Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 348 Olimpiāde

Laimes spēle kērlingā

Latvijas skolu Ziemas olimpiskā festivāla kērlinga turnīrā zelta medaļas izcīnīja Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, bet bronzu ieguva Rīgas Valdorfskola. Savukārt sportiskā Jelgavas 4. vidusskola turnīrā startēja ar divām komandām, izcīnot sudrabu un 4. vietu.

Ziemas festivāla kērlinga turnīrā startēja septiņas komandas. Vienības aizvadīja apļa sacensības, katra ar katru izspēlējot pa vienam mačam. Pēc punktiem tika noskaidroti abi finālisti un komandas, kas cīnījās mazajā finālā par bronzu.

“Varēja būt labāk — mēs cerējām uz 1. un 3. vietu,” pēc piedzīvotiem diviem zaudējumiem finālspēlēs sacīja viena no Latvijas aizrautīgākajām sporta skolotājām — Jelgavas 4. vidusskolas pedagoģe Nataļja Gorškova. “Tā kā finālā pretī bija Rīgas skolas komanda ar lielajiem bērniem, viņus nekādi nevarēja uzvarēt. Arī priekšsacīkstēs paspēlējām tikai viņiem. Otra mūsu komanda, kura palika 4. vietā, piedalījās Ziemas festivālā arī pērn un atkal bija 4. vietā. Bet gados jaunākā komanda, kas izcīnīja 2. vietu, pirmo reizi piedalījās Ziemas festivālā. Viņiem bija viena vecāka meitene, kura pērn brauca uz festivālu slēpot, bet ieraudzīja kērlinga spēli, pamēģināja, un viņai iepatikās. Viņa ļoti atbildīgi izturējās pret turnīru, uzņēmās komandas kapteiņa lomu, pamācīja partnerus, par spīti tam, ka slimo un ir atbrīvota no sporta stundām. Tas ir brīnišķīgi, ka arī šādi bērni var izbaudīt Ziemas festivālu un atrast piemērotu disciplīnu, kurā piedalīties,” gandarījumu pauda sporta skolotāja.

“Ļoti labi, ka festivāla pirmajā dienā bija treniņi trenera vadībā, kurš skolēniem visu paskaidroja, pamācīja, bet turnīrs notika nākamajā dienā. Skolēniem patīk šāda kopā sanākšana un palikšana pa nakti,” sacīja Gorškova.

Skolu izcīnīto medaļu kopvērtējumā Jelgavas 4. vidusskola ar pieciem zeltiem un sudrabiem un vienu bronzas godalgu izcīnīja 2. vietu. Kā atzina sporta skolotāja, jelgavnieku panākumos Ziemas festivālā liels nopelns ir pilsētas Ledus sporta skolai. Daiļslidotāji un šorttrekesti vien izcīnīja septiņas godalgas slidošanas mačos, pa medaļai arī 3×3 hokejā, ragaviņu sportā un lielajā skolas stafetē.

 

KĒRLINGS

1. Rīgas Valsts 2. ģimnāzija

2. Jelgavas 4. vidusskola

3. Rīgas Valdorfskola

 

SLIDOŠANA

1. grupā puišiem

1. Tomass Murāns (Rīgas Centra humanitārā vidusskola)

2. Artūrs Andris Miglinieks (Valda Avotiņa pamatskolas attīstības centrs)

3. Daniels Auziņš (Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola)

 

1. grupā meitenēm

1. Patrīcija Elizabete Sniķere (Rīgas Franču licejs)

2. Keita Maizīte (Rīgas 6. vidusskola)

3. Elizabete Anna Račika (Rīgas 28. vidusskola)

 

2. grupā puišiem

1. Matīss Ošāns (Jelgavas 4. vidusskola)

2. Krists Retenais (Rīgas 6. vidusskola)

3. Rihards Borskis (Rīgas Angļu ģimnāzija)

 

2. grupā meitenēm

1. Paula Gelvere (Jelgavas 4. vidusskola)

2. Ance Grosberga (Rīgas 6. vidusskola)

3. Ance Kucina (Rīgas 7. pamatskola)

 

3. grupā puišiem

1. Rūdolfs Bērzkalns (Cēsu 2. pamatskola)

2. Raitis Riekstiņš (Jelgavas 4. vidusskola)

3. Roberts Polis (Rīgas Valda Zālīša sākumskola)

 

3. grupā meitenēm

1. Nikola Koridze (Jelgavas 4. vidusskola)

2. Karlīna Boka (Jelgavas 4. vidusskola)

3. Klaudija Šmalca (Mārupes vidusskola)

 

Stafete

1. grupā

1. Grundzāles pamatskola

2. Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija

3. Blomes pamatskola

 

2. grupā

1. Jelgavas 4. vidusskola

2. Rīgas Angļu ģimnāzija

3. Baložu vidusskola

 

3. grupā

1. Jelgavas 4. vidusskola

2. Mārupes vidusskola

3. Cēsu 2. pamatskola

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns