twitter facebook instagram

Toreiz un tagad

Lepns par savējiem

30.Okt.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
343

Jānis Miņins pirmais Latvijas bobsleja četrinieku aizveda līdz pasaules čempionāta pjedestālam, 2009. gadā kopā ar Daumantu Dreiškenu, Oskaru Melbārdi un Intaru Dambi izcīnot bronzas medaļas. Vankūveras olimpiskajās spēlēs tikai margināls pesimists mūsu kvartetam neprognozēja medaļu. Bet liktenis izspēlēja drāmu, kas Miņina bobslejista karjerai pielika punktu.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
342

Arvim Pizikam bija tikai 22 gadi, kad viņš sāka rakstīt savus teikumus atjaunotās Latvijas riteņbraukšanas vēsturē. 1992. gadā viņš piedalījās Barselonas olimpiskajās spēlēs un grupas braucienā vistiešākajā veidā palīdzēja Dainim Ozolam izcīnīt bronzas medaļu, pats finišējot astotajā pozīcijā. Astoņus gadus vēlāk pasaules čempionātā Arvis līdz ērtai pozīcijai grupas priekšgalā izveda Romānu Vainšteinu, kurš kļuva par pasaules čempionu.

Mierīgs kā pitons

27.Aug.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
341

Šķēpmetēja Vadima Vasiļevska vārds Latvijas vieglatlētikas vēsturē ierakstīts vismaz ar sudraba burtiem. Atēnu (2004) olimpisko spēļu vicečempions, divās spēlēs (Atēnās un Pekinā) Latvijas komandas karognesējs, valsts rekordists, vienīgais Latvijas sportists, kas mūsdienu šķēpu metis tālāk par 90 metriem — 90,73 m, universiādes čempions, daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs un laureāts.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
325

Viktoram Lācim vēl nav 40, taču viņš ir pietiekami zināms un cienīts vīrs sporta aprindās. Un ne tikai vieglatlētikā, kur viņam jau 16 gadus pieder Latvijas rekords 400 barjerskrējienā. Viktors kā basketbolistu fiziskās sagatavotības treneris ir strādājis ar Latvijas sieviešu izlasi, tagad šajā jomā trenē Latvijas vīriešu komandu, konsultē un trenē hokejistus, tenisistus, vairāku citu sporta veidu pārstāvjus.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
324

Agitu Ābeli pazīst ļoti daudzi.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Vīrs, kam sirds dzied

19.Feb.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
323

Bobslejists Mihails Arhipovs, kuram šobrīd ir tikai 32 gadi, ledus trasi pārāk ilgi nerībināja — nepilnas desmit sezonas, pēc kurām sarežģītas iegurņa traumas dēļ bobslejista karjera bija jābeidz. Tomēr Mihaila vārds skan joprojām — pateicoties LSPA iegūtajai trenera specialitātei, centībai un darba spējām, viņš, daudziem par pārsteigumu, uzreiz saņēma piedāvājumu strādāt par fiziskās sagatavotības treneri. Turklāt kam?! Pasaules skeletona zvaigznēm brāļiem Dukuriem un Leldei Priedulēnai.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
319

Vinetas Ikaunieces-Ozoliņas vārds pēdējos gados gan vairāk izskan saistībā ar meitas Lauras Ikaunieces-Admidiņas panākumiem, taču, gadu ratam griežoties, viņas Latvijas rekordi 100 m (11,36 — 1987. gadā), 200 m (22,49 — 1987. gadā) un 400 m (50,71 — 1988. gadā) joprojām liekas nesatricināmi. Neviena atlēte nav tiem nopietni pietuvojusies gandrīz 30 gadus.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
315

Iespējams, ka ne visi Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studenti zina, ka viņu sirmais, bet joprojām spēcīgais profesors Jānis Lanka ir viens no mūsu izcilākajiem desmitcīņniekiem.

Jānis dzimis 1940. gadā Liepājā. Beidzis Liepājas Pedagoģisko institūtu, absolvējis Maskavas Centrālā fiziskās kultūras institūta aspirantūru. Tagad profesors, habilitētais zinātņu doktors, daudzu grāmatu un zinātnisko darbu autors Jānis Lanka Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā vada Biomehānikas un informātikas katedru.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Būt labam egoistam

21.Sep.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
306

Tagad Staņislavu Olijaru visbiežāk var sastapt futbola laukumā. Viņš atgriezies spēlē, kurā nopietni trenējies līdz pusaudža gadiem, ne tikai kā Salaspils Nikars komandas uzbrucējs, bet arī kā Skonto junioru treneris vispārējā fiziskajā sagatavotībā. Tomēr visciešāk Staņislava Olijara vārds saistīts ar vieglatlētiku. Ilgs laiks paredzams viņa rekordam 110 m/b — 13,08 (2003.), jo Latvijā neviens no 14 sekundēm pagaidām izskriet nespēj. Staņislavs Olijars finišēja piektais Atēnu olimpiskajās spēlēs, 2006.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
301

Šķiet,neviens cits olimpiskais sporta veids vairāk nekā 100 savas pastāvēšanas gados nav piedzīvojis tik kardinālas izmaiņas kā modernā pieccīņa. Tāds liktenis jau laikam nosaukumā ielikts. Rainis teiktu — moderns, kas mainīsies... Latvijā modernā pieccīņa svin savu sešdesmitgadi.

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs