Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Mūsu sētā zeltu raka…

2220 sportisti, pārstāvot 71 pašvaldību, Latvijas Jaunatnes olimpiādē 26 sporta veidos cīnījās par 221 medaļu komplektu. Trīs pirmās jūlija dienas Jūrmala bija viņu mājas, viņu sēta, kurā tika skalots zelts. Šo prasmi demonstrēja jaunieši vecumā no 12 līdz 18 gadiem, pirmo reizi sacenšoties arī golfā, pieskārienregbijā un jātnieku sportā.
Ārpus Jūrmalas sacensības notika tikai smaiļošanā un kanoe airēšanā — Limbažos, vingrošanā — olimpiskajā centrā Rīga, BMX — Jelgavā, šaušanā — Tukumā, golfā — Salienā, jātnieku sportā — Kleistos. Visvairāk dalībnieku startēja vieglatlētikā (389), futbolā (194), volejbolā (156) un cīņā (149).
Kad jūrmalnieki savu sētu zelta skalošanai bija sagatavojuši, viņi visus laipni aicināja uz olimpiādes atklāšanas ceremoniju Slokas stadionā.

SPORTS IR PATIESA VĒRTĪBA
Izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks: “Īpaši priecē lielais dalībnieku skaits. Tas nozīmē, ka sports ieņem ļoti nozīmīgu vietu Latvijas jaunatnes dzīvē. Tas nozīmē to, ka Latvijas jaunatne sportu ir atzinusi par patiesu vērtību. Es zinu, ka jūsu vidū ir nākamie Latvijas čempioni, nākamie Eiropas čempioni, nākamie pasaules čempioni un nākamie olimpiskie čempioni. Tā kā sports ir cīņa, es novēlu vispirms katram uzvarēt sevi. Tā laikam ir vissmagākā cīņa. Novēlu augstus rezultātus, sportisku garu, lai valda sportiska gaisotne!”

TAGAD ESAM VIENA ĢIMENE
Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis: “Piedaloties Latvijas Jaunatnes olimpiādē, jūs esat pievienojušies Latvijas olimpiešu saimei. Tagad mēs esam viena ģimene. Mums visiem kopā atbilstoši olimpiskajai motivācijai jānoskaidro, kurš var ātrāk, kurš var augstāk, kurš var tālāk un spēcīgāk. Novēlu jums sekmīgus startus! Gribu, lai jūs atcerētos, ka ļoti daudzi cilvēki ir ilgstoši strādājuši, lai varētu notikt šie svētki. Gribu pateikt lielu paldies gan jums, gan jūsu treneriem par ieguldīto darbu, gan pašvaldību vadītājiem par atbalstu sportam. Gribu izteikt pateicību Izglītības un zinātnes ministrijai par atbalstu jaunatnes sportam un Jūrmalas pilsētai, konkrēti Jūrmalas domes priekšsēdētājam Gatim Truksnim un pilsētas sporta dzīves vadītājai Indrai Brinkmanei. Liels paldies jums par šiem svētkiem! Svinēsim kopā! Lai veicas!”

SVĒTKI JAUNĪBAI, SVĒTKI LATVIJAI
Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis: “Šodien ir svētki sportam, svētki jaunībai, svētki Latvijai, svētki Jūrmalai. Mūsu pilsētai uzņemt olimpiādi ir liels gods un liela atbildība. Par to gribu pateikties Latvijas Olimpiskajai komitejai, kas mums to uzticēja. Ceru, ka godam visi kopā tiksim ar to galā. Jūrmalā jūs sacentīsieties, Jūrmalā jūs dalīsiet zeltu, bet visvairāk man gribētos, lai šīs trīs dienas Jūrmalā jums paliek atmiņā gan ar sportiskiem sasniegumiem, gan ar to sirds siltumu, kādu jūrmalnieki jums spēj un grib dot. Lai jums veicas! Pasludinu Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādi par atklātu!”