Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 348 Olimpiāde

Tautiski unikāls

Kur ir Latvijas ragaviņu (ne kamaniņu!) sporta centri? Tie neatrodas ne Siguldā, ne Murjāņos vai Cēsīs, bet gan Apē un Strenčos! Tieši šo novadu vidusskolu komandas vienīgās ragaviņu braukšanā spēja izcīnīt pa divām medaļām. Turklāt Apes divām bronzām vēl klāt pieskaitāms Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas zelts.

Tas liecina, ka abos novados šajā tautiski unikālajā sporta veidā pirms došanās uz olimpisko festivālu notikusi vērā ņemama gatavošanās, jo komandu dalībniekiem stafetes veidā ragaviņas pirms braukšanas lejup iespējami ātrāk jāuznes arī kalnā augšā. Un, ja vienas skolas vairākas komandas spēj gūt panākumus starp padsmitiem citu konkurentvienību, tas jau liecina par īpaši izstrādātu metodiku.

Iespējams, ka tieši kādā Strenču gravā, Apes kalnā vai Gaujienas Gaujmalas nogāzē Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas ģenerālsekretāram un LSFP prezidentam Einaram Fogelim par godu Latvijā atdzims pirms pusgadsimta izzudušās dabisko trašu braukšanas tradīcijas un mums būs komanda, kas arī šajā disciplīnā piedalīsies Pasaules kausa izcīņās un pasaules čempionātos.

 

RAGAVIŅU SPORTS

1. grupā

1. Siguldas Valsts ģimnāzija

2. Ērgļu vidusskola

3. Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola

 

2. grupā

1. Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola

2. Strenču novada vidusskola

3. Rīgas 6. vidusskola

 

3. grupā

1. Strenču novada vidusskola

2. Jelgavas 4. vidusskola

3. Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola

Dainis Caune
Dainis Caune