Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

LATVIJAS III OLIMPIĀDE Četrgades eksāmenā vislabākā Ansule

Jātnieku sporta pārstāvji četrgades olimpisko eksāmenu kārtoja Kleistos. Abos konkūra maršrutos nepārspējama bija mārupiete Linda Ansule ar Lemonu. Savukārt iejādē uzvarēja viņas novadniece Airisa Penele. Sacensībās piedalījās arī kungi.

Kleistos karstums nelutināja ne sportistus, ne zirgus, tādēļ šādos laikapstākļos gūtais panākums ir īpašā vērtē. Konkūrā abos maršrutos, veicot distanci attiecīgi ar 130 un 140 cm augstiem šķēršļiem, nekļūdīga bija 24 gadus vecā Linda Ansule. Olimpiādes medaļnieku pulkā iekļuva arī Lindas komandas biedrs Mairis Penelis un ropažnieks Guntars Siliņš.

„Treniņos daudz strādājām, tādēļ klusībā cerēju uz augstu vietu. Mums izdevās izcils sniegums abos maršrutos, apsteidzām daudz pieredzējušākus jātniekus un zirgus,” sarunā ar žurnālu Sports uzsvēra Linda Ansule. „Strādājam vienotā komandā ar treneri Annu Stafecku, kas kopā ar mums ir katrās sacensībās. Par Lemonu var teiktsudraba zirgs ar zelta dvēseli — komandā ir spēks!”

Latvijas olimpiādēs jātnieku sports vienmēr bijis programmā, un Linda Ansule čempionu sarakstā pievienojusies Andim Vārnam un Mairai Lejai.

„Šīs sacensības ir nozīmīgākās Latvijā, jo čempionāti un kausa izcīņas notiek katru gadu,” atzīst Ansule. „Īpašs prieks par to, ka man kā Latvijas olimpiādes čempionei izdevies nonākt vienā sarakstā ar Latvijā līdz šim daudz zināmākiem jātniekiem Andi Vārnu un Mairu Leju.”

Biznesa augstskolas Turība absolvente Linda Ansule pašreiz ar jātnieku sportu nodarbojas profesionāli, turklāt jau sešus gadus strādā kopā ar Lemonu, kurš iesoļojis otrajā gadu desmitā. Ansules rēķinā ir pirms četriem gadiem izcīnītais Latvijas vicečempiones sudrabs jauno jātnieku konkurencē, kā arī pēc gada iegūtais tituls „Latvijas Republikas labākais jaunais jātnieks”. Arī 2009. gadā Linda izcīnījusi valsts čempionāta sudraba medaļu vienaudžu konkurencē, bet no 2010. gada viņa startē pieaugušo konkurencē. Arī šis gads sācies sudraba krāsās, jo Latvijas ziemas čempionātā otrā vieta pieaugušo konkurencē. Līdz ar to Latvijas olimpiādes zelts ir pagaidām lielākais panākums Ansules karjerā.

„Varētu teikt, ka jātnieku sportā nokļuva mammas mudināta. 1. septembrī tradicionāli tiku vesta izjādē ar zirgu. Pamazām arvien vairāk man šī nodarbe iepatikās, ilgāku laiku gan vēl trenējos arī sporta dejās,” stāsta Linda. „Tomēr jātnieku sports pamazām ņēma virsroku un dejas tika aizmirstas. Tagad bez zirgiem nevaru iedomāties nevienu savu dienu.”

Lai arī Ansule dzīvo Rīgas centrā, taču uz Tīraines staļļiem dodas katru dienu.

Lemons ir mans zirgs, tādēļ katru dienu rūpējos par viņu, izvedu ārā no staļļiem, jo arī zirgiem nepieciešama regulāra izkustēšanās. Paralēli darbojos arī kā zirgu trenere, apmācu jaunos zirgus, kā arī palīdzu Andim Vārnam strādāt ar zirgiem. Jātnieku sports no vaļasprieka kļuvis par darbu un dzīvesveidu.”

 

JĀTNIEKU SPORTS

Konkūrs

1. Linda Ansule ar Lemonu (Mārupes nov.)

2. Mairis Penelis ar Progresu (Mārupes nov.)

3. Guntars Siliņš ar Acadio (Ropažu nov.)

4. Ģirts Bricis ar Amadeo (Babītes nov.)

5. Tija Jurjāne ar Lord Picasso (Garkalnes nov.)

6. Aigars Bregže ar Luvro (Mārupes nov.)

Iejāde

1. Airisa Penele ar Ravelu (Mārupes nov.)

2. Kristīne Rozīte ar Brodoru (Jelgavas nov.)

3. Terēze Pētersone ar Kivi (Ķekavas nov.)

4. Jūlija Tkačova ar Orfeju (Rīga)

5. Agnese Dedze ar Linzu (Rīga)

6. Inga Bistrova ar Monte-Cristo (Rīga)