Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Gulbis sāk un uzvar

 

Latvija – Somija 3:2

Rezultāti

Emocijas pamazām norimst, tomēr atmiņas paliek – Latvija uzvarējusi Somiju Deivisa kausa izcīņā tenisā un septembrī turpinās cīņu par iekļūšanu Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā. Atkārtots 1994.gada sasniegums, turklāt šoreiz Latvijai ir ļoti labas izredzes sasniegt mērķi. Somija ar Jarko Nieminenu priekšgalā bija ļoti spēcīgs pretinieks, tomēr Latvijas sportisti Tamperē spēja sagādāt patīkamus mirkļus daudzajiem līdzjutējiem.

Vēl nekad  izbraukuma spēlēs mūsu valsts tenisisti nebija izjutuši tik lielu savu skatītāju atbalstu. Klātienē cīņas vēroja vismaz trīs četri simti mūsu līdzjutēju, un tas apliecina augošo tenisa popularitāti valstī. Visai mājīgajā Tamperes tenisa stadionā varēja sastapt daudzus šīs spēles fanus, augstas amatpersonas un pat bijušo Valsts prezidentu Gunti Ulmani.

Pirms cīņas prognozes bija visdažādākās, taču vairums ticēja mūsējo  uzvarai. Ernests Gulbis ar saviem sasniegumiem liek sasparoties arī pārējiem, un tas sekmē progresu. Somijas izlasē bija pasaules elites spēlētājs Jarko Nieminens, taču Latvijas komanda bija pārāka. Nedaudz pārsteidzoši, taču likumsakarīgi un pelnīti, jo mūsējie uzvarēja tik izšķirošajā dubultspēlē un divi panākumi vienspēlēs arī Ernesta Gulbja kontā. Sacensību pēdējā dienā jau pēc pirmās vienspēles mača iznākums bija izšķirts, apliecinot mūsu izlases potenciālu.

Deivisa kausa izcīņā uzvar visa komanda, rezervistus un apkalpojošo personālu ieskaitot, taču līdera loma arī nav mazsvarīga. Lai arī jaunākais izlasē, Ernests Gulbis jau ir autoritāte  savā komandā un arī pretinieku vidū. " „Ernests ir ļoti labs un talantīgs tenisists, par to esmu pārliecinājies arī praksē, jo turnīros dažkārt trenējamies kopā. Viņš var būt pietiekami ciets rieksts ikvienam  pretiniekam," tā – somu izlases līderis Jarko Nieminens.

Abu tenisistu savstarpējā spēle Tamperē tomēr izpalika, lai arī bija ļoti gaidīta. Jarko Nieminenam savu 26. dzimšanas dienu neizdevās sagaidīt priecīgā noskaņojumā, jo neliela  kājas savainojuma dēļ viņš nepiedalījās pēdējā vienspēlē, un somi visā cīņā zaudēja ar 2: 3. Gulbja – Jarko Nieminena cīņu  nepacietīgi gaidīja abu pušu līdzjutēji un arī Ernests: "Pēdējā treniņā es uzzināju, ka Jarko tomēr nespēlēs, taču emocionāli man bija vēl grūtāk koncentrēties cīņai pret Timo Nieminenu, jo biju gatavojies pavisam citai spēlei."

Visdrīzākajā nākotnē gan jau notiks arī Gulbja un Jarko Nieminena pirmā oficiālā savstarpējā spēle. Toties šoreiz svarīgāks ir panākums Deivisa kausa izcīņas mačā. Latvijai  ir labas izredzes iekļūt pirmajā grupā, jo nākamsi sāncensis – Monako  tomēr ir relatīvi vājāks pretinieks par Somiju. Tiesa, vienīgi relatīvi, jo komandu cīņās mēdz gadīties neparedzētais, turklāt arī viena spēlētāja ne īpaši stiprā spēle vai savainojums var krietni ietekmēt kopējo stratēģiju.

Tamperes notikumus otrreiz nepārdzīvot, taču spilgtā atmiņā vēl daudzas epizodes. Ernesta Gulbja majestātiskā un vienlaikus izdomām bagātā spēle ar vairākām izcilām epizodēm un spēju saņemties izšķirošajos brīžos. Anda Juškas spēcīgās serves, cīņasspars  un arī pārkaitētās emocijas. Denisa Pavlova lieliskā sapratne ar partneri dubultspēlē  un arī paša spējas kritiskajos brīžos parādīt labāko sniegumu. Kārļa Lejnieka kūsājošā enerģija un vēlme tikt pamatsastāvā. Izlases kapteiņa Ģirta Dzeldes ārējais miers un spēja saliedēt komandu, tāpat trenera Māra Rozentāla pamatīgums it visā. Vēl citi palīgi un padomdevēji, tuvinieki un draugi, konkurenti un arī skauģi. Jo tālāk tiksi, jo lielāks karuselis visapkārt, bet uzvaras spēks vienmēr slēpsies vienotībā.

Savu līdzjutēju atbalsts puišiem Tamperē deva papildu spēku, ne velti par aktīvākajiem faniem rakstīja pat somu laikraksti. Pateicībā par atbalstu kopējs izbrauciens ar kuģīti un vakariņas ar kvēlākajiem atbalstītājiem. Jācer, ka otrais piegājiens tikt pirmajā grupā būs veiksmīgs. Pirms 13 gadiem tagadējais kapteinis Ģirts Dzelde kopā ar Andri Fiļimonovu un Armandu Štrombahu  izšķirošajā spēlē ar 1: 4 zaudēja daudzsološajai Marokas izlasei. Laiki mainījušies, un tagad jau Latvijas valstsvienība tiks uzskatīta par favorīti cīņā pret Monako.

Māris Rīmenis,

LTV Sports