Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 300 Olimpiāde

Paralēli dzīvojot

Mācos, strādāju, sportoju — tā par sevi saka abi olimpiādes čempioni paralēlajā snovborda slalomā Signe Valdusa un Andris Ablažēvics. Abi bijuši labākie arī iepriekšējā olimpiādē, abi nāk no Siguldas Valsts ģimnāzijas 2011. gada izlaiduma paralēlklasēm.

Tagad Andris, kurš Kaķīškalnā finālā pieveica snovborda veterānu Olafu Vītolu, studē RTU 4. kursā ceļu un tiltu būvniecību, kā arī strādā par būvdarbu vadītāja palīgu firmā M.A.-TAKA. Profesionālajai dzīvei nostabilizējoties, Ablažēvics snovbordslalomam pievērsies ar agrāko intensitāti, šogad piedaloties arī Vispasaules studentu ziemas spēlēs.

„Man gan nav sanācis daudz trenēties, visu laiku skola un darbs,” atzīstas Signe Valdusa. „Bet mačs bija ļoti interesants. Reti gadās, ka sakostiem zobiem jābrauc līdz pēdējam metram.” Signe finālā Lindu Zvaigzni pārspēja tikai par četrām sekundes simtdaļām.

Čempione mācās Medicīnas koledžas pēdējā kursā, strādā tepat Siguldā ātrās palīdzības brigādē vismaz septiņas diennaktis mēnesī. Vēl prakse Rīgā, tad jāizstrādā kvalifikācijas darbs, tas jūnijā jāaizstāv un… „…diploms kabatā,” Signe nosaka viegli, kā vārtus pa ideālo trajektoriju ņemot.

Niecīgais dalībnieku skaits (pieci puiši, divas dāmas) teicami iekārtotajā sloupstaila parkā Žagarkalnā neatspoguļo realitāti šajā disciplīnā. „Nākamajā dienā Milzkalnē Latvijas čempionātā piedalījās vairāk nekā 30 sloupstailistu,” norāda sacensību galvenais tiesnesis, ekstrēmo sporta veidu pasniedzējs LSPA Dins Danne. Kas tajā vairāk vainojams — pašvaldības, kas negana savus sportistus, rīkotāji, kas uzstāj, lai sacensību nolikums būtu viena taisnība visiem, vai snovbordistu uzspīlētā brīvdomība — to varat minēt paši. Katrā ziņā čempiona zeltu godam nopelnīja rīdzinieks Toms Petrusevičs, kurš sekmīgi cīnās arī starptautiskajā arēnā. „Stabilitāte un vieglums,” šādiem vārdiem Danne raksturo Petruseviča sniegumu. „Viņš trikus izpilda bez lieka sasprindzinājuma.”

 

SNOVBORDS

Sloupstails

Dāmas

1. Māra Zālīte (Tukuma nov.) 45

Kungi

1. Toms Petrusevičs (Rīga) 84

2. Kaspars Rums (Siguldas nov.) 81

3. Artūrs Vasarājs (Siguldas nov.) 73

Paralēlais slaloms

Dāmas

1. Signe Valdusa (Siguldas nov.)

2. Linda Zvaigzne (Siguldas nov.)

3. Paula Anna Vītola (Rīga)

4. Anda Sproģe (Siguldas nov.)

5. Marta Garā (Siguldas nov.)

6. Justīne Ciganovska (Rīga)

Kungi

1. Andris Ablažēvics (Siguldas nov.)

2. Olafs Vītols (Rīga)

3. Gerds Sīmanis (Rīga)

4. Juris Vasioleks (Rīga)

5. Ansis Blumbergs (Siguldas nov.)

6. Eduards Balodis (Ķekavas nov.)