Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Debesu skrējiens

Kurš pirmais sasniegs Eiropas augstākā kalna Elbrusa 5642 metrus augsto Rietumu virsotni? Dalībnieku sastāvs internacionāls, starts kopējs septiņos no rīta Azau pļavā 2350 m virs jūras līmeņa, kontrollaiks — tālāk ceļu uz virsotni drīkst turpināt tikai tie, kas līdz pulksten divpadsmitiem sasnieguši sedlieni 5300 m augstumā.

Latviešu alpīnists Atis Plakans, kas vairākkārt veicis aptuveni 150 km garo ultramaratonu pa kalnu takām apkārt Monblānam, šajā Red Fox Elbrus Race festivālā šopavasar piedalījās jau trešo reizi. „Iepriekš distance bija vieglāka un īsāka, jo sākās 3700 m virs jūras līmeņa, šogad vairāk nekā trīs vertikāles kilometrus maksimālā ātrumā nācās pievarēt pirmo reizi, tāpēc mērķis bija finišēt,” stāsta mūsu piedzīvojumu meklētājs. Lai arī šīs sacensības ir vienas no Sky Runner World Series pasākumiem, skriešana Elbrusā tomēr galvenokārt ir ātra iešana. Vienalga Atis Plakans (attēlā), veicot aptuveni 13 km garu maršrutu, virsotni sasniedza pēc sešām stundām un 40 minūtēm, turklāt vairāk par pusstundu viņš zaudēja, glābjot kādu neveiksmē iekļuvušu konkurentu. Uzvarētājs spānis Luiss Ernando Eiropu no augšas ieraudzīja pēc nepilnām četrām stundām.