twitter facebook instagram

Trenera krātuvei

Prūša laiki

27.Jan.2019 - Ieva Runge

Numurs: 
346

Viņa vadībā Latvijas bobslejisti izcīnījuši Pasaules kausus, vairākkārt un dažādos sastāvos kļuvuši par Eiropas, kā arī pasaules čempioniem, Soču olimpiskajās spēlēs izcīnījuši sudrabu, kas pēc Starptautiskās Olimpiskās komitejas lēmuma jānomaina pret zeltu un jāpapildina ar bronzu.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
341

“Ceļš pēc sudraba medaļām bija garš un sarežģīts. Gan spēlētājiem, gan man pašam. Bija brīži, kad māca nopietnas šaubas, vai turpināt trenera karjeru. Piemēram, pēc U-16 čempionāta, kas bija ļoti smags un kur dažas lietas man neizdevās. Tādos brīžos palīdzēja ticība, ka trenera darbs ir mans aicinājums, un, protams, ģimenes atbalsts,” Latvijas U-18 basketbola izlases galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis pēc Eiropas čempionāta izšķirošajām spēlēm neslēpa, ka no pleciem novēlies smags atbildības slogs.

Autori: 
Guntis Keiselis basket.lv

Mantinieks

17.Okt.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
331

Arņa Vecvagara (43) kļūšana par vīriešu basketbola valstsvienības galveno treneri sporta interesentu aprindās izraisīja teju tikpat pretrunīgas emocijas kā komandas starts EuroBasket2017.

Autori: 
Guntis Keiselis basket.lv

11 priekšteči

17.Okt.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
331

Kopš Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības atjaunošanas 1992. gadā komandu vadījuši 11 speciālisti. Divi — Maigonis Valdmanis un Ainars Zvirgzdiņš — faktiski bijuši epizodisko lomu aktieri. Valdmanis 1992. gada vasarā bija komandas priekšgalā vienā pārbaudes turnīrā, bet Zvirgzdiņam 1993.

Autori: 
Guntis Keiselis basket.lv
Numurs: 
328

Latvijas vieglatlētu vasara tuvojas nobeigumam — vēl Eiropas Jaunatnes olimpiskais festivāls, tad augusta sākumā pasaules meistarsacīkstes Londonā, un galvenie starti aiz muguras.Mainījusies vieglatlētikas vadība, uz laiku pazudis Daugavas stadions Rīgā, joprojām esam cerībās par ziemas bāzi galvaspilsētā, bet rit tādas būvniecība Liepājā, stadionu atjaunošana un celtniecība citās Latvijas pilsētās. Un... Latvijas vieglatlētikas izlases vadību pārņēmis Edvīns Krūms.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Smilšu vilks

19.Jūn.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
327

Ir cilvēki, kas par sportistiem piedzimst. Gan pēc stājas, gan domāšanas. Bijušais motosportists un tagadējais motokrosa treneris Arnis Kalniņš ir viens no viņiem. Lai gan Kalniņš nav startējis pasaules elitē, savu karjeru viņš ir piepildījis — piedalījies Nāciju motokrosā, vairākkārt uzvarējis Polijas čempionātā un audzis sava tēva Andra Kalniņa moto klubos Atlantika un Cīrava. Viņa dzīves skola šobrīd noder Edvardam Bidzānam, vienpadsmit gadus vecajam Eiropas čempionam 65 kubikcentimetru klasē.

Numurs: 
327

Nākamgad pasaules čempionāts orientēšanās sportā notiks Latvijā, un kopš 2014. gada rudens mūsu valsts izlases galvenais treneris ir Somijas orientēšanās sporta speciālists Jari Ikaheimonens. “Nepieciešamība pēc trenera ar lielu pieredzi nāca reizē ar sporta veida attīstības stratēģiju turpmākajiem pieciem gadiem,” norāda Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents Viesturs Tamužs.

Numurs: 
326

Pavasarī Murjāņu sporta ģimnāzijas (MSĢ) stadionā Latvijas čempionātā diska mešanā Lauris Kaufmanis laboja valsts junioru rekordu, 1,75 kg smago disku raidot 55,40 metru attālumā. Vīriešu konkurencē viņš palika otrais, sev priekšā palaižot Jāni Oliņu. Sāncenšiem te ar izsaukumiem, te ar nopūtām aiz sektora tīkla sekoja enerģisks kungs labākajos gados, kurš ar plaukstu rādīja, kā disku izmest tā, lai nesanāktu kāda pankūka vai balodītis.

Autori: 
Anastasija Tetarenko
Numurs: 
325

Vieglatlētika ir Raivja Maķevica ikdiena un dzīve, kuru viņš sauc par savu sirdsdarbu. Pateicoties kādam liktenīgam zvanam, bijušais talsenieks nonācis nevis armijas rindās, bet vietā starp Mūsu un Mēmeli — Bauskā —, kur jau sesto gadu ir novada bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) treneris un pilsētas pamatskolas sporta skolotājs. Viņš organizē unikālas sacensības Bauskas Tumšā daudzcīņa un jau 25 gadu vecumā kā treneris bijis akreditēts olimpiskajās spēlēs.

Volejbola mūrnieks

13.Mar.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
324

Ar jēkabpiliešu volejbolistu prasmi nu jau rēķinās ne tikai Baltijas mērogā. Viņu spēku izjutuši arī citviet Eiropā. Kaut vai dabūjot pa mizu janvārī Horvātijā pasaules junioru čempionāta atlases turnīrā, kurā Latvijas U-21 volejbola izlase pierādīja, ka ir cienīga cīnīties par ceļazīmi uz pasaules čempionāta finālturnīru un kurā startēja četri jēkabpilieši, kuri turklāt ir jaunāki par galvenajiem konkurentiem šajā vecuma grupā. Šo panākumu varētu argumentēt vienkārši: viņi taču jau vairākus gadus spēlē lielo puiku spēles Baltijas līgā!

Sindikāta saturs