Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Mazā futbola apgriezieni

Ar astoņu komandu spēlēm virslīgā sācies Latvijas čempionāts telpu futbolā. Apgriezienus uzņem arī cīņa par Rīgas medaļām, kurā trijās līgās sacenšas 49 komandas.

Latvijas virslīgas čempionātā piedalās sešas Rīgas vienības, kas savas mājas spēles aizvada olimpiskajā sporta centrā Rīga — iepriekšējo trīs gadu čempioni Nikars, Latvijas kausa ieguvēji TSI Futsal Team, Raba, RTU, ISMA un Raita. Pēc pagājušās sezonas apvienojušās divas komandas FC Jūrmala un Monarch, kas šosezon startēs ar nosaukumu FK Jelgava-Monarch, mājas spēles aizvadot Jelgavas sporta hallē. Vēl virslīgā spēlē Ventspils Honda. Jāpiebilst, ka neviena no pagājušās sezonas Rīgas čempionāta pirmās līgas divām labākajām vienībām Nīco un LSPA/La Sport neizmantoja tiesības pārcelties uz virslīgu.
Vēl pirms Latvijas čempionāta starta mūsu čempionvienība Nikars piedalījās UEFA Futsal kausa izcīņā, kur šoreiz rīdziniekiem neizdevās atkārtot pagājušā gada panākumu, kad Nikars pirmo reizi vēsturē iekļuva Elites kārtā. Šoreiz Nikars pamatturnīrā, kas notika Rumānijā, četru komandu konkurencē palika trešajā vietā. Nikars ar 1:7 zaudēja laukuma saimniekiem Targu Mures, ar 2:7 piekāpās arī Azerbaidžānas Araz, bet pēdējā spēlē ar 4:1 pārspēja īru Sporting Fingal.
Toties Latvijā Nikars futbolisti jau paspējuši izcīnīt pirmo trofeju, Superkausa spēlē ar 4:1 pārspējot Latvijas kausa ieguvējus TSI.
Latvijas čempionātā pēc pirmajām piecām spēlēm līderos izvirzījušās abas pēdējo gadu mūsu telpu futbola modes noteicējas — Nikars un Raba, kas piecās spēlēs izcīnījušas pa četrām uzvarām un pa reizei spēlējušas neizšķirti. Nikars tikai 12 sekundes pirms cīņas beigām izglābās no zaudējuma mačā ar FK Jelgava-Monarch — 2:2. Čempionus no zaudējuma izglāba Igors Dacko, kurš ar astoņiem gūtajiem vārtiem arī izvirzījies par čempionāta labāko snaiperi. Savukārt Raba sensacionāli zaudēja punktus mačā ar Raitu (1:1), kas pēc piecām spēlēm ar diviem punktiem atrodas pēdējā vietā. Labi čempionātu sāka arī FK Jelgava-Monarch, kas bez neizšķirta ar čempioniem guva arī trīs uzvaras, taču piektajā kārtā jelgavniekus nolaida uz zemes Raba — 1:7.
Šogad pasaulē notikušas izmaiņas telpu futbola noteikumos. Galvenā novitāte, ka arī telpu futbolā tagad ir atļauta spēka divcīņas un arī izklupieni. Tāpat arī vārtsargiem vairs nevarēs pēc bumbas ievadīšanas spēlē vēlreiz skarties bumbai.
Rīgas čempionāta pirmajā līgā piedalās 11 vienības. Visas spēles notika Rīgas Olimpiskajā sporta centrā. Pēc pirmajām piecām spēlēm bez punktu zaudējumiem spēlē Latvijas čempionu fārmklubs Sportims-Nikars un New Project, kas aizvadījusi par spēli mazāk. Rīgas čempionāta otrajā līgā sacenšas 18, bet trešajā līgā — 20 komandas.
Kristiāns GIRVIČS

Latvijas virslīgas čempionāts
Raba 5, 4, 1, 0, 27:7, 13
Nikars 5, 4, 1, 0, 22:6, 13
FK Jelgava-Monarch 5, 3, 1, 1, 13:13, 10
RTU 5, 2, 1, 2, 13:19, 7
TSI Futsal Team 5, 1, 2, 2, 11:17, 5
Honda 5, 1, 0, 4, 12:16, 3
ISMA 5, 1, 0, 4, 10:22, 3
Raita 5, 0, 2, 3, 8:16, 2
Rezultatīvākie spēlētāji: Igors Dacko (Nikars) — 8, Maksims Seņs — 7, Dmitrijs Jakovļevs (abi Raba) — 6, Dmitrijs Kuzmins (Honda) — 5.