Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 64 Reportāža

Kajakkross 2

Dainis Caune 

Straujūdens laivošana dažus simtus metrus garā, dabiskiem šķēršļiem pārpilnā trasē, kurā vienlaikus dodas četri airētāji, kuri pieklājības robežās sāncensi drīkst arī dzīt krastā, spiest ārā no straumes… To sauc par kajakkrosu. Ar Kryptonite balvu izcīņu Rendā, Īvandes upītes ūdenskritumos tika atklāta šī sporta veida otrā sezona Latvijā.

Vēl nedēļu pirms šīm sacīkstēm pat Kurzemē varēja slēpot. Kad un kur straujūdens laivotāji var gatavoties savai īsajai sezonai, kas sākas pirms lielo upju paliem? "Šogad bija ļoti laba ziema!" mazliet pārsteidz Atis Garklāvs. "Visu decembri un janvāri varēja airēt. Vidzemē pa Amatu, Raunu vai Maizīti Skrīveros. Kurzemē varēja trenēties Abavā un Īvandē. Neairēju tikai pusotru mēnesi, kad patiešām viss bija aizsalis."

Šī uzticība tika atalgota. Finālbraucienā pāri trim ūdenskritumiem 25 gadus vecais Rīgas inženieris Atis Garklāvs apspēlēja gan Valdi Vanagu, gan kajakkrosa pirmās sezonas čempionu Ati Bērziņu. Ceturtais finišēja Didzis Vecais. Prasmīgākās kajakkrosistes titulu ieguva Dana Degle.

Lai arī Amata  būs laivojama tikai šīs nedēļas nogalē, krosistus māc bažas, ka viņu sezona, kurai nepieciešams ļoti augsts ūdens līmenis mazajās upītēs, jau būs aizskrējusi uz jūru. Daži dodas papildināties uz Korsiku, citi prāto par Slovēnijas mežonīgajām krācēm, bet visi kopā cer, ka lietus vēl sagādās  palus tepat Latvijas mazajās straujupītēs.

Dainis CAUNE