Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ātrumlaivu braucēji krāj titulus

 

Aizvadītās nedēļas bijušas īpaši veiksmīgas Latvijas ātrumlaivu braucējiem. Mārtiņš Morozs nosargājis Eiropas čempiontitulu JT-250 klasē, Sergejs Ņikitins kļuvis par 24 stundu sacīkšu pasaules čempionu, bet Eiropas F-2000 klases kausa izcīņas posmā Zviedrijā četri Latvijas komandu braucēji iekļuva pirmajā piecniekā, ar Uģi Grosu uzvarētāja statusā.

Morozs turpina tradīcijas

Mārtiņš Morozs triumfēja Alūksnē, kur notika Eiropas jauniešu čempionāts JT-250 klasē. Līdz šim Moroza augstākais rezultāts Eiropā bija bronzas medaļa 2006. gadā. Pirms viņa divkārtējs čempions bija Artūrs Brolītis, kurš šogad startēja S-550 klasē Latvijas meistarības ietvaros. Sacensības jauniešiem bija īpaši grūtas, jo startam Eiropas čempionātā pieteicās 24 sportisti. Tā kā noteikumi pieļauj trasē tikai 20 dalībniekus, tika veikti septiņi kvalifikācijas braucieni, kuros kļuva zināmi 20 finālisti.

Ņikitins – izturīgākais

Sanktpēterburgā ūdens motosporta sacīkstēs, kurām krievi piešķīruši pasaules čempionāta statusu, 24 stundu braucienā zeltu izcīnīja Latvijas pilots no Kalnciems Racing Team Sergejs Ņikitins. Izmantojot iespēju, ka Formula 2000 kalendārā nebija paredzēts neviens Eiropas vai Pasaules kausa posms, Ņikitins piedalījās prestižajā izturības braucienā. Vietas uz pjedestāla izcīnīja arī citi mūsu sportisti. Latvijas komanda Barmalej, kuras ekipāžā startēja piloti Vladimirs Gavrilejs, Kaspars Birze, Oļegs Sintnieks un Aleksejs Toreko, PR 2000 klasē ieguva sudraba medaļas. Akvashelf Racing, kas ir apvienotā Latvijas – Krievijas komanda, klasē PR 1500 izcīnīja trešo vietu. Akvashelf Racing pirmajā ekipāžā startēja divi Latvijas sportisti – Gints Miezis un Andrejs Jufimecs, otrajā – Dmitrijs Šillers, Andrejs Dudaks, Vladimirs Rjabcevs un Māris Zemracis.

Latvieši grauj Zviedriju

Uģis Gross no Kalnciems Racing Team izcīnīja savu otro uzvaru Formula 2000 Eiropas kausa posmā ūdens motosportā, kas notika Zviedrijas kūrortpilsētā Karlshamnā. Otrajā vietā Uvis Slakteris no Riga Powerboat Team.

Sprinta sacīkstēs pārmaiņus uzvarēja abi mūsu pirmie piloti, tomēr finālbraucienā par Uvi Slakteri veiksmīgāks bija Uģis Gross. Trešā vieta Maritai Stromo no Norvēģijas. Šajā posmā pirmajā piecniekā latvieši ļāva iekļūt vienīgi daiļā dzimuma pārstāvei, jo uzreiz aiz pjedestāla palika Uvja komandas biedrs Genādijs Tučkovs, bet piekto vietu, pēdējā aplī apdzenot Riku Hakonsenu, izcīnīja Sergejs Ņikitins.

Tikmēr Rīga gatavojas Daugavas ūdeņos uzņemt F-2000 klases ātrumlaivas – tiks aizvadīts Pasaules kausa posms. Uģis Gross, Uvis Slakteris un Genādijs Tučkovs ir favorītu pulkā, lai arī pirmais posms pasaules sērijā nebija līdz galam veiksmīgs. Programma, kā ierasts, kulmināciju virza uz svētdienas pēcpusdienu, kad notiks finālbrauciens. Taču līdz tam starp Vanšu un Akmens tiltiem piektdienas vakarā lielā uguņošana un svētku pasākums, sestdien treniņi, laika kontrole, kā arī papildsacensības (ātrumrekords un mačsacīkste), bet svētdien pl. 14.30 Latvijas Grand Prix galvenais brauciens.

Viesturs SAUKĀNS