Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Krabis sāncenšus paņem spīlēs

 

Viens no stiprākajiem Eiropas un labākais Latvijas galda tenisists Matīss Burģis ar nupat izcīnīto bronzas medaļu Eiropas čempionātā atvadījies no jauniešu sabiedrības. Turpmāk 17 gadu vecā sportista sasniegumus varēsim skatīt vēl pieredzējušāku konkurentu sabiedrībā.

Eiropas jauniešu čempionātā Bratislavā liepājnieks vienatnē netika stiprāko spēlētāju sešpadsmitniekā, piecos setos zaudējot čeham Jakubam Chra. Toties pāru sacīkstē galda tenisa cienītāji no liepājnieka gaidīja vērā ņemamu panākumu. Matīss nelika vilties.

Dubultspēlē viņš startēja kopā ar ungāru Kristianu Naģu. Abi sapratni bija guvuši starptautiskā turnīrā Polijā, un šķita, ka spēle ies no rokas arī turpmāk.

„Protams, liela nozīme bija tam, ka Bratislabā bija arī mans vācu treneris Emerihs Terebaši," saka Matīss Burģis. „Tomēr vēl svarīgāka bija mana tēva un brāļa Reiņa klātbūtne. Viņi jau neskaitāmus gadus ir sacīkstēs, kurās spēlēju. Tas dod vēl lielāku ticību paša spēkiem un arī papildu emocijas."

Ungārijas galda tenisists Naģs izcīnīja vietu vienspēles finālā. „Mūsu dubultspēle bija pirms tam," turpina Matīss. „Reizēm šķita, ka Kristiāna domas jau saistās ar viņa gaidāmo maču par zeltu. Tomēr arī dubultspēlē mans partneris centās parādīt labāko sniegumu. Pāru sacīkstē tnevar gaidīt panākumu, ja viens ir labs, bet otrs – ne īpaši prasmīgs galda tenisists. Abiem jāspēlē meistarīgi. Un ja ir vēlamā sapratne, rezultāts noteikti būs pozitīvs."

Kā tad pietrūka līdz iespējai dubultspēlē cīnīties finālā? „Arī mūsu sporta veidā veiksme nereti daudz ko izšķir. Tā bija arī šoreiz. Vispirms ar Kristiānu zaudējām setos ar 0:2. Panācām izlīdzinājumu. Izšķirošajā setā pat bijām vadībā ar 5:0! Turpmāko spēju izskaidrot vienīgi ar veiksmes trūkumu. Līdz finālam pietrūka nieka tiesas. Taču prieks arī par bronzas medaļu."

Jauktajā dubultspēlē Matīss kopā ar Vācijas sportisti Žanu Jani 1/16 finālā zaudēja izšķirošajā setā čehiem Anetei Kučerovai un Jakubam Chra.

Nepilnas divas nedēļas Matīss Burģi vēl atpūšas dzimtajā Liepājā un mēģina veiksmīgi nokārtot eksāmenu, lai tiktu pie auto vadītāja tiesībām. Kārojas jau smalki autiņi, taču viņš lieliski apzinās, ka vispirms stabili jābrauc, lai nesagādātu problēmas sev un citiem. Bet sapņa vāģis ir melns sporta auto. Augusta sākumā Matīss atgriezīsies Vācijā, kur turpinās izglītoties un spēlēt vietējā klubā. Vispirms būs treniņnometne ar 1. Bundeslīgas komandu un tad arī drīzumā sāksies čempionāta cīņas.

Matīsam daudzus gadus draugu vidū ir iesauka Krabis. Nav grūti iedomāties, kādas izjūtas pārņem, kad tāds jūras iemītnieks saņem savās spīlēs. Tā rīkojas Matīss ar saviem konkurentiem: „Pie iesaukas tiku sen. Pirmo reizi Latvijas izlasē startēju Eiropas jauniešu čempionātā Itālijā. Man bija divpadsmit gadu. Visi komandas spēlētāji peldējās jūrā. Krastā bija izskalots skaists krabju mazulis. Es arī biju tāds sīkais. Man iesauka patīk…"

Kolēģu varējums

Latvijas jauniešu izlases pārējo dalībnieku sniegums pēc izcilās spēles komandu turnīrā (kā zināms, 7. vieta puišu cīņās) vairs nebija tik iespaidīgs. Turklāt Daiņa Reinholda savainotā potīte neļāva viņam piedalīties individuālajās sacīkstēs. Anžela Kurmeļova, Ramona Galsone, Margarita Žuromska un Vladislavs Agurjanovs guva pa kādai uzvarai, tomēr sacīkstēs līdz izšķirošajiem notikumiem neviens no viņiem netika.

Māra JURŠEVICA

Foto

Bronzas laureāts. Matīss Burģis ar medaļu atgriezies no Eiropas jauniešu čempionāta

Foto: Juris Bērziņš-Soms