Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Pirmais pie Brīvības pieminekļa

Pirmo pasaules čempionātu pie Brīvības pieminekļa Eiropas sporta nedēļas ietvaros sarīkoja ielu vingrotāji. Turklāt tas bija pirmais, kurā tika kronēti pasaules čempioni divās jaunās disciplīnās — spēka un izturības vingrojumos.

“Jau notikuši septiņi pasaules čempionāti frīstailā, kurā tiek vērtēta vingrojumu sarežģītība un izpildes kvalitāte, pieļaujot arī nelielu subjektivitāti,” stāsta Pasaules Ielu vingrošanas federācijas prezidents Māris Šlēziņš. “Bet ir daudzi vingrotāji, kam nepatīk triku taisīšana. Tāpēc pasaules čempionātu papildinājām ar divām jaunām disciplīnām, kurās rezultāti viegli izmērāmi. Spēka disciplīnu veido trīscīņa: pievilkšanās ar 32 kg papildsvaru, atspiešanās līdztekās ar 50 kg un pietupieni uz vienas kājas ar 16 kg. Izturību testējam distancē, kurā astoņās vai desmit minūtēs uz sešiem rīkiem — stieņa, zemajām un augstajām līdztekām, kastes, līdzenas virsmas un horizontālās trepes jāizpilda noteikts skaits vingrinājumu.”

Par godu pirmajiem pasaules čempioniem pie Brīvības pieminekļa skanēja Polijas un Čehijas himnas. Izturībā ar pārliecinoši labāko rezultātu (7:33,59) uzvarēja poļu atlēts Kšištofs Susidko, sudrabu atvēlot krievam Dmitrijam Docenko (8:45,75), bet bronzu — savam tautietim Marjušam Paravdrikam (8;49,62). Arī dāmu konkurencē pasaules zelts polietei Magdalenai Malekai.

Par pasaulē spēcīgāko ielu vingrotāju tagad uzskatāms čehs Mareks Matis. Otro vietu spēka vingrojumos izcīnīja polis Lukašs Milčuks, trešo — krievs Gregorijs Škurihins. No Latvijas atlētiem piektais — Ritvars Kārkliņš, izturības vingrojumos septītais — Gvido Šalms, desmitais — Nils Miezis.

Tautas klasē savus spēkus pasaules čempionāta formātā varēja pārbaudīt ikviens interesents.