Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Lai ceļš neaizaug, LATVIJAS III OLIMPIĀDE

Ar šo sporta veidu pirms simt gadiem sākās latviešu ceļš pēc olimpiskajām medaļām. 1912. gadā Stokholmā Haralds Blaus izcīnīja bronzas medaļu šaušanā pa māla baložiem, kas tagad pazīstama kā stenda šaušana. Šo laiku spēlēs mūs pārstāvējis Boriss Timofejevs, kas no lielā sporta aizgājis. Laiks jaunajiem, bet jauno ir pamaz.

Tiesa, olimpiādes sacensībās, kas risinājās Grobiņas Lāčkoku šautuvē, apaļajā stendā uzvarēja Dainis Upelnieks no Iecavas novada, kurš Latvijā ir līderis un savos trīsdesmit gados šajā sporta veida nosacīti būtu pie jaunajiem pieskaitāms. „Otrā olimpiskajā disciplīnā — tranšeju stendā — vinnēja vecie buki,” atzina sacensību galvenais tiesnesis Andrejs Rudzītis. „Čempions, ventspilnieks Eduards Kirjačeks gadu gadiem startējis Latvijas izlasē, piedalījies pasaules un Eiropas čempionātos. To pašu var teikt par otrās vietas ieguvēju Valdu Mincānu no Rīgas, pieredzējis ir arī bronzas laureāts Arnis Bērziņš.”

Šaušanā pa skrejošo mežacūku sevi apliecināja Talsu skola. Finālā ar simt trāpījumiem no simt iespējamiem uzvarēja Jānis Tams, sudrabu atvēlot savam novadniekam Jurim Zeltam.

 

STENDA ŠAUŠANA

Apaļais stends

1. Dainis Upelnieks (Iecavas nov.) 140

2. Valdis Kalējs (Kuldīgas nov.) 135

3. Atis Tomaševics (Rīga) 129

4. Kaspars Avens (Jēkabpils) 126

5. Vadims Basovs (Jēkabpils) 124

6. Gundars Briedis (Ventspils) 120

Tranšeju stends

1. Eduards Kirjačeks (Ventspils) 121

2. Valdis Mincāns (Rīga) 119

3. Arnis Bērziņš (Rīga) 119

4. Ģirts Dzintars (Ventspils) 117

5. Edgars Gailītis (Saldus nov.) 113

6. Valdis Kislins (Saldus nov.) 111

SK-35(pa skrejošo mežacūku)

1. Jānis Tams (Talsu nov.) 386

2. Juris Zelts (Talsu nov.) 379

3. Uldis Gints Šulcs-Ašeradens (Rīga) 373

4. Normunds Roze (Liepāja) 372

5. Ainārs Kuprovskis (Gulbenes nov.) 371

6. Vilnis Jaunzems (Pārgaujas nov.) 371