Tehniskie sporta veidi / Motoru sports

Kristaps Zaļkalns Toreiz un tagad
Žurnāls: Nr. 356

Dakaras kovbojs

Motosportists un lauksaimnieks Jānis Vinters 2007. gadā uzvarēja divos Dakaras rallijreida posmos, pasaulē prestižākajās un vienlaikus arī grūtākajās šāda veida sacensībās pēc izdzīvotas īstas elles divu nedēļu garumā kopvērtējumā finišējot 6. vietā. Nekas tamlīdzīgs nevienam citam Latvijas sportistam nav bijis pa spēkam. Jānis atzīst — viņš ir laimīgs, ka pēc visiem piedzīvojumiem Dakarā palicis dzīvs, un gana veiksmīgi motosportā virza dēlu.

Dainis Caune Toreiz un tagad
Žurnāls: Nr. 347

Nevainojiet dzelzceļu!

Viņš nav viena punkta cilvēks. Finišs viņam parasti ir arī starts un viens pieveikts posms — ceļš uz nākamo. Plaši pazīstams Artis Rasmanis kļuva, kopā ar Kristeru Serģi izcīnot piecus pasaules čempiona titulus blakusvāģu motokrosā. Bet tas nav viss, ko viņš sasniedzis.

Toreiz un tagad
Žurnāls: Nr. 217

Gatavs vējam

Pirms divdesmit vasarām burātājs Ansis Dāle pēc 53 gadu pārtraukuma kļuva par pirmo pasaules čempionu, kuram par godu mastā atkal plīvoja Latvijas karogs. Padomju impērija vēl nebija sabrukusi, Mistral One Desing vēl nebija atzīta par olimpisko vējdēļu klasi, bet... jaunais laiks, kas nenāks, ja to nevedīs, jau bija klāt.     Arī iepriekšējā 1989. gada…
Žurnāls: Nr. 213

Vektors enerģijai

Pirms nepilniem trīspadsmit gadiem Kristers Serģis un Artis Rasmanis pirmo reizi kļuva par pasaules čempioniem motokrosā ekipāžu klasē. Tagad abiem pieder pieci šādi tituli. Kad 2008. gadā Kristers paziņoja par atvadām no lielā sporta, viņš pasaules čempionātos bija izcīnījis vēl trīs otrās un vienu trešo vietu. Tomēr šopavasar Serģis atkal stājās uz starta divos Latvijas…