Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Evita Krievāne… ledusnobraucienā!

 Māra Jurševica

Rītvakar pirmo reizi Helsinkos notiks Red Bull Chrached Ice sacensības.  Pirmo reizi uzaicināti piedalīties Latvijas sportisti. Mūsu valsti pārstāvēs šorttrekiste Evita Krievāne, kura pērn startēja Turīnas olimpiskajās spēlēs.

Pašā pilsētas centrā Observatorijas kalnā izveidota 390 metru gara trase, kuras augstuma starpība ir 34 metri. Trases platums ir no 5 līdz 7,5 metriem. Tajā ir gan tramplīni, gan bedres, gan pagriezieni, gan pretnogāzes. Vienā sacīkstē it kā apvienots hokejs, nobrauciens un borderkross.

Sacensības notiek jau septīto gadu. Agrāk tās rīkoja valstīs, kuras bagātas ar senām hokeja tradīcijām. Organizētāji bijuši zviedri un čehi, kanādieši, amerikāņi un krievi. Sportisti startē pa četri. Interesanti, ka vēl nesen Somijā notika plašas atlases sacensības, kurās kļuva zināmi sacīkšu saimnieku stiprākie atlēti. Kad starptautiskajās sacīkstēs sestdien būs aizvadītas kvalifikācijas cīņas, kurās, paredzams, piedalīsies 93 sportisti, četri izturīgākie, prasmīgākie un arī izveicīgākie tiks finālā. Balvu fonds paredzēts 7000 eiro apmērā.

Visi dalībnieki startēs pilnā hokejistu ekipējumā, vienīgi ripas un nūjas atstās malā.

Pirms nepilnas nedēļas Evita Krievāne veiksmīgi startēja pasaules šorttreka čempionātā. Pēc tam pa ceļam uz Somijas galvaspilsētu kopā ar kolēģiem uz mirkli piestāja Šamonī, tur viņu sazvanījām.

– Kas bija stimuls riskēt un piedalīties ekstrēmajās sacīkstēs Helsinkos?

Šorttreka sezona beigusies. Patlaban slēpoju Šamonī un drīz došos uz Somiju. Man patīk ātrums, patīk risks, kādēļ gan nepamēģināt kaut ko neierastu?

Red Bulls sacīkstes klātienē esi redzējusi?

– Tas gan nav izdevies. Vienīgi kādā televīzijas pārraidē redzēju, kā tas notiek. Savdabīgi.

– Tagad ierastās slidas jāliek malā un jāpielāgo hokejistiem paredzētās.

Atklāti sakot, vienubrīd domājām, ka šim pasākumam varēsim pielāgot ātrslidošanas slidas. Taču tas ir aizliegts. Neko darīt, ņemšu hokeja slidas. Nīderlandē, kur trenējos, ar komandas biedriem reizi nedēļā spēlējam kaut ko līdzīgu hokejam ar bumbiņu. Bez īpašā ekipējuma. Taču Helsinkos tas būs noderīgs. Par to parūpējās Rīgas hokeja komandas Ice Girls dalībnieces. Pirms diviem gadiem kopā ar viņām trenējos, esmu pat piedalījusies hokeja mačā.

– Tevi nebiedē ātrums?

– Man tas patīk. Te, Šamonī, ar slēpēm meklēju nelīdzenu trasi ar tramplīniem, ar asiem pagriezieniem. Tas noderēs Helsinkos.

– Konkurence Somijā būs pamatīga. Turklāt daiļā dzimuma pārstāves izies uz starta kopā ar vīriem…

– Esmu dzirdējusi, ka sacīkstēs piedalīšoties vēl divas somietes. Noteikti būs aizraujoši – gan nepazīstamie konkurenti, gan dīvainā trase, turklāt šādās sacensībās katrreiz noraugās daudzi tūkstoši skatītāju.

– Šorttrekā, pamatīgi grūstoties, var nopelnīt diskvalifikāciju. Helsinkos arī nedrīkst būt fizisku kontaktu ar konkurentiem.

– Mūsu sacīkstēs gadās, ka pretinieces patraucē, un tas labākajā gadījumā izsit no ritma. Somijā, izrādās, vainīgajiem draud diskvalifikācija…

– Bail nebūs?

– Nedomāju vis. Man patīk ekstrēmas nodarbes. Ja nepamēģinātu, varbūt vēlāk nožēlotu.

Šogad Kanādā līdzīgās sacensībās noraudzījās 75 000 skatītāju. Viss, protams, atkarīgs no trases ierīkotājiem, taču zinātāji lēš, ka sportistu ātrums dažuviet sasniedzot pat septiņdesmit kilometru stundā. Evita ir drosmīga meitene, un debijas reizē visam vajadzētu izdoties.

Māra JURŠEVICA