Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

LOK vēlēšanas notiks 21. septembrī

Piektdien,21. septembrī, notiks Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas pārskata vēlēšanu sesija, kurā tiks ievēlēts LOK sastāvs un vadība.

Pagājuši četri gadi, kopš LOK prezidenta amatā tika ievēlēts Aldons Vrubļevskis, ģenerālsekretārs Einars Fogelis, viceprezidenti Žoržs Tikmers un Andris Feldmanis, kā arī LOK individuālie locekļi un izpildkomiteja.

Ģenerālās asamblejas sesija 21. septembrī norisināsies viesnīcā Radisson BLU Daugava Hotel (Rīgā, Kuģu ielā 24). Sākums pulksten 11.00.

Olimpisko sporta veidu federācijām līdz 14. septembra pulksten 16.00 LOK jāiesniedz rakstiski pieteikumi, iesakot kandidātus ievēlēšanai par LOK individuālajiem locekļiem, LOK prezidentu, ģenerālsekretāru vai izpildkomitejas locekli. Vienu un to pašu personu var iekļaut vairākos kandidātu sarakstos, ja tā apliecinājusi gatavību kandidēt un ievēlēšanas gadījumā pildīt amata pienākumus.

Apkopojot iesniegtos pieteikumus, kandidātu saraksti būs publiski pieejami www.olimpiade.lv.

Jau šā gada maijā Vrubļevskis apliecināja gatavību turpināt darbu LOK prezidenta amatā: „Varu apstiprināt, ka es gatavojos kandidēt, bet visu izšķirs balsotāji — olimpisko sporta veidu federāciju pilnvarotie pārstāvji.”

Analizējot LOK prezidenta amatā paveikto, Vrubļevskis uzsver: „Sporta jomā kopumā ir izdevies saglabāt sporta organizāciju vienotību. Neskatoties uz to, kādi ir bijušie subjektīvie vai objektīvie, ārējie vai iekšējie apstākļi, sporta organizācijas ir vienotas savā vēlmē attīstīties un iet uz priekšu. Šo atmosfēru ir izdevies saglabāt un attīstīt, mainoties dažādiem politiskajiem spēkiem, kas ir nākuši pie valdības stūres.”

„Tāpat priecē, ka ir izdevies nodrošināt Latvijas sportistu rezultātu izaugsmi gan jaunatnes, gan pieaugušo olimpiskajās spēlēs. Arī Latvijas jaunatnes un pieaugušo olimpiādes ir iesakņojušās un ieņēmušas nozīmīgu vietu Latvijas sporta kalendārā, ko novērtējušas Latvijas pašvaldības, aktīvi piedaloties šajā procesā.”

Asamblejas darba kārtībā būs arī pārskats par LOK darbību no 2009. līdz 2012. gadam un XXX olimpiādes spēlēm Londonā.

Pēc LOK darbības atjaunošanas 1988. gadā tai bijuši divi prezidenti, no 1988. līdz 2004. gadam — Vilnis Baltiņš (amatā četrus termiņus), no 2004. gada — Aldons Vrubļevskis.

LOK atbalsta LOK ģenerālsponsori A/S Latvijas Valsts meži un SIA Latvijas Mobilais Telefons, LOK sponsori A/S Swedbank, A/S Latvijas Gāze, un SIA LDZ Cargo.