, un tā pulcē vislielāko dalībnieku skaitu, palīdzot IOC olimpiskajās spēlēs nodrošināt visu pasaules nāciju līdzdalību.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
317

No spēlēs labotajiem 22 pasaules rekordiem vieglatlētika savā rēķinā varēja ierakstīt trīs. Sporta karaliene Rio zaudēja karalim futbolam, nespējot savākt pilnas stadiona tribīnes pat tad, kad Jamaikas supersprinteris Useins Bolts izcīnīja savu devīto olimpisko zelta medaļu (trijās spēlēs pēc kārtas pa trim čempiona tituliem!). Latvijas vieglatlēti otrajās spēlēs pēc kārtas palika blakus pjedestālam.

Autori: 
Dainis Caune

Spēka atbrīvošana

13.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

Viņš finišēja ceturtais, bet tika klasificēts kā piektais. Pēc pēdējā īriena viņš dusmīgs ar plaukstu uzsita laivai pa skaustu, bet vēl pēc brīža jau jutās priecīgs un gandrīz vai laimīgs. Rio spēlēs smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs guva savā karjerā pagaidām augstāko sasniegumu. Savukārt kanoe airētājs Dagnis Iļjins sekmīgi debitēja zem piecapļu karoga.

Autori: 
Dainis Caune

Nerona laiki, 1936. gads...

13.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

Pasaules eksčempions smaiļošanā un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) goda prezidents Vilnis Baltiņš smej, ka visu laiku nodarbojoties ar atjaunošanu. Viņš bija krusttēvs LOK atjaunošanai un arī golfa dzimšanai Latvijā, bet Rio… “Ar lielu emocionālu bijību sekoju golfa atjaunošanas debijai olimpiskajās spēlēs,” stāsta sirmais vīrs no Ugāles Dēnaviem, kas jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu skaidri pārredz visu olimpiskās kustības laukumu. Viņam ir savs spriedums par XXXI olimpiādes spēlēm Riodežaneiro.

Autori: 
Dainis Caune

Tu esi mūsu zelts!

13.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

Svarcelšanā dāmām svara kategorijā līdz 53 kg pasaules rekordi netika laboti, vairākas līderes nespēja sasniegt savus labākos rezultātus, jo ritēja cīņa, kas notiek tikai reizi četros gados un kas tāpēc ir vissaspringtākā. Šādā situācijā stipri nervi nereti ir noderīgāki par lielu spēku. Šo argumentu savā labā izmantoja mūsu Rebeka Koha, izcīnot ceturto vietu un liekot pat saskumt, ka nenotika brīnums. Astoņpadsmitgadīgā spēļu debitante pavisam reāli varēja kāpt uz Rio pjedestāla.

Autori: 
Dainis Caune

Kad jāceļ neceļamais

13.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

Viņš bija labojis personisko rekordu, bet gandrīz vai asarām acīs atzina, ka esot izgāzies kā veca sēta. Svarcēlājs Artūrs Plēsnieks Rio spēlēs bija cerējis izcīnīt vismaz sesto vietu, bet palika astotais un jutās satriekts.

Cienījama attieksme. Un... mazliet nepamatota sevis noniecināšana. Iespējams, Artūrs tiešām varēja tikt augstāk. Bet lūkosim, kā un ar cik spēcīgiem konkurentiem ritēja cīņa.

Autori: 
Dainis Caune

Biru, Biru, Latvia!

13.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

Grandiozajā pludmales volejbola stadionā slavenajā Kopakabanas pludmalē Aleksandra Samoilova un Jāņa Šmēdiņa pirmajā mačā visi brazīlieši, kuri vien šo spēli redzēja, jūsmoja par Latviju. Trešajā spēlē vēl azartiskāk itin visa Brazīlija bija pret latviešiem.

Autori: 
Dainis Caune

Rio žāvēts pulveris

13.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

Dainis Upelnieks, pēdējā sērijā oranžās driskās beidzot sašaujot visus 25 šķīvīšus un izpelnoties Rio skatītāju ovācijas, apsteidza divkārtējo olimpisko čempionu amerikāni Vinsentu Henkoku, kas šoreiz neiekļuva pat pusfinālā, un 32 vīru konkurencē izcīnīja cienījamo četrpadsmito vietu.

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs